День народження дитини – особливе свято. І кожна любляча мама хоче зробити все, аби воно запам’яталося гостям, сподобалося імениннику, а на згадку залишилися яскраві фото. Для цього важливо врахувати усі деталі: оформлення, меню, розваги. Неабиякої атмосфери святу додасть такий атрибут як цифра.
Адже кожне день народження малюка, особливо перші роки, мають для батьків та й усієї сім’ї величезне значення. Як можна виготовити об’ємну цифру самостійно ви дізнаєтесь у нашому матеріалі.
Вибір завжди залишається за вами: зробити її власними руками чи купити готову. Однак якщо ви хочете, щоб свято було по-справжньому унікальним – вперед до рукоділля. Вашій увазі пропонуємо способи реалізації.
Цифра із гофрованого паперу
Найпопулярніший варіант серед батьків – це велика об’ємна цифра із картону. Для цього потрібно мати картон з коробки великих габаритів, адже цифра повинна бути понад 50 см. Також знадобиться малярський скотч, клей ПВА (або надійніший термопістолет), степлер, канцелярське приладдя, велика кількість гофрованого паперу.
Спочатку на картоні малюється цифра, вирізається. За розмірами першої вирізається така ж сама цифра на другий бік. Потім виготовляються серединки. Готові картонні заготовки склеюються між собою у об’ємну цифру за допомогою малярського скотчу.
Декор із гофрованого паперу робиться також просто. Спочатку папір складаємоу квадратики (4-6 квадратиків), закріплюємо посередині степлером, піднімаємо догори шар за шаром і розпушуємо. Готовий виріб прикріплюємо клеєм до картонної цифри.
Ще один вид квітів з гофрованого паперу – “гармошка”. Для цього беремо папір, складається у 6 шарів гармошкою, розрiзується на 3 рівні частини. Кожна частина гармошки посередині перев’язується ниткою, або скріплюється степлером. Краї квітки розпушуються, а уже готова деталь прикріплюється до цифри.
Гофровані троянди займають чільне місце серед усіх інших видів декоративних гофрованих цифр. Для того, щоб зробити такі квіти, вам знадобиться довгі смушки гофрованого паперу. Смужка злегка розтягується, її краї підгинаються. Тоді смужка обмотується по колу, формуючи таким чином майбутню троянду. В кінці квітка скріплюється, знаходить своє місце не цифрі.
Набагато ефектніше і багатше виглядають цифри не з гофрованого паперу, а з серветок. Правда часу на їх виготовлення може піти більше. Зате який результат! Найчастіше з серветок роблять маленькі троянди. Для цього серветка декілька разів згортається, а краї обрізуються по колу. На колі робляться маленькі надрізи таким чином, як це представлено на фото. Тоді шар за шаром краї піднімаються догори та формують собою бутон.
Читайте більше: Ідеальний день народження малюка: декоруємо стільчик іменинника
Якщо ж зробити об’ємну цифру вам не під силу, а з гофрованим папером важко працювати, наступний варіант – для вас. Не менш красиво виглядають цифри з того ж таки картону, оформлені різноманітними деталями: ґудзиками, помпонами, нитками, намистом, стрічками. Або взагалі з фото:
Якщо чекаєте в гості ораву ласунів або натовп родичів «на чайок», слід запастися їстівними цифрами, відповідними віку іменинника/ці. Солодощі та тортик підуть на «ура»!
Чи простіше купити..?
Придбати цифру можна в Інтернеті через оголошення, однак слід врахувати, що готова НОВА цифра буде коштувати дорожче ( ≤200 грн.), а вживана може відрізнятися від фото, мати непривабливий вигляд. Але заради справедливості слід зазначити, що багато матусь усе-таки мають позитивний досвід купівлі декоративних цифр ручної роботи.
Існує також ще один спрощений варіант – цифра-кулька у формі одинички (двійки, п’ятірки..), кулька із надписом «1», «2», «5», зібрана з кульок для моделювання цифра, паперова композиція із цифрою. Можливо вигляд матиме не такий ефектний, як попередні варіанти ручної роботи, однак точно порадує дітлахів і самого іменинника тим, що нею можна побавитись.
Надіюсь вам сподобалась стаття і ваше свято буде не тільки яскравим а й незабутнім!
журналіст-фрілансер