Українська письменниця Юлія Смаль описала процеси дорослішання на прикладі власних дітей.
Для хлопчиків – кнга “Я і він” – про фізіологічні процеси і підліткові зміни у хлопчиків
Настає час, коли дитина починає цікавитися своїм тілом і ставити «незручні» для батьків запитання. У цій книзі маленькі й дорослі читачі, разом із допитливим шибеником Максом, у доступній формі дізнаються про те, як все влаштовано в хлопчиків та як ставитися до своєї інтимності; а також про гігієну і захист; про хвороби та причини надмірної уваги до свого тіла і, що найголовніше, про культуру і повагу. Це були б не ми, якби книга не вийшла веселою. Кожен хлопчик впізнає себе в образі Макса і проживе з ним всі важливі та інтимні моменти свого дослідження.
То ви уже здогадалися, хто ж такий Він? Кого чи що досліджує, переживає, опановує, переймається, піклується, лікує, соромиться Макс? А потім приймає, розуміє і дорослішає.
З гумором, цікавими фактами, словничком та суперілюстраціями, які вручну, вловлюючи найдрібніші емоції, створила талановита художниця задля того, аби Макс став другом кожного маленького читаки.
Знаєте, це певно перша хлопчача книга, яку, затамовуючи подих, буде прагнути прочитати кожна дівчинка!
Над книжкою «Я і Він» працювали педіатриня, докторка медичних наук Віра Павлюк та психологиня, гештальт-терапевтка Антоніна Оксанич, а з «Віточкою» авторці допомагала експертка з сексуальної освіти Юлія Ярмоленко.
Друга книга – присвячена розвитку дівчаток – “Віточка-квіточка”
Центральна персонажка книжки – десятирічна дівчинка Віточка, в якої є дружна сім’я (батьки, старший брат Макс і ще один уже дорослий брат) та шкільні подружки. Поступово Віта помічає у себе ознаки статевого розвитку та ділиться цим із мамою й однокласницею Оленкою. Велика частина тексту – це діалоги персонажів, із яких читач дізнається не просто сухі факти щодо фізіології, але й відчуває емоційні аспекти цих страшнючих процесів дорослішання (перепади настрою, дратівливість).
У тексті немає моралізаторства: ні батьки, ні вчителі не поводяться з дітьми зверхньо, не карають їх за допитливість чи пустощі. Роль дорослого – наставницька, а в дітей є досить свободи, щоб самостійно дослідити невідоме («Оленка покликала Валерку, а Ірка притягла Івасика, щоб перевірити, чи справді хлопці відрізняються від дівчат. Валерка з Івасиком показали нам пеніси»).
Також радує те, що Юлія Смаль не змальовує своїх персонажів утопічними, суперслухняними дітьми (яких не існує у природі). Віточка з подружкою, як і в реальному житті, недолюблюють своїх однокласниць, зляться через дрібниці, зрідка страждають від булінгу. Це дозволяє юним читачам побачити в тексті себе, провести паралелі. Щоправда, у кінці книжки авторка підводить героїв до усвідомлення й виправлення своїх поведінкових помилок .
Джерело – https://www.barabooka.com.ua/
Фото – https://sexinforia.com/
Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці – пишіть на mini.rivne@gmail.com