Хочете побачити вогники в очах свого малюка? Скажіть йому чарівні слова – халабуда, намет або вігвам!
Чому чарівні? Тому що про свій маленький будиночку мріє будь-яка дитина. Це місце, де можна сховатися, помріяти, погратися, почитати книги, запросити друзів.
Втілити мрію дитини зовсім не складно. Можна придбати готовий дитячий намет, а можна створити його своїм руками. Тим більше, що влітку затишне і чарівне місце варто спорудити прямо у дворі дачі або будинку.
1.Намет на мотузці
Один з найпростіших варіантів – натягнути мотузку між деревами, а зверху накинути велике простирадло або покривало. Вийде така собі юрта для кочівників:)
2. Курінь з гілочок та кущів.
Допомогти дитині здійснити мрію про небезпечні пригоди, кругосвітню подорож та захоплюючі мандрівки. Можна не виходячи за межі власної дачної ділянки. Оскільки відважні мандрівники воліють спати не в теплому ліжку, а в курені з деревяних гілок, виготовленому власноруч, малюк напевно зрадіє такому подарунку.
Але як же зробити дитячий курінь з гілок? Є кілька цікавих варіантів:
- По-перше, можна спорудити курінь з гнучких і довгих гілок, що залишилися після обрізки дерев і чагарників. Для початку зберіть якомога більше гілок та виберіть найбільші екземпляри. На місці майбутнього куреня накресліть коло і вкопайте по його окружності гілки, нахиляючи їх таким чином, щоб вони створювали конусоподібний каркас. Тільки дві гілки встановіть на досить широкому відстані один від одного, тому що вони будуть служити входом в майбутній курінь. Переконайтеся, що гілки встановлені міцно, і доповніть їх матеріалом, що залишився. Нічого страшного, якщо стіни куреня будуть «просвічуватися» – перебуваючи в такому будиночку, малюк все одно відчує себе, щонайменше, Робінзоном Крузо.
- По-друге, можна зробити «живий» курінь, прикрасивши його листям і рослинами. Якщо ви не поспішайте з побудовою чудо-будиночка, висадіть по периметру каркаса в’юнкі рослини, наприклад, виноград, берізка і т.д., які в міру зростання красиво обплетуть стінки куреня. Якщо ж ви хочете подарувати дитині свято «тут і зараз», просто укрийте каркас куреня гілками із зеленню.
3. Намет з гімнастичного обруча і тканини
Звичайний гімнастичний обруч може стати прекрасною основою для дитячого намету. Досить пришити до обруча довгу тканину і підвісити його в горизонтальному положенні, наприклад, до гілки дерева на такій висоті, щоб краї тканини діставали до землі. Як варіант, можна просто накинути на обруч великий відріз щільної тканини, спорудити конусоподібний дах і закріпити каркас на зручному рівні. Тоді для підвішування намету потрібна тільки надійна лямка або стрічка.
4. Вігвам справжніх індіанців.
Намет-вігвам – це традиційний будинок індіанців. Дана споруда має конусоподібну форму і міцну конструкцію. Раніше індіанці будували своє житло, використовуючи товсті гілки, які потім покривалися щільною полотняною тканиною. Ми теж можемо зробити дитячий курінь за принципом вігвама.
Для цього необхідно підібрати 4-7 гнучких, але міцних прутиків, а потім встановити їх у формі багатогранника або півкола. Верхівки прутиків слід з’єднати таким чином, щоб вони поєднувалися на зразок квітів в букеті, навхрест один одного. У місці з’єднання прутики потрібно закріпити за допомогою міцної мотузки або відрізу тканини.
При встановленні вігваму на вулиці, трохи вкопайте основу прутиків в землю. Якщо ж вігвам буде знаходитися в приміщенні, прив’яжіть внизу конструкції поперечні прутики, які закріплять спорудження.
Додатково можете пошити м’яку ковдру-дно.
Після цього прикрасьте вігвам тканиною. Найчастіше між ближніми прутиками вігваму утворюються трикутники, тому досить всього лише вирізати шматочки тканини в цій формі і нашити їх навколо каркаса. Однак набагато красивіше, якщо курінь вігвам прикрашатиме спеціально пошитий чохол, для створення якого буде потрібно ретельно виміряти висоту каркаса і ширину кожної його частини.
На відео можна детально побачити процес виготовлення та викройку, щоб створити чудовий вігвам власноруч:
Не забудьте про гірлянду для вечірніх посиденьок,тоді вечір буде незабутнім!
5. Дерев’яний вігвам.
Якщо тато чи дідусь полюбляє майструвати, можна змайструвати дерев’яний вігвам.
6. Двосхилий курінь для Робінзонів.
Зробивши просту конструкцію з декількох дерев’яних рейок, можна створити красивий двосхилий курінь або курінь-намет. Найголовніше в даному спорудженні – підібрати підходящу тканину. Якщо ви встановлюєте курінь у дворі, найкраще використовувати наметову тканину, яка не вигорає від сонця і не деформується через підвищеної вологості. Якщо ж споруда буде перебувати в кімнаті дитини, підійде бавовняний або будь-який інший натуральний матеріал.
Для його виготовлення нам знадобляться 10 дерев’яних планок довжиною близько 1,80 – 2,0 метра і перетином 20 на 50 мм. Розміри приблизні, тому можете відкоригувати їх в залежності від тих матеріалів, які у Вас є в наявності. Крім цього знадобиться щільна, бажано водонепроникна тканина шириною 1,5-2 метра і довжиною близько 4 метрів (залежить від планованої висоти дитячого будиночка).
Після того, як визначилися з матеріалом, далі виготовляємо спочатку одну площину куреня потім другу. За допомогою кутника стежте за тим, щоб планки закріплювати під прямим кутом. Планки кріпимо або за допомогою саморізів, або цвяхами.
Після того, як обидві площині готові, скріплюємо їх між собою через наскрізний отвір довгим шурупом, для зєднання краще використовувати гайку з металевими «вушками». Її дуже зручно швидко розкрутити без додаткового інструменту або, навпаки, затягнути тугіше, щоб сильніше закріпити елементи конструкції.
І заключний етап, натягуємо на дерев’яний каркас тканинне полотно. Його кінці кріпимо до брусків підстави за допомогою степлера. Щоб тканина краще закріпилася, перед тим, як її кріпити, підвертається нижній край. Тоді під скобою виходитиме подвійний шар, який буде триматися набагато надійніше.
7. Тканинний будиночок
А це справжній будиночок, зшитий з тканини, флісу і фетру. До нього можна придумати різні елементи, які можна знімати, рухати або переміщати.
Наприклад, пришити квіти на липучках, поштовий ящик, фіранки на віконце,тощо.
8. Дерев’яний дитячий будиночок.
Якщо ви вирішили взятись серйозно і забезпечити малюка першою нерухомістю, тоді нижче ми підготували вам кілька порад.
Для початку придумайте, як буде виглядати будиночок, який буде тип, вид і габарити. Для цього потрібно визначити:
- Тип. Відкритий або закритий;
- Розміри. Займана площа і висота;
Місце установки/розташування. Будиночок, встановлений на землі або на дереві мають різні принцип кріплення конструкції; - Матеріал, з якого буде виготовлений будиночок;
- Наявність вікон, дверей і матеріал для них;
- Наявність додаткових складових – прибудови, паркану (огорожі), тераса, гірка, пісочниця, гойдалки, сходи.
- Наявність внутрішньої обробки.
Розробляючи план будиночку, варто врахувати наступне:
- мобільність або стаціонарність. Від цього буде залежати і розмір будиночка, і технологія його будівництва;
- наявність хоча б двох вікон – обов’язково. По-перше, це освітлення. По-друге, хатина повинна добре проглядатися для контролю;
- висота вікон від підлоги повинна становити 500-600 мм;
- висота дверей. На 200-300 мм. вище зросту дитини. Але краще зробити їх під стелю, адже вас рано чи пізно запросять в будиночок;
- стіни. Повинні бути гладкими, щоб виключити можливість травмування;
- дах. Ні в якому разі не повинен бути пласким. Щоб не заохочувати дитину залізти на нього.
Ось ще цікаві приклади дитячих будиночків:
Дитячий будиночок Хоббіта
Хатина для казкових героїв та лісових мешканців.
Дитячий будиночок-корабель
Піратський фрегат для юних розбійників та вітрильна шхуна для веселих мореплавців.
Бажаємо успіхів у створенні куточку дитячих мрій та казок!
Надіємось вам сподобалась наша підбірка, тому не забудьте поділитись нею з друзями!
Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці – пишіть на mini.rivne@gmail.com