Site icon Міні Рівне

Адвент-календар: незвичайне очікування свята

Адвент-календар або Різдвяяний календар  – спеціальний календар, який показує час, що залишається до Різдва. Такі календарі популярні в європейських країнах. За їх допомогою можна розважати діток, та  дорослим буде цікава така щоденна гра. Для кожного дня у такому календарі є кишенька із сюрпризом: відкривають їх по порядку – кожного дня по кишені.Європейці датують його з 1 по 25 грудня, тобто чекають разом з ним католицьке Різдво. Але насправді дати і період можна продовжити і до Нового року, і до православного Різдва . Строгих правил немає. Головне – творчий настрій і цікава ідея.

Читайте також: Як зробити адвент-календар своїми руками

Придумали календар не так давно, в кінці 19-го століття, у Німеччині. І без дитини-чомусика тут не обійшлося. Фрау Ленг просто замучив син Герхард, який щодня запитував маму, коли ж уже настане Різдво ?! Вона не витримала і зробила йому з картонний календар з віконцями – за кількістю днів перед Різдвом. Герхард міг відкрити тільки одне віконце в день, за ним ховалося маленьке печиво. Так він бачив сам, скільки печива ще потрібно з’їсти до головного свята, скільки залишилося днів. До речі, коли хлопчик виріс, мамин винахід став приносити йому прибуток – він став випускати перші в світі адвент-календарі – коробки з віконцями, за якими ховалися вже не печиво, а цукерки.

Навіщо ж потрібен дитині такий календар? (Батькам, звичайно, потрібен, щоб не відповідати на одне і те ж питання весь грудень). Час – таке неконкретне поняття, таке невловиме, його ж не можна торкнутися … Три дні, тиждень, місяць – чим молодша дитина, тим складніше їй це зрозуміти, а багато це чи ні ? Скільки тут прогулянок, скільки сніданків, скільки маминих обіймів перед сном? А скільки це буде «в цукерках»? Або в цікавих історіях на ніч? Календар допомагає відчути плин часу. І допомагає вчитися рахувати!

І ще, це ж здорово, коли ми, дорослі, можемо створити дітям чарівний світ. Де Дід Мороз забирає лист з морозилки, а в особливих конвертиках щоранку з’являються сюрпризи – від сніговика, гномиків або Снігуроньки …

Сьогодні в магазинах можна знайти «фабричні моделі» адвент-календарів, з шоколадками і кишеньковими варіантами ігор. Але більшість батьків робить такі календарі самостійно – і фантазії  матусь можуть позаздрити будь-який підприємець.

Зараз в інтернеті можна знайти цілі добірки: з коробочок і мішечків, шкарпеток і рукавиць, у вигляді цукерок, гномиків, листів, будиночків і цілих засніжених сіл.

Міні Рівне підготувало для вас найцікавіші ідеї адвент-календарів:

Подарунки в упаковці

Найпростіше – це запакувати заздалегідь куплені подарунки в красивий обгортковий папір, перев’язати шнурівкою та підвісити їх куди-небудь. Дитина повинна щоранку відрізати собі подарунок. Звичайно, такий календар підійде дітям, що підросли, які зможуть стримати себе і не подивитися відразу всі подарунки!

А можна накупити новорічних шкарпеток чи рукавичок яскравих забарвлень і заховати подарунки в них!



Адвент-календар «Ялинка»

Адвент-календар у вигляді кишеньок з номерами, пришитими на тканину-основу. В такому ж вигляді календарі можна зустріти і в продажі. Зробити можна з паперу або тканини.

Адвент-календар «Дід Мороз»

Як і адвент-календар у вигляді ялинки, «Дід Мороз” теж може бути виготовлений з тканини або паперу. Записки-завдання, зазвичай, розміщують на бороді.


Ресайклінг

Ще прекрасні ідеї вторинного використання предметів – помістити подарунки в одноразові стаканчики, рулончики від туалетного паперу, бляшані банки …. Всі ці ємності можна і потрібно прикрасити наклейками, папером, різнобарвним скотчем тощо. Ще з них можна викласти якусь конструкцію – вежу, наприклад, або ялинку.





Конверти-сюрпризи

 Можна повісити або покласти красиві конвертики-пакетики. Варіанти їх оформлення безліч:




До речі, зробити конвертик дуже просто:

Або ще ось так:

Дуже гарна ідея адвенту з сірниковими коробками!


 

Адвент-календар у вигляді невеликих подарунків. Ви можете назбирати невеличких коробочок або зробити їх своїми руками, красиво оформити їх і підписати відповідними числами. У кожній коробочці можна заховати подаруночок, смакоту або завдання.

Викласти коробочки адвент-календаря можна найрізноманітнішим способами: в ряд, один на інший, у формі ялинки.

Можна не морочитися з конвертиками, а зробити міні-листівочки з різнокольорового паперу або взагалі використовувати канцелярські листочки.

Ще цікавий і варіант дерев’яної ялинки з кошиками або мішечками.

Сюрприз на гілочці

 

Адвент-календар з відерець

Маленькі відерця, наповнені сюрпризами і солодощами, нікого не залишать байдужими! Підвішені на сходи, вони виглядають дуже мило, наповнюючи будинок святковою атмосферою.



Адвент-календар з будиночків

Коробочки у вигляді будиночків точно сподобаються будь-якій дитині, а ще й прикрасять ваш будинок. З ними очікування Нового року та Різдва буде по-справжньому казковим.


Сподобались ідеї?

Пишіть в коментарях чи надихнув вас наш коментар!

Exit mobile version