Дитинство – найбільш насичений період життя дитини, коли батьки хочуть зловити, дорогоцінні миті дитячого зростання. Перша посмішка, перший зуб, перша ложка несмачного пюре з броколі й кумедне незадоволене личко малюка – це все, що хочеться зберегти у батьківській пам’яті навічно. Тому без фотографій тут не обійтися. Як навчитися робити якісні фото розповідає майстер своєї справи сімейний фотограф – Олена Чаборай.
1. Акцентуйте свою увагу на малюку та його емоціях, а не на навколишньому середовищі.
2. Не намагайтеся з перших кадрів зробити шедевр, починайте з елементарного.
Зробіть кадр, де дитина, посміхаючись, дивиться прямо у камеру.
3. Фотографуйте дитину, коли вона буде зосереджена або задумана.
Для цього сконцентруйте на деякий час його увагу на певному предметі (іграшка, щось за вікном чи елемент інтер’єру) важливо, щоб він був яскравим і зміг зацікавити модель.
4. Сфотографувати дитячі емоції трохи складніше. Для цього потрібен помічник, який буде викликати різні емоції у крихітки. Помічник може виявитися як у кадрі, так і за ним, тут все залежить від вашого задуму.
Що може зображати справжні емоції дитини краще, ніж її очі? Справжній та чистий погляд малюка завжди викликає здивування будь-якого дорослого.
Попросіть свою модель подивитися в об’єктив. Поясніть, що якщо дивитися туди уважно, то можна побачити ваші очі.
Саме такий “прийом” дасть вам можливість показати всю красу і глибину дитячих очей.
Малюк, що підростає, завжди знаходиться у русі, поки він не вміє керувати своїми емоціями, важко спрогнозувати його подальші дії. Тому будьте уважні, адже кожен крок, погляд і емоція можуть стати родзинкою вашого фото.
5. Фотографуйте дітей, коли вони спокійні та в хорошому настрої.
6. Фотосесія дитини молодшого віку. Такі фотографії зробити дещо простіше, адже малюк ще не такий активний, однак і тут у професіоналів є свої рекомендації. Основне правило фотозйомки маленьких дітей – не забирайте фотоапарат далеко.
7. Сон малюка.
Найсолодший час для дитячих фото – це сон. Починайте фотографувати дитину в момент її засинання, заздалегідь приготувавши місце для зйомки. Створіть їйзатишне місце для сну і заздалегідь продумайте сюжет. Не забудьте відключити спалах, який може розбудити або налякати сплячу дитину. Якщо знімки виходять затемненими, поміняйте налаштування фотоапарата, збільшивши на один рівень діафрагму та експозицію, а чутливість встановити на 400-600 одиниць.
Після сну у дитини починається все найцікавіше, саме в ці моменти можна зробити чарівні та милі фото для сімейного альбому. Намагайтеся робити знімки так, щоб ваш малюк був крупним планом, а на задньому фоні не було нічого зайвого. Якщо непривабливого заднього фону не уникнути, налаштуйте фотоапарат на максимально розкриту діафрагму та відключіть спалах.
Намагайтеся, щоб дитина повністю була у фокусі, для цього встановіть ручний режим. Коли дитина сидить спокійно, то при таких налаштуваннях обладнання вийдуть досить гарні знімки. Як тільки він починає пересуватися, необхідно змінити налаштування, встановивши автофокусування безперервно стежить режиму. Щоб рух не змастити, встановіть витримку на 1/100 або 1/200, але врахуйте, що при такій зйомці фотографії можуть вийти трохи.
8. На свіжому повітрі.
Таку фотосесію бажано проводити, коли сонце неяскраве, тобто вранці або ввечері. Якщо ви знімаєте вдень, то бажано робити фотографії в тіні дерев або проти сонечка, щоб ваш малюк не мружився.
9. Не забувайте в процесі роботи постійно спілкуватися з дитиною, так у вас буде більше можливостей знайти відмінні моменти.
10. Експериментуйте з ракурсом і фоном, міняйте дальній план на ближній і навпаки, грайте з точкою зйомки. Робіть якомога більше знімків, і тоді ваш альбом обов’язково заповниться якісними фотографіями найяскравіших моментів з дитинства вашої дитини. Якщо ж ви хочете зробити на пам’ять спільні фотографії, то без допомоги професійного фотографа не обійтися.
Замовити професійну зйомку можна телефоном +380676024805
Фотограф та мама:)