Site icon Міні Рівне

Ігри для дітей у піску

Ігри в піску можуть бути для дітей дуже корисними, коли батьки не просто спостерігають за процесом ліплення пісочної «бабки», а й беруть участь у розвитку здібностей своєї дитини. Отож, пропонуємо Вашій увазі кілька ігор у піску для малечі.

Читайте також: Творча майстерня вдома: малюємо сіллю

Зліпи фігурки і розкажи про них історію

Гра такого типу буде пізнавальною та розвиватиме фантазію маляти. Наприклад, можете запропонувати малечі зліпити імпровізований дім чи щось схоже на дерево, коло нього намалювати пальчиками сонечко, а потім попросити дитину, щоб вона розповіла про те, що вона зобразила. Така гра добре розвиває як творчі здібності, так і моторику рук, а ще ви з дитячого віку зможете визначити, чи має ваша дитина якусь фантазію, чи, можливо, у неї є здатність до точності. Власне, завдяки такій грі можна про це довідатися.

Гра «Магічний пісок»

Така гра буде дуже цікавою більш старшим дітлахам, адже для них відкриється купу можливостей, щоб розвинути фантазію. Для такої гри потрібно попросити дитину, щоб вона занурила руки у пісок і розповіла про те, які відчуття в неї це викликало. Чи пісок, можливо, теплий, а чи холодний, чи він розсипчастий, а чи тече крізь маленькі пальці, чи мокрий, а чи сухий. Можна ковзати по піску руками і виконувати при цьому рухи зигзагом, як змія. Цікавим також є зробити відбитки кулачків дитини. Можна спробувати намалювати якісь візерунки. А потім спитати, на що вони дитині схожі: на квіточку, деревце, машину, людину, котика і так далі. Ще одним завданням для малечі може бути грання  на піску, як на клавіатурі комп’ютера або фортепіано. Також можна занурити у пісочок руки і дивитися на те, як за допомогою руху змінюється так званий рельєф самого пісочку.

Зроби відбиток своєї долоньки

Цю гру можна проводити як із найменшенькими, так і зі старшими малятами, адже вона досить проста. Потрібно зробити відбиток дитячої ручки і Ваш власний, потім порівняти їх, щоб дитина описала, чия долонька більша, скільки вона бачить пальчиків (якщо вже вміє рахувати хоча б до 5) і тд. Імпровізуйте, можете зробити відбиток ніжки чи черевичка, в який одягнений малюк, а потім ще один, створивши так звану ходу.

Намалюй мені змійку

Така гра буде дуже помічною для того, щоб налаштувати дитину на гарний лад, підняти малюкові настрій і просто, щоб зацікавити малечу. Отож дитина повинна намалювати змійку, згодом «взяти її за голову» і повести по пісочку. А далі взяти мотузку так, як ручку і плавненько провести по сліду змії. Згодом дитина може взяти цю змійку за голівку і намалювати кумедні візерунки: якісь палички, сонечка чи кружечки. Ця гра дозволяє позбутися дитині деяких страхів, приміром, Ви можете сказати малечі, що коли вона в лісі побачить вужика, не варто його боятися. Але й підходити близько також не можна. Можете й наголосити: що коли в реальному житті дитина стикнеться із змією, то рептилія може бути небезпечною.

Знайди мою руку

В таку гру можна бавитися з найменшими малятами. Дорослі ніби «закопують» руку у пісок, а малеча має віднайти, де ж вони заховали її. Цікава, розважальна і весела гра.

Знайди скарб

Така гра стане у нагоді для діток 3-6 рочків, вона розвиватиме мілку моторику. Ви можете закопати в піску якісь маленькі речі, приміром, ґудзики, перлинки, бусинки, горішки, каштани. А згодом попросити дитину згрупувати їх за якоюсь ознакою: приміром, розмір, форма і тд.

Експериментуйте! Творіть і вигадуйте щось нове, фантазуйте і спілкуйтеся зі своїми дітьми, адже потім за багато років вони скажуть Вам «дякую» за Вашу турботу та любов, якою хочеться ділитися зі світом.

 

Exit mobile version