Йога для малечі (Baby Yoga): миті радості

“Спокійна мама – спокійна дитина. Здорова мама – здорова дитина”. Одним із найлегших та найефективніших способів відновлення та профілактики післяпологової депресії є йога. Чудово, коли мама має змогу залишити малюка із кимось із родини. Однак часто новоспечена матуся перебуває з малюком у режимі 24/7. Бебі-йога (Baby Yoga) у Yoga Point – чудова можливість урізноманітнити дозвілля малюка і мами, встановити міцний та якісний емоційний зв’язок, можливість матусі потурбуватися про себе та своє тіло.

Детальніше про користь занять йогою для матері та дитини у матеріалі Міні-Рівне.

Бебі йога (Baby Yoga) — порівняно нове явище із давньою історією. Під контролем грамотного та професійного вчителя йоги можна закласти міцний фундамент дитячого здоров’я.

Вперше про дитячу йогу згадується у 1980 році. Засновницею вважають англійського фахівця – Франсуазу Фрідман, яка опираючись на дослідження раннього розвитку дітей і принципи древньої практики, створила унікальну на той час методику раннього фізичного розвитку дитини. Усі вправи цієї  методики, на відміну від інших практик, виконуються у дуже м’якій ігровій формі. Відбувається тісна та якісна взаємодія дитини з батьками. Важливою умовою занять йоги з малюком є те, що вправи повинні приносити радість спілкування.  Це і є основною ідеєю бебі-йоги (baby yoga). Франсуаза Фрідман використовує поняття “спіраль радості”: коли батьки почуваються розслаблено і добре, малюк  наслідує дорослого, емоційно реагує на щастя, позитив і відповідає посмішкою та гуканням, які дають відчуття радості дорослим, особливо матусі. Материнське щастя створює спіраль радості та хорошого самопочуття, яке поширюється на всю сім’ю.

Роль новоспечених батьків – дуже виснажлива фізично та емоційно. Нестача сну, соціальна ізоляція, нерівномірне навантаження на партнерів у сім’ї, постійна залежність малюка від мами, тактильна втома, купа нових турбот – постійне годування, купання, переодягання, одноманітний маршрут прогулянки – і так щодня. У цьому ритмі мама часто забуває про себе, своє здоров’я, психологічне, зокрема. З’являється хронічна втома і настає емоційне вигорання, яке впливає на стосунки не тільки з членами сім’ї (непорозуміння, сварки, образи, перша криза у стосунках), а й не минає безслідно і у взаємодії з дитиною. Тоді контакт мами з малюком зводиться до функціонального обслуговування: мама-робот – привіт! – нагодувати/змінити підгузок/заколисати/погуляти. У той час коли надважливо, щоб мама була емоційно налаштована на контакт із дитиною, могла реагувати та задовольняти її потреби не в “автоматичному режимі”. Це має суттєве значення для фізичного та психологічного  розвитку дитини у перший рік життя.

Важливо, щоб жінка могла піклуватися про своє здоров’я, про своє тіло та душевну рівновагу. Тому життєво необхідно кожній мамі знайти такий простір, у якому вона зможе відновитися, набратися сил, подбати про своє здоров’я на всіх рівнях і фізіологічному, і психологічному, і соціальному. Адже, щаслива мама – щаслива вся сім’я!

У першій рівненській студії йоги “Yoga Point” спеціально створений простір для занять лише йогою. Тут панує відповідна атмосфера, що сприяє розслабленню, медитації та налаштуванню на ефективну практику, жодного зайвого шуму та руху.

 

Користь занять йогою для малюка:

 • тісний фізичний контакт з мамою;
 • самомасаж, який м’яко впливає на організм малюка та сприяє його фізичному розвитку;
 • робота з післяпологовим стресом матері і дитини;
 • покращення травлення у малюка;
 • покращення сну;
 • розвиток м’язової системи та зменшення тонусу кінцівок;
 • оптимізація роботи внутрішніх органів та систем;
 • координація руху ніг та рук малюка, що відіграє важливу роль у становленні пізнавальних та інтелектуальних навичок малюка.
 • перша соціалізація дитини.

Важливо знати:

Рекомендований вік для занять бебі-йогою (Baby Yoga) 3-8 місяців, коли дитина починає впевнено тримати голову.

Заняття проходять у невеличких групах, тривалістю 45-60 хв.

Між заняттям і годуванням варто витримувати інтервал 1,5 години. Малюк не повинен бути голодний, інакше – може бути не в настрої.

Форма одягу для малюка – комфортна для занять, на вибір мами.

Форма одягу для мами – лосини/спорт.штани, щоб не обмежували рухів, футболка/кофта.

Бонуси для матусі:

 • Емоційний релакс та перезавантаження: можливість позбутися своїх переживань та турбот;
 • Піклування про красу та здоров’я власного тіла;
 • Робота над гнучкістю, силою та витривалістю (дуже важливі характеристики у догляді за малюком), відновлення свого організму після важкого та такого важливого періоду, як вагітність та пологи;
 • Відновлення зв’язку з собою;
 • Можливість відчути в собі силу і спокій;
 • Змога набути внутрішню гармонію;
 • Налагодити стосунки “мати-дитина”, перебуваючи на занятті в постійному контакті зі своїм малюком;
 • Нагода просто вийти у світ та змінити оточення.

Читати більше:  Студія йоги «YOGA POINT» – повернення до традиції”

Контакти студії:

Телефон: +38 (097) 158-13-48

e-mail: yogapointrivne@gmail.com

Сайт: http://yogapoint.com.ua/

Розташовані: м. Рівне, вул. Марка Вовчка, 21б

Facebook

Instagram

 

Готліб Анна

автор статей, журналіст, копірайтер

Залишити відповідь