Для чого дитині потрібен логопед?

Чи кожній дитині потрібен логопед? Чи може дитина «виговоритись» сама? – ці та інші питання, що стосуються мовлення, хвилюють більшість батьків, і вони намагаються знайти правильну відповідь у спеціалістів.


Абсолютно всім дітям потрібен логопед, навіть, якщо немає мовленнєвих порушень, логопедичні заняття необхідні для правильного розвитку мовлення та збагачення словникового запасу Вашої дитини. У віці одного року малюк має оперувати 10-15 словами, у 1 рік -1,5 року – словниковий запас складає 30-40 слів, 1,5 – 2 роки – 300 слів, 3 роки – 1200-1500 слів.


Критичний вік для визначення порушень мови – 3 роки. Найбільша помилка батьків у тому, що вони чекають, що дитина «виговориться» сама, а насправді з часом проблема лише загострюється, адже говорячи з помилками, дитина так само починає читати та писати. Крім того, чим раніше батьки звернуться з дитиною до логопеда, тим легше буде виправити порушення. З кожним роком це стає зробити дедалі важче і приносить менші результати. Але ніколи не слід падати у відчай, чим стараннішою і наполегливішою буде дитина – здолати можна все!

Якщо Ви звернули увагу, що у віці 6-ти років ваша дитина вимовляє звуки неправильно або спотворено, це однозначно ознака порушення мовлення, яку можна виправити лише з допомогою фахівця.

У дитячому центрі «Сімка» проводяться індивідуальні логопедичні заняття, що дають змогу глибше та інтенсивніше здійснювати мовленнєву корекцію, враховуючи індивідуальні особливості дитини.

Логопедичні заняття у “Сімці” проводяться з дітьми дошкільного (3-6 років) та шкільного віку (7-15 років).

Перше заняття – це завжди діагностика та дослідження мовлення дитини, консультація з батьками, заповнення індивідуальної картки.

Кожне заняття має свою структуру:

–  Привітання з дитиною
– Артикуляційні вправи (спрямовані на покращення рухливості артикуляційного апарату, що відіграє надзвичайно важливу роль у правильній вимові звуків);
– Повторення правильної артикуляції звуку (підготовка, постановка, автоматизація);
– Вправи для розвитку мовленнєвого дихання;

– Вправи зі звуком;
– Вправи, спрямовані на розвиток фонетико-процесів;
 – Вправи для розвитку дрібної моторики рук, пальчикова гімнастика, логопедичний масаж;
– Підсумок заняття.

Тривалість заняття залежить від віку дитини: 
3 роки – 30 хв.
4-6 років ~ 40-45 хв
від 6 років ~ 45 хв. – 1 години
Кількість занять на тиждень сягає 3-4 разів. Стосовно термінів усунення дефекту, то вони завжди індивідуальні у кожної дитини, залежать від ступеня важкості порушення. У нашій практиці були випадки, коли проблема була усунута буквально за 5-6 занять.

Слід зазначити, що робота логопеда – це лише 40% від позитивного результату, 60% – повністю залежить від старання дитини та відповідального ставлення батьків. У залежності від виду порушення може надаватись комплекс вправ для роботи вдома, які є обов’язковими для виконання, щоб пришвидшити позитивний результат.

Дата та час занять узгоджується індивідуально з логопедом відповідно до ваших потреб та інтересів.

Графік роботи: понеділок – п’ятниця

Попередній запис обов’язків.

Для більш детальної інформації звертайтесь:

(097) 705-46-95

(068) 074-98-28

(095) 781–17-74

Дитячий центр “Сімка” у Facebook

 

Матеріал розміщено направах реклами

Залишити відповідь