Здача аналізів та інші лабораторні дослідження – часто досить неприємний і болючий процес. Усі батьки знають як нелегко дитині впоратися з емоціями, пов’язаними з медичними маніпуляціями. Тому аби мінімізувати стрес, її варто підготувати.
Медична лабораторія Київ має висококваліфікований персонал, який швидко і максимально бережно зробить забір крові, однак попередня психологічна підтримка та вірне налаштування батьків допоможуть малюку тримати емоційну рівновагу.
Як психологічно підготувати дитину до здачі аналізів
Ніколи не лякайте дитину уколами чи медичними працівниками аби припинити небажану поведінку, пустощі. Дитина матиме страх перед людьми у білих халатах і це дуже ускладнить життя і батькам, і малюку.
Не варто обманювати дитину, казати, що ви йдете у магазин, купувати іграшку, чи гуляти в парк. Кажіть правду, що йдете до лікаря та здавати аналіз крові. Про те, що буде трішки боляче, але це потрібно зробити, щоб малюк був здоровий. Лякає маленького пацієнта насамперед невідомість, а не фізичний дискомфорт, тому правда від дорослих особливо важлива.
Обов’язково будьте поряд з дитиною під час маніпуляції. Не лишайте її з медпрацівниками на одинці. Адже це може не аби як налякати малюка.
Основні правила підготовки до аналізу крові
- Ранок – найкращий час для будь-яких лабораторних досліджень. З 9.00 до 11.00 показники крові стабільні, згодом упродовж дня можуть коливатися, і результати лабораторного дослідження будуть неточні.
- Аналіз крові найкраще здавати натщесерце або ж коли минуло більше 3-х годин від останнього годування. Це стосується і діток на грудному вигодовуванні. Вживання води ніяк не впливає на показники крові.
- Якщо дитина приймає якісь медичні препарати, варто уточнити у лікаря чи не вплине це на інформативність аналізу.
- Перед здачею аналізу варто аби дитина трішки посиділа, і була спокійною. Фізична активність та надмірна емоційність можуть впливати на точність аналізів. Тому спробуйте заспокоїти свою непосиду.
Хвороба, візит до лікаря і будь-які маніпуляції з тілом дитини – це великий стрес для дитини. Вміння контролювати свої емоції та рівень довіри до медичних працівників напряму залежить від налаштування батьків. Психологічні травми від невірної поведінки дорослих під час медичних обстежень, лікування залишаються з дітьми на усе життя. Тому будьте для своєї дитини, надійною точкою опори.
Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці – пишіть на mini.rivne@gmail.com