Така неприємність, як втрата зуба, може статися не лише в людей похилого віку. Травми, захворювання, несвоєчасне звернення за медичною допомогою призводять до випадіння зубів. І це стає не лише естетичною проблемою. Дефект негативно впливає на загальний стан організму. Пацієнти, яким необхідна імплантація зуба у Києві, можуть звернутися у сучасну клініку Slavia. Спеціалісти використовують передове оснащення та сучасні матеріали.
Особливість та переваги імплантів
Серед пацієнтів точиться одвічна боротьба: для відновлення зубного ряду краще використати протези чи імпланти. Кожен із цих методів має особливості, переваги та недоліки. Тому перш за все варто розібратися у всіх нюансах цих двох процедур. Імплантація — це хірургічний процес, під час якого замінюється втрачений зуб імплантатом.
Замість кореня зуба в щелепну кістку встановлюються металеві або титановий стержень. Потрібно трохи часу, щоб він добре закріпився. Після того, як імплантат стане стійким, на нього кріпиться коронка, яка відтворює форму та функції втраченого зуба. Люди, яким вставили якісний протез, не відчувають дискомфорту та можуть вживати різну їжу.
Хоч процедура передбачає хірургічне втручання, вона має декілька переваг:
- Імітація природного зуба. Імплантати підтримуються прямо в кістці щелепи, що робить їх найбільш схожими на зуби за зовнішнім виглядом та стабільністю. Коронки відмінно імітують природний зуб.
- Здоров’я ротової порожнини. Встановлення імплантатів не вимагає підпилювання чи видалення сусідніх зубів. Це дозволяє зберегти природну структуру та цілісність зубного ряду.
- Довговічність. Якщо правильно доглядати за імплантами, вони можуть служити протягом десятиліть. Більше про гігієну рота та способи боротьби з карієсом, дивіться у посиланні.
- Збереження кісткової тканини. Після втрати зуба в кістці залишається порожнина. Іноді вона не заповнюється самостійно. Імплантати замінюють корінь втраченого зуба і створюють сприятливі умови для росту кістки.
Не можна забувати й про те, що імплантати максимально наближені до природних зубів за формою, кольором та функціональністю. Зазвичай неможливо відрізнити такий протез від природного зуба. Пацієнти можуть насолоджуватися різноманітною їжею та отримують красиву посмішку.
Протипоказання для встановлення імплантів
Не дивлячись на те, що імплантація на сьогодні залишається одним із найкращих методів відновлення зубного ряду, процедуру не можна проводити всім охочим. Лише стоматолог, спираючись на первинний огляд та медичні показники пацієнта, може призначити цей вид протезування. Проте у деяких випадках від імплантації доводиться відмовитися:
- Недостатня кількість кісткової тканини в щелепі для підтримки імплантів.
- Наявність системних захворювань як цукровий діабет, онкологія, проходження хіміотерапії.
- Прийом препаратів, призначених для розрідження крові.
- Неправильний прикус, гіпертонус м’язів, високий рівень стирання зубів.
До тимчасових протипоказань належить вагітність та годування груддю. У випадку втрати зуба мудрості імплантація не вважається доцільною. Більше про те, чи потрібно видаляти зуби мудрості, дивіться за посиланням.
Протезування: плюси та мінуси процедури
Протезування — це спосіб відновлення зубного ряду, якщо в ньому відсутні два і більше зуба. Особливість процедури полягає в тому, що в щелепну кістку людини не ставлять металеві елементи. Протез виготовляється індивідуально для кожного пацієнта, проте він кріпиться до здорових зубів. При відсутності кількох зубів пропонують використовувати знімний протез на спеціальних замкових кріпленнях.
Завдяки використанню сучасних матеріалів конструкції важко відрізнити від справжніх зубів. Зазвичай коронки виготовляють з металокераміки. Конструкція добре витримує жувальне навантаження, відповідає вимогам міцності та має нижчу ціну, ніж імплантація. Проте у цьому методі ховається кілька недоліків. По-перше, доволі тривалий період адаптації, який триває 15-30 днів. По-друге, конструкція може випасти під час приймання їжі чи розмови.
Навіть найкраще виготовлені протези не кріпляться так сильно, як імпланти. По-третє, за знімною конструкцією потрібен спеціальний догляд. Не можна нехтувати особистою гігієною: слід чистити протез мінімум двічі на день, користуватися ополіскувачем, зубною ниткою. Та найважливіше, що пацієнтам також слід систематично відвідувати стоматолога. Лікар перевіряє протез на усадку, яка стається через 3-5 років його експлуатації.
Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці – пишіть на mini.rivne@gmail.com