Site icon Міні Рівне

Іграшки на ялинку виготовлені своїми руками

Звичайно, до Нового року і Різдва залишилося зовсім мало часу, але якщо раптом ви все ще не прикрасили свою ялинку і хочете це зробити, спробуйте змайструвати іграшки для неї самостійно.

Повірте, це дуже-дуже швидко, красиво і захоплююче. І ще: процес їх створення обов’язково подарує вам святковий настрій!

У нашій країні до революції ялинку ставили на честь свята Різдва Христового. Виробництво іграшок тих років було слабо розвинене, а все, чим прикрашалася лісова красуня, або завозилося з Німеччини, або робилося своїми руками. Вбрання ялинки в ті часи складалося  з символів подій, що сталися з людством. Різдвяне дерево було прийнято прикрашати яблуками – на честь дерева Добра і Зла, свічками і ангелами – як символ чистоти, а верхівку вінчала шестикутна зірка – в пам’ять про Віфлеємське диво Різдва Христового.

Після революції відзначати Різдво і прикрашати ялинки було заборонено, але викорінити цю традицію було не під силу навіть самим могутнім вождям. У період гонінь люди як і раніше прикрашали ялинки, а найпрекрасніші і незвичайні ялинкові іграшки таємно створювалися вручну. Не в силах впоратися з «духом Різдва», в 1935 році ялинку повертають до життя, але вже в ролі дерева на Новий рік.

З кожним новим етапом в житті України наряд новорічної красуні зазнавав серйозних змін, форма і зміст іграшок змінювалися з року в рік. Портрети вождів на новорічних кулях змінювали образи військової тематики і так далі.

Ми живемо в дивовижний час: для нас відкрито минуле багатьох поколінь, ми можемо не тільки купити звичайну «штамповану» іграшку, але і створити найоригінальнішу і неповторну – свою власну. Нам під силу прикрасити ялинку всім, чим тільки побажаємо: від скла і цукерок до саморобних куль і ведмедиків. У цій статті зібрано для вас цікаві ідеї з виготовлення різдвяних іграшок.

Прикраси з пряників і печива
Це прикраса дуже давня та традиційна. Раніше пряники покривали глазур’ю, золотою та срібною фольгою, причому використовувалося чисте сусальне золото – такі тонкі шари, що вони миттєво прилипали до поверхні, і можна було їсти їх разом з пряником.

Але багато років тому люди й уявити не могли, що з’являться барвники всіх кольорів веселки і різні смачні елементи декору.

Іграшки з солоного тіста
Хоча їстівність іграшок із солоного тіста під великим питанням, виглядають вони дуже апетитно, зберігаються довго і робляться дуже просто.

Для солоного тіста вам знадобиться:

Все перемішуємо, після чого розгортаємо замішане тісто і вирізаємо фігурки. Можна відразу на етапі створення тіста додати барвник, тоді іграшка буде ще цікавіше, при цьому її не потрібно буде покривати фарбою. Потім вироби з тіста потрібно висушити: на відкритому повітрі це займе 2-3 дні, а в негарячій духовці (до 50 ° С) з відкритими дверцятами – 6-12 годин. Висушені фігурки можна прикрашати: покривати фарбою, глазур’ю, декорувати гудзиками, черепашками, намистинами, камінчиками і так далі.

Солоні іграшки цікаво створювати навіть з найменшим непосидою: такий варіант не тільки економічно вигідний, але і дуже привабливий.

Іграшки з бісеру і намистин
Що може бути простіше, ніж нанизати бісеринки на проволоку та зігнути її в будь-яку форму, яку тільки побажає наша душа? А скільки всього красивого можна сплести бісером!

Також дуже красиво виглядають іграшки з обрізків парчі та інших цікавих тканин, прикрашені бісером, намистинами і паєтками.

Іграшки з помпонів

А з цієї іграшки добре почати підготовку до свята. На серці навіть тепліше стає, коли з гілок ялинки на тебе дивиться казкова сова або пухнаста овечка, зроблені своїми руками.

Для втілення в життя такої іграшки вам знадобиться:

Вирізаємо з картону або будь-якого іншого щільного матеріалу шаблон і починаємо обмотувати нитками. Коли отвір насилу буде пропускати олівець, сміливо розріжте по контуру кола ваші нитки.

Посередині перев’язуємо пучок, що вийшов ниткою, і прибираємо картон. Тепер розпушуємо помпон – ось готовий матеріал для виробу! З помпонів складаємо улюбленого звіра і прикрашаємо вирізаними з картону деталями: рогами, хвостом, очима і так далі.

Сніговики з носочка та крупи

У вашої шкарпетки продірявився товариш? Не біда, в Новий рік можуть виконуватися найсміливіші мрії, навіть якщо вони належать шкарпетці. Була шкарпетка, а став сніговик!

Насипаємо в носок трохи рису, перев’язуємо стрічкою, відокремлюючи голову майбутнього сніговичка від тулуба, решту заповнюємо рисом, щільно зав’язуємо. На голову новозліпленого  сніговичка можна надіти шкарпетку дитини і зробити шапочку, пришити намистинки-очі, намалювати рот і нарум’янити щічки олівцем, фарбою або маминими тінями (з цим обережно!). І шкарпетки знаходять нову форму!

Ось такі красені вийшли у  власників необмеженої кількості рису і різдвяного азарту.

Іграшки з ниток
По своїй суті близькі до помпонів, так як матеріали на створення підуть ті ж. Але тут важлива структура нитки. Чим шовковистішою вона буде, тим цікавіше вийде іграшка.

Вирізаємо будь-які фігурки, що нам подобаються  з щільного картону або пінопласту, і обмотуємо пряжею. Прикрашаємо всім, що тільки прийде в голову: гудзиками, намистинами, бантами і так далі.

Можна брати нитки щільної текстури і створювати з них ангелів або чоловічків.

В хід пішло все, що трапилось під руку: віскозні нитки, намистини і гудзики, черепашки з моря, стрічки.

Вийшло досить мило, правда?

Іграшки з фетру

Всім подобаються такі іграшки!

Сам по собі фетр – матеріал поза часом, зі своєю особливою душею, а якщо вдихнути цю душу в форму – будь-яка ялинка стане чарівна.

Іграшки з гілок

Використовуючи нитки або дріт, різні гілочки і будь-яку фарбу з балончика, можна створити дуже незвичайні фігурки: від сніжинок до оленят.

У цю ж категорію можна віднести іграшки з соломи, цей матеріал дуже піддатливий і простий у використанні. Можна робили ведмедиків, конячок і ангелів з соломи.

Раніше такі вироби прикрашали клаптиками, які вдавалося знайти, наразі проблем з прикрасами немає, тому сміливо робіть іграшки з соломи!

Погодьтеся, що в таких іграшках є щось далеке і тепле – з дитинства?

Прикраси з пінопласту

Тут зовсім все просто: вирізаємо пінопласт потрібної форми – куб, куля, овал, серце і так далі, і прикрашаємо за смаком: декоративними стрічками, мереживами, намистинами. Використовуємо прозорий клей «Момент Кристал», щоб приклеювати наші заготовки до форми.

Це найпростіший матеріал для створення прикрас, при тому, що невиправдано дорого коштують «штамповані» іграшки з нього в мережі супермаркетів.

Створюючи свою іграшку з цього підручного матеріалу, ми отримуємо по-справжньому унікальний шедевр за невеликі гроші.

Іграшки з паперу

Найпростіший матеріал, але він здатний передати повноту настрою майбутнього свята.

Навіть за допомогою білого паперу можна створити незвичайну прикрасу для будинку.

А ось такі цікаві шишки можна спорудити з кольорового паперу.

Якщо такий прийом створення паперових прикрас для вас занадто складний і довгий, можна зробити найпростіші вироби, які під силу навіть маленьким діткам, використовуючи клей ПВА, нитки і папір.

Дітям дуже подобається майструвати з паперу, спробуйте зробити з ними хоч одну новорічну саморобку – переконайтеся самі!

Іграшки з валяної вовни

Нам не зрозуміти, навіщо для бабусі потрібна була прядка, різної довжини голки і дивні «чесалки» вовни.

У наш час мистецтво фелтінга  відроджене і отримало велике поширення.

За допомогою цієї техніки створюються чудові іграшки.

Ялинкові іграшки з лампочок

Не поспішайте викидати використані лампочки, вони вам можуть стати в нагоді на Новий рік. Використовуючи лише одну фарбу і стрічки, можна прекрасно декорувати свій будинок і ялинку такими незвичайними іграшками.

У воєнні роки цей вид іграшки був дуже популярний. У наш час користується не меншим інтересом і, потрібно сказати, не дарма!

Хороша компанія сніговиків з лампочок?

Новорічна куля з карамелі чупа-чупс

А як вам така апетитна кулька?

Беремо пінопласт, вирізаємо з нього півколо, обертаємо наші льодяники різнобарвною фольгою і встромляємо в пінопласт або флористичну губку наші чупа-чупси. У центр вставляється стрічка, що проходить через губку, а кінці зав”язуються на кулі знизу, щоб вона не впала з ялинки.

І це тільки мала частина іграшок і прикрас, які можна зробити самим. Фантазуйте, використовуйте будь-які підручні засоби: вишивайте, в’яжіть, декоруйте, фарбуйте і ліпіть з полімерної глини, тоді ваша іграшка буде для вас найкраща!

Знайте ялинкові іграшки приносять в будинок незвичайне відчуття радості і тепла, яке дитина пронесе з собою через все життя і передасть своїм дітям. Любіть один одного! Радуйте себе і близьких! Обов’язково мрійте, робіть іграшки та подаруночки своїми руками! Щасливого всім Нового року та Різдва Христового!

Джерело http://www.7dach.ru

Exit mobile version