1. Крижаний конструктор
Якщо наморозили достатню кількість кубиків льоду, то з них можна будувати фортеці та замки, як вдома, так і на вулиці.
2. Кольоровий лід
Воду можна підфарбувати харчовими барвниками (або розвести фарби) і вийдуть кольорові кубики.
Заморожувати лід можна прямо на вулиці або на балконі, використовуючи для цього будь-які контейнери, миски, стаканчики і формочки.
Щоб вийшли плоскі деталі, воду можна наливати не до кінця, а лише на денце!
3. Крижаний квест
Зробіть лід різної форми, попередньо підфарбувавши воду різними фарбами.
Тепер можна зіграти в такий квест: на обмеженій території (наприклад, в пісочниці) порозсипайте сніжки, в кожному з яких буде захована крижинка певної форми. Нехай діти збирають їх. А потім порахують у кого більше циліндриків, яблучок або просто кубиків.
4. Лід в повітряних кульках.
Лід можна заморожувати в морозилці в самих звичайних повітряних кульках. У воду можна капнути барвник, а всередину кульки покласти якісь невеликі предмети – блискітки, намистини, монетки або гідрогелеві кульки.
5. Крижані прикраси
Лід можна заморозити так, щоб його потім можна було повісити, наприклад, на дерева навколо.
Це зручно робити в формочках для льоду.
Всередину можна покласти листя, ягоди, ялинові гілочки і т.п.
6. Лід і сіль.
Якщо рідкі фарби (харчовий барвник бо розведену акварель) змішати з сіллю, а потім покласти цю “кашку” на шматок льоду, то сіль почне проїдати лід, утворюючи тунелі. (але процес не дуже швидкий))
Можна зробити з звичайнісінькою замерзлої калюжею на вулиці!)
7. Крижані ліхтарі
Щоб зробити крижаний ліхтар, треба у велику ємність з водою поставити меншу за обсягом ємність, щоб замерзлий лід між їх стінками утворив майбутній ліхтар. Для цього в меншу ємність потрібно покласти який-небудь вантаж і зафіксувати його скотчем.
Щоб лід вийшов прозорим краще брати кип’ячену воду. У воду можна додати ягоди (наприклад, заморожену журавлину), листочки, шишки, соснові і ялинові гілки.
Ще можна використовувати лавровий лист або гілочки свіжого розмарину або чебрецю, які продаються в супермаркетах.
Ще один варіант – заморозити воду в повітряній кульці. Вода замерзне тільки зовні, а всередині ні. І, якщо її злити, то вийде крижаний плафон, порожній усередині!
Свічку можна поставити зверху в плафон або ж, навпаки, накрити її плафоном.
Взагалі, замість кульок можна використовувати будь-які інші ємності)
8. Крижаний вінок
Використовуйте форму для випічки кексів. Хоча, цілком згодиться і проста миска або глибока тарілка. Головне – не забути поставити в центр склянку. З одного боку покладіть мотузочку, за яку потім можна буде підвісити вінок.
9. Крижані скульптури
Для створення крижаних скульптур не завжди потрібні небезпечні інструменти. Багато побутових предметів можуть стати формою для крижаної фігури або її елемента.
Простий спосіб порадувати дитину – налити в повітряні кульки воду, додати фарби різних кольорів, зав’язати гарненько, винести на вулицю і, коли водичка замерзне, прибрати кульки. Залишаться великі різнокольорові кулі з льоду.
10. Мильні бульбашки взимку
Надувати бульбашки взимку на морозі не так вже й просто. Доведеться приготувати спеціальний розчин: беремо 50 грам стружки господарського мила і 400 мл води. Розводимо мило у воді та варимо на повільному вогні, ретельно помішуючи. Перевірте, чи видуваються бульбашки. Якщо розчин дуже густий – додайте води, якщо, навпаки, рідкий – мила. Бульбашки будуть замерзати за кілька секунд, перетворюючись в тонкі прозорі кульки. Щоб бульбашки були міцніше і радували вас морозними візерунками довше, додайте кілька крапель гліцерину.
11. Кольорові бурульки з соку.
Кумедний спосіб зробити саморобні бурульки!
У стаканчик налити сік і через невелику дірочку в дні спустити ниточку, по якій буде капати сік і застигати на холоді (за вікном / на балконі)
Веселого вам відпочинку разом з дітьми!
Діліться цікавинками з друзями в соц.мережах та будемо раді вашим коментарям!
Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці – пишіть на mini.rivne@gmail.com