Міні Рівне підготувало добірку найдивовижніших дитячих ігрових майданчиків, які коли-небудь були побудовані в різних кінцях світу.
Дитячий майданчик – це місце розвитку та дозвілля водночас. Майже 50% свого вільного часу малюк проводить на ігрових майданчиках. Тому дуже важливо, щоб такий дитячий простір виконував свої функції: розвив дитячу уяву, спонукав до гри та досліджень навколишнього світу.
1. Ігровий майданчик бобових (The Pod Playground), Канберра, Австралія
Цей майданчик, розташований на пагорбі Національного дендрарію у Канберрі. Варто зазначити, що даний дендрарій нараховує понад 100 лісів, у яких ростуть рідкісні види дерев, серед яких є види, що знаходяться на межі зникнення.
Автором такого незвичайного ігрового майданчика є компанія T.C.L. (Taylor Cullity Lethlean).
2. Гулівер з Валенсії
У 1990 році архітектор Рафаель Рівера (Rafael Rivera), художник Маноло Мартін (Manolo Martin), і дизайнер Хосеп Вінсент (Josep Vincent), надихнувшись твором Джонатана Свіфта побудували ось такого Гулівера у Валенсії, Іспанія.
3. Срібні вежі (Silver Towers Playground), Нью-Йорк, США
Автор проекту художник – Том Оттернесс (Tom Otterness), вирішив створити майданчик з 27-ми химерними бронзовими скульптурами.
Але головним елементом майданчика є скульптура розміром 7,5 метрів у висоту і понад 9 метрів в довжину. Ноги цієї скульптури грають роль гірок для дітей.
Сайт: http://www.tomostudio.com/
4. В’язаний гігантський алігатор на дитячому майданчику, Сан-Паулу, Бразилія
Цей в’язаний гігантський алігатор був створений в 2012 році польським архітектором Olek (нині проживає в Брукліні).
Агата Олек – головний спеціаліст з в’язання, яка любить експерементувати. Саме нею був обв’язаний рожевою пряжею будинок у Скандинавії, а тепер вона вирішила створити казкового крокодила в Сан-Пауло. Варто сказати, що проект самого майданчика полячці не належить (його зробила художниця Марсія Беневенто), Олек лише придумала обв’язати ігровий майданчик пряжею: частково акрилом з Північної Кароліни, частково бразильськими стрічками – як символ мультикультурності проекту.
Проект був тимчасовим, але навіть і за короткий термін встиг здобути популярність, особливо у дітей.
5. Майданчик в міському музеї, Сент-Луїс, (The City Museum), штат Міссурі
Спочатку цей музей створювався скульптором Бобом Кассіллі (Bob Cassilly). Після його смерті, роботу скульптора продовжила група з 20 майстрів, які назвали себе Cassilly Crew (Команда Кассіллі).
У результаті музей площею понад 55 000 квадратних метрів придбав ігровий комплекс, зроблений з перероблених літаків, 2-х гірок висотою з 10-поверховий будинок, кількох багатоповерхових гірок і колеса огляду на даху.
6. Проект Kraken Флорентина Хофмана
Голландський артист Флорентин Хофман добре відомий своїми величезними скульптурами тварин, від гігантської гумової качечки в Японії до монументальних кроликів і мавп у Швеції.
Для приморського містечка в околицях китайського Шеньчженя він (спільно з шанхайською командою UAP Studio) розробив функціональний ігровий проект – гігантського восьминога з в’язаної сітки. Діти можу залізти в щупальця восьминога, дертися всередині них, вивчаючи його структуру.
Всередині голови восьминога знаходиться ігровий майданчик, де можна перепочити (або, навпаки, побігати і пострибати) перш, ніж вилазити назад. Разом з дітьми милу морську істоту стали досліджувати і дорослі – виглядає це дійсно дуже вражаюче. Скульптура отримала назву Kraken і стала справжньою пам’яткою міста.
7.Проект ігрового майданчика Etre Design
Японські архітектори Etre Design дотримуватися більш міцних матеріалів. Для проекту ігрового майданчика в дитячому саду в Токіо побудували хвилеподібний простір з бетону. Діти можуть бігати, ковзати або підніматися по білим зігнутим стінам – для цього в них зробили круглі отвори, за які можна чіплятися руками.
В отвори вставили кольорове скло. Вони не тільки, в цілому, пожвавлюють простір, але і, підсвічені сонцем, грайливо лягають кольоровими – жовтими, зеленими, червоними і синіми – колами на підлогу та стіни. Для дощових днів передбачений мобільний дах – він зміщується під впливом погоди. Архітектори впевнені, гра на такому майданчику дозволить дитині вихлюпувати свою енергію яка б’є через край, буде стимулювати розвиток його творчої уяви та привчить малюка до японського стриманого мінімалізму.
8. Проект дитячого майданчика Юн Ігараші і YCAM Interlab
Ще один японець, Юн Ігараші, теж використовував у своєму проекті образ хвилі. Ігровий майданчик він проектував разом з архітекторами бюро YCAM Interlab. В якості основного матеріалу вибрали натуральну деревину місцевого виробництва.
Головним в роботі над проектом було впровадити новий простір в лісовий масив парку дерев в Саппоро і зробити це максимально органічно.
9. Ігровий майданчик Interlace архітекторів Carve
Грамотно вписати світ дитини у «дорослий» простір – не найпростіше завдання. Голландські архітектори Carve вирішили її по-своєму. Їхній майданчик Interlace в Сінгапурі – це будинки що його оточують в мініатюрі.
«Грати значить вчитися наслідувати, – впевнені архітектори. – Поки більшість дитячих майданчиків контрастують зі своїм оточенням, ми вирішили побудувати такий простір, яке гармонійно впишеться в навколишній міський ландшафт ».
В основі їх проекту – чотири контейнери, які повторюють форму висотних будинків на задньому плані. Всередині контейнерів – всілякі лабіринти і сітки для лазіння. Закрита структура дає дітям відчуття невидимості і захищає їх від поганих погодних умов: дощу, сильного вітру або сонця. Перфорація на фасаді блоків робить середу всередині дуже комфортною для ігор.
«Це щось на зразок емітації лісу, – пояснює головний архітектор проекту. – Нехай діти грають в природному середовищі, нехай розвивають свою уяву і придумують нові види ігор, надихаючись в тому числі лісом ». До реалізації проекту підійшли з усією серйозністю: попередньо зібрали в парку дітей і попросили їх описати бажаний майданчик для гри. Мабуть, більшість висловилася за гірки.
Ну як вам? Сподобались такі незвичні та цікаві дитячі майданчики? Діліться враженнями в коментарях, а ми поки готуватимемо наступну підбірку!
Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці – пишіть на mini.rivne@gmail.com