Стартував освітній проект «Відкривай Україну»

З радістю розповідаємо про дивовижний проект для учнів, батьків і вчителів.

«Відкривай Україну» – це величезна ідея неформальної освіти, яка повинна допомогти підліткам та вчителям з маленьких міст переглянути концепцію навчання і допомогти втілити свої ідеї.

Що це таке?

«Відкривай Україну» – комплексний проект з освітньої та конкурсної складової. Географія проекту охоплює 270 малих міст по всій Україні з населенням 10-250 тис., за винятком обласних центрів. У кожному з цих міст від 6 до 32 шкіл, від кожної з яких буде одна команда, тому в цілому з буде близько 1000-1500. У кожній команді буде 16 чоловік: по 3 учні з 7, 8, 9, 10, 11 класів і вчитель-модератор.

Освітня частина проекту складається з онлайн навчання школярів і вчителів через інтерактивну платформу, а також офлайн навчання для регіональної команди, підлітків невеликих міст, команд-фіналістів і вчителів. Вся онлайн програма буде доступна для гостей сайту після проходження курсу учасниками проекту.

Онлайн навчання буде проходити в 2 етапи, концепцію якого розробляють партнери з Києво-Могилянської бізнес школи. Головна ідея полягає в тому, щоб дати знання і можливості потренувати навички через інтерактивний сценарій. Він буде проводити учасників через теми командоутворення, роботи з ідеями, зовнішньої комунікації, критичного мислення і проектного менджмента. Це допоможе учасникам здійснити власні ідеї в форматі спочатку шкільного, а потім і міського формату.

vidkruvaj-ukrainu

Місія

Мета проекту – створити середовище для розвитку підлітків з невеликих міст України, в якій вони придбають необхідні навички і отримають можливість реалізувати командою власну ідею.

Етапи реалізації

На кожному етапі учасники працюватимуть над власними проектами в одному з шести напрямків:

 1. Проблеми навколишнього середовища;
 2. Здоровий спосіб життя;
 3. Медійний напрям;
 4. Соціальний напрям;
 5. Урбаністика;
 6. Культура та мистецтво.Етап 1 – шкільний проект
 • Дослідити проблеми і недоліки власної школи.
 • Визначити точки впливу, в яких команда може своїми силами змінити шкільні реалії.
 • Вибрати найцікавіший проект, реалізувати його і викласти фото і відеодокази успіху.

Протягом першого етапу основна діяльність команди зосереджена в школі. Також учасники постійно взаємодіють з онлайн-платформою: вона служить роудмепом, який направляє команду і встановлює дедлайни для виконання кожного етапу. Крім того, динаміка навчання прописана таким чином, що учасники змушені постійно аналізувати власний та чужі проекти.
Основне завдання першого етапу – занурити учасників в світ проектної діяльності. Створення шкільного проекту – це встановлення проблематики і актуалізація питань. Відповіді на ці питання учасники шукають на другому етапі.

vidkruvaj-ukrainu2

Етап 2 – міський проект

Отримавши досвід створення власного проекту, учасники стикаються з цілою низкою труднощів і проблем. А, отже, – вони готові навчитися чомусь новому, оскільки самі хочуть ці проблеми вирішувати. Тому процес реалізації міського проекту супроводжується потужним онлайн-навчанням і тренінгам за шістьма напрямками:

 1. критичне мислення;
 2. командна праця;
 3. робота з ідеями;
 4. хард скіллз на тему проекту;
 5. зовнішні комунікації;
 6. проектний менеджмент.

На другому етапі онлайн-платформа працює як інструмент навчання, але продовжує виконувати і всі попередні функції – роудмепа і системи ефективної самооцінки та самомотивації.
Всі учасники та вболівальники можуть відслідковувати прогрес команд в режимі реального часу, бачити напрямки і зміст проектів, що реалізують команди. Результати команд відображаються на інтерактивній карті України. Таким чином, вся Україна зможе спостерігати за тим, які проекти, яким чином і наскільки ефективно реалізують діти в кожному з 270 міст.

Поточний стан

На даний момент йде збір фінансування на платформі Спільнокошту. З 29 вересня розпочнеться реєстрація команд-учасників, а у вересні-жовтні ініціатива буде презентована в містах України з метою зацікавити якомога більше людей. Стежити за оновленнями можна на офіційному сайті або на сторінці на Facebook.

Залишити відповідь