Site icon Міні Рівне

Артроз: причини, симптоми та методи лікування

Біль у суглобах, вранішня скутість, втрата можливості нормально рухатися — такі симптоми знайомі багатьом людям, і вони стають серйозною проблемою, адже значно погіршують якість життя. Зазвичай, подібні порушення самопочуття свідчать про розвиток артрозу — одного з найбільш поширених захворювань опорно-рухової системи, яке характеризується дегенеративними змінами у хрящовій тканині суглобів. Спробуємо розібратися в причинах його виникнення, а також розглянемо більш докладно симптоми та методи лікування цієї хвороби.

Причини виникнення артрозу: фактори ризику

Артроз – це хронічне дегенеративне захворювання суглобів, яке пов’язане з пошкодженням хряща та втратою його функцій (1). Існує декілька причин, які можуть призвести до виникнення цієї проблеми зі здоров’ям:

Якщо узагальнити, причини виникнення артрозу можуть бути різноманітні, але необхідно звернути увагу на них та практикувати здоровий спосіб життя для зменшення ризику розвитку захворювання.

Симптоми артрозу: на що треба звернути увагу?

Симптоми артрозу залежать від стадії захворювання. На початковій стадії захворювання вони можуть бути легкими та ледь помітними, але з часом неприємні прояви стають більш виразними та болісними (2). Деякі з найпоширеніших симптомів артрозу включають:

Прояви артрозу можуть значно погіршувати якість життя людей та призводити до обмеження фізичної активності. Тому важливу роль відіграє правильне лікування та профілактика артрозу. У разі виникнення перерахованих вище проявів варто звернутися за допомогою до лікаря.

Як проводиться лікування артрозу: консервативні та хірургічні методи

Лікування артрозу залежить від стадії захворювання та його причин. На початковій стадії можуть застосовуватися консервативні методи терапії, такі як:

Якщо артроз перейшов на більш серйозну стадію, можуть знадобитися більш радикальні методи лікування, такі як:

Тільки лікар може підібрати оптимальний спосіб лікування пацієнта з артрозом, враховуючи вік, симптоматику, супутні захворювання та індивідуальні особливості. Проте Терафлекс у будь-якому разі допоможе відновленню хрящової тканини та полегшенню самопочуття (3).

1. Rouhin Sen; John A. Hurley. Osteoarthritis. Treasure Island (FL): StatPearls Publishing; 2023 Jan-.

2. David J Hunterand David T Felson. Osteoarthritis. BMJ. 2006 Mar 18; 332(7542): 639–642.

3. Xiaoyue Zhu, Lingli Sang, Dandong Wu etc. Effectiveness and safety of glucosamine and chondroitin for the treatment of osteoarthritis: a meta-analysis of randomized controlled trials. J Orthop Surg Res. 2018; 13: 170.

Exit mobile version