Дитячі журнали. Огляд українських видань

Дитячі журнали. Огляд українських видань для дітей будь-якого віку.

Всі ми родом з дитинства. Там не було смартфонів, планшетів і доступу до wi-fi. Зате були вуличні ігри, мультфільми в зазначений час і завжди цікаві дитячі журнали. Відчули ностальгію? Багато що змінилося, але журнали для дітей до цих пір існують, розвиваються і є непоганою альтернативою інтернет-серфінгу.

З приходом сучасних технологій не лише друковані видання, а й друкована книга втрачає свою популярність, і, на превеликий жаль, діти все більше безцільно бродять теренами інтернету, ніж захоплено читають книжки.

Ви пам’ятаєте, з яким нетерпінням очікували свіжий номер «Барвінка», «Малятка» або «Пізнайка»? Сьогодні друковані видання поступилися місцем електронним, проте дитячі журнали нікуди не поділися. До цих пір є діти, які нескінченно радіють, побачивши в поштовій скриньці журнал для себе поруч з батьковою газетою. На час прочитання всі гаджети відкладаються в сторону, що не може не радувати батьків.

Допоки є широкий вибір преси, яку читатимуть наші дітки, можна бути спокійними – разом з вами ми зможемо продовжити життя української дитячої преси.

Міні Рівне пропонує зупинитися коротко на дитячих виданнях, які, на нашу думку, є достатньо популярними і цікавими. Сподіваємося що цей огляд допоможе батькам розібратися в широкому асортименті сучасних україномовних журналів для дітей.

1. «Мамине сонечко від 1 до 3»

Для якого віку: 1-3 років
Періодичність виходу: щомісяця
Додаткова інформація: www.feya.net.ua

Поки що єдине дитяче видання, яке обрало для себе аудиторію віком від 1 року. Кожен випуск журналу має свою тему, містить інструкцію для батьків, розвиваючі ігри на картонних сторінках (фігурки все ж доведеться вирізати мамі) і найпростіші завдання. Видання пропонує рубрики: «Пізнаємо світ», «Ліплення», «Розвиток дрібної моторики», «Розфарбовування», «Сторінка для мам» та інші. Прекрасно ілюстрований журнал для дітей.

2. «Мамине сонечко від 2 до 5»

Для якого віку: 2-5 років
Періодичність виходу: 2 рази на місяць
Додаткова інформація: www.feya.net.ua

Дитячий журнал «Мамине сонечко від 2 до 5» призначений для розвитку уяви, творчості, уваги, логічного мислення й мови. Тут є завдання, які допоможуть підготувати руки до письма, веселі ігри, яскраві аплікації та іграшки-саморобки. Кожен випуск має свою тему, навколо якої обертається увесь зміст. Тут є сторінки з картону та офсетного паперу. Видання пропонує рубрики «Аплікація для розвитку дрібної моторики рук», «Розвиток уваги і мислення», «Пізнаємо світ і готуємо рученята до письма», «Орієнтуємося в просторі», «Розвиток мислення і мовлення», «Підготовка до читання та письма», «Лабіринт», «Розфарбовування» та інші.

3. «Пізнайко від 2 до 6»

Для якого віку: 2-6 років
Періодичність виходу: щомісяця
Додаткова інформація: posnayko.com.ua

Одне з найпопулярніших дитячих видань в Україні. Кожен випуск журналу «Пізнайко від 2 до 6» є тематичним. Малюки знайдуть тут багато яскравих ілюстрацій, а батьки – пояснення про те, як працювати з цим матеріалом. Номери журналу тестуються з залученням дітей і педагогів, а 1-2 рази на рік редакція проводить анкетування для внесення коректив у концепцію подачі матеріалу. Сучасним і цікавим є офіційний сайт видання. Тут можна не тільки підписатися на журнал, але і придбати архівні випуски, книги, почитати корисні статті і зіграти у флеш-ігри.

4. «Ангелятко»

Для якого віку: 2-9 років
Періодичність виходу: щомісяця
Додаткова інформація: angelyatko.com.ua


Дитячий журнал «Ангелятко» включає в себе цікаві казки, вірші, загадки, пісеньки. Зміст сформовано дитячими психологами та методистами. Видання дає знання про навколишній світ, розвиває логічне мислення, кмітливість і спостережливість. Поки мама читає текст, маленькі дітки можуть розглядати малюнки. Школярі зможуть прочитати журнал самостійно. У кожному випуску є іграшки-саморобки. Створюючи щось власними ручками, малюк буде розвивати дрібну моторику і фантазію. На офіційному сайті журналу можна оформити підписку в режимі онлайн. А ще тут є багато казок, віршів і завдань. Добре й позитивне періодичне видання для дітей.

5. «Жирафа рафа»

Для якого віку: 3-5 років
Періодичність виходу: щомісяця
Додаткова інформація: http://www.rafaclub.net/uarafa/rafa/

Журнали «Жирафа Рафа» надзвичайно цікаві та корисні. У них можна:

– знайти чимало різноманітних казок, віршів, конкурсів, ігор, завдань та захоплюючих подорожей у світ знань;

– зустріти нових друзів і подорожувати з ними сторінками журналу, мальовничими містами нашої Батьківщини;

– розглядати малюнки в 3D-форматі, а також весело гратися і навчатися, фантазувати і малювати, жартувати і майструвати.

Для легшого сприймання, рубрики журналів поділено на відповідні категорії. Кожній категорії відповідають лісові персонажі. Так, разом із Жирафчиком Рафою малюк дізнається про цікаві факти, читає цікаві історії. Із Ведмедиком Бу знайомиться з етикетом та безпекою життя. Із Їжачком Фухфухом вчиться робити дивовижні саморобки. Із паном Лисом малюк розвиває мовлення, вивчаючи вірші, скоромовки та загадки. Із Білочкою Квіточкою розмальовує картинки, малює пейзажі. А із Зайчиком-Пострибайчиком розв’язує математичні і логічні завдання.6. «Колобочок»

Для якого віку: 3-7 років
Періодичність виходу: щомісяця
Додаткова інформація: kolobochok.com.ua


Журнал для дітей «Колобочок» розважає і розвиває одночасно. Тут малюки знайдуть літературні твори, багато яскравих ілюстрацій, сторінку англійської мови, логічні задачі, вироби та інше. На особливу увагу заслуговує розділ «Поради Колобка-спасателя». Це рубрика про те, як вести себе в небезпечних ситуаціях.

7. «Котя малюк»

Для якого віку: 3-7 років
Періодичність виходу: 10 раз на рік
Додаткова інформація: www.kotya.com.ua


Дитячий журнал «Котя малюк» допомагає підготуватися до школи, засвоїти основи англійської мови, математики, логіки. Котя – скорочено від Костянтин. Саме так звуть головного героя журналу – маленьке біле кошеня. У виданні читачі знайдуть такі рубрики: «Юний Ерудит», «Чи знаєте ви?», «Веселий Англійська», «Цікава математика», «Для спостережливих», «Домашня майстерня», «Загадки від Коті» та інші. На офіційному сайті теж є багато цікавого, наприклад, казки для читання малюкам.

8. «Ангеляткова наука»

Для якого віку: 4-7 років
Періодичність виходу: щомісяця
Додаткова інформація: angelyatko.com.ua


Журнал для дітей «Ангеляткова наука» містить художні тексти та інтелектуальні завдання. Видання призначене допомогти батькам підготувати дитину до школи. Зміст сформований з урахуванням вимог державної програми з дошкільної підготовки. Тут є завдання на розвиток мови, уваги, уяви та дрібної моторики. В ігровій формі малюки вивчать букви, цифри і навчаться писати. На офіційному сайті журнал можна передплатити в режимі онлайн. А ще тут є багато казок, віршів і завдань.

9. «Малятко»

Для якого віку: 4-10 років
Періодичність виходу: щомісяця

Журнал видається з 1960 року, тому відомий батькам сучасних дітей. Тут можна знайти літературні твори, яскраві ілюстрації, логічні завдання і саморобки. Традиційні рубрики – «Калинчине віконце», «Прочитай сам», «Маляткова пошта», «Дорогами рідного краю», «Сторінка для батьків» та інші.

10. «Джміль»

Для якого віку: 4-10 років
Періодичність виходу: один раз в 2 місяці
Додаткова інформація: jmil.com.ua


Дитячий журнал «Джміль» призначений для занять з дитиною вдома, в садку і школі. Девіз – «Дітям: живопис, музика і література». Кожен випуск містить літературні твори, техніки образотворчого мистецтва, розвиваючі ігри, досліди, репродукції картин, сценарії свят та інше. Родзинка проекту – безкоштовні електронні додатки для розвитку дітей. Вони оформлені у вигляді презентацій (в Microsoft Office PowerPoint) і доступні для завантаження на офіційному сайті дитячого журналу.

11. «Маленька фея и сім гномів»

Для якого віку: 5-9 років (для дівчаток)
Періодичність виходу: щомісяця
Додаткова інформація: www.feya.net.ua

Назва журналу відображає його зміст. Головними героями є Маленька Фея та гноми. Кожен з казкових персонажів веде власну рубрику, як наприклад «Історії від Мудруна», «Рецепти від Ласуна», «Розфарбовування від Веселуна», «Мовне завдання від Буркуна», «Лабіринт від Сплюхи», «Майстер-клас від Маленької Феї». Видання пропонує дівчаткам завдання на розвиток уваги, логічного мислення, художні твори і вироби.

12. «Маленький розумник»

Для якого віку: 5-9 років (для хлопчиків)
Періодичність виходу: щомісяця
Додаткова інформація: www.feya.net.ua


Журнал «Маленький розумник» містить цікаві художні твори, завдання на розвиток логічного мислення, уваги і творчості. У кожному випуску традиційно є іграшка-саморобка. Серед рубрик видання – «Математичне тренування», «Розфарбовування», «Лабіринт» та інші.

13. «Пізнайко від 6»

Для якого віку 6-10 років
Періодичність виходу: щомісяця
Додаткова інформація: posnayko.com.ua

Видання з’явилося в 1996 році і швидко завоювало симпатію дітей і їх батьків. Головний герой журналу – веселий і кмітливий борсучок Пізнайко. Номери журналу тестуються з залученням дітей і педагогів, а 1-2 рази на рік редакція проводить анкетування для внесення коректив у концепцію подачі матеріалу. Читачі знайдуть у виданні логічні завдання, ігри, вироби та багато іншого. На офіційному сайті можна не тільки підписатися на журнал, але і придбати архівні випуски, книги, почитати корисні статті і зіграти у флеш-ігри.

14. «Барвінок»

Для якого віку: 6-12 років
Періодичність виходу: щомісяця
Додаткова інформація: www.barvinok.info


Класика дитячої періодики. Журнал починався в 1928 році як «Жовтень», а згодом перетворився на знайомий нам «Барвінок». Для дітей тут знайдеться багато цікавого: художні твори, цікаве про навколишній світ, різні завдання. Традиційні рубрики: «Хто? Що? Як? Де? Коли? і Чому? »,« Ми любимо читати! »,« Секретні файли про тебе »,« Торбинка дядечка Запитайлика »,« Книга золотих казок »та інші. Редакція журналу ставить перед собою важливі завдання: інтелектуальний розвиток дитини, зацікавленість в читанні, виховання поваги до сімейних цінностей. Автори не бояться торкатися тем куріння, алкоголю і шкідливої ​​їжі. На офіційному сайті видання можна знайти художні твори для дітей, цікаве про Україну та світ, архів попередніх номерів. Редакція, проте, попереджає, що вся ця інформація призначена виключно для особистого перегляду.

14. «Саморобки»

Для якого віку: 6-12 років
Періодичність виходу: щомісяця
Додаткова інформація:www.feya.net.ua

Веселі саморобки, представлені в цьому журналі, будуть цікаві як хлопчикам, так і дівчаткам. Дитина може виготовити їх сама вдома, і на уроках праці.
Саморобки сприяють розвитку дрібної моторики рук, прищеплюють дитині любов до ручної праці та привчають до охайності.
І всі діти люблять бавитися іграшками, зробленими власноруч!

15. «Куля»

Для якого віку: 7-12 років
Періодичність виходу: щомісяця
Додаткова інформація: kulia.com.ua


Дитячий журнал «Куля» є розважально-пізнавальним виданням. Зміст частково синхронізовано зі шкільною програмою, але це не повторення, а доповнення пройденого матеріалу. Рубрики «Кіноманія», «Веселі задачки», «Кулин довідник», «Ха-ха-ха», «Світ природи», «Зроби сам», «Фотоконкурс» та інші. Фото учасників конкурсу публікується на офіційному сайті дитячого видання. Тут же є розділ з флеш-іграми, багато цікавої інформації для читачів і їхніх батьків.

16. «Вигадуй, думай, грай»

Для якого віку: 9-12 років
Періодичність виходу: щомісяця
Додаткова інформація: www.feya.net.ua


Дитяче періодичне видання «Вігадуй, думай, грай» починалося як «Велика дитяча газета». Зараз це цікавий журнал для школярів з рубриками: «За тридев’ять земель», «Ігровий портал» та іншими. У кожному випуску – цікаві факти, художні твори, конкурси, завдання та саморобка.17. «Колосок»

Для якого віку: 9-17 років
Періодичність виходу: щомісяця
Додаткова інформація: kolosok.org.ua

Назва журналу відображає його зміст. Головними героями є Маленька Фея та гноми. Кожен з казкових персонажів веде власну рубрику, як наприклад «Історії від Мудруна», «Рецепти від Ласуна», «Розфарбовування від Веселуна», «Мовне завдання від Буркуна», «Лабіринт від Сплюхи», «Майстер-клас від Маленької Феї». Видання пропонує дівчаткам завдання на розвиток уваги, логічного мислення, художні твори і вироби.

Незабаром Міні Рівне підготує нову добірку дитячих журналів! Слідкуйте за оновленням, та не забудьте поділитись з друзями!

 

Джерело

Залишити відповідь