Он-лайн ресурс інклюзивної літератури в Україні www.inclusivebooks.org запущено!
Ресурс, на якому збиратимуться й досліджуватимуться всі видання інклюзивної літератури українських авторів, запрацював в тестовому режимі й вже доступний до перегляду.
Інклюзія (від Inclusion (англ.) – включення) – визначається як процес збільшення ступеня участі всіх громадян у соціальному житті. Тобто, іншими словами, за своєю сутністю інклюзія – це побудова комфортного сучасного суспільства з рівними можливостями для усіх громадян, незалежно від їхніх фізичних, психологічних та ін. особливостей.
Дуже часто батьки, діти, педагоги, які працюють в інклюзивних та звичайних навчальних закладах, бібліотечні та соціальні працівники змушені витрачати багато дорогоцінного часу у пошуках художньої літератури, яка б зображувала людей з інвалідністю або розповідала про особисте різноманіття. Цей попит і призвів до створення єдиної електронної бази української інклюзивної літератури.
З жовтня по грудень 2016 року відбувався Культурно-просвітницький проект «Інклюзивна література». Організатори: «Видавничий центр «12» та БО «Право на щастя».
Проектом було запропоновано та вперше введено у використання в Україні терміну «інклюзивна література». Протягом реалізації проекту була зібрана та систематизована інформація щодо української художньої літератури про дітей з інвалідністю, доведена ефективність використання подібної інформації у проведенні просвітницької роботи з молоддю.
Був проведений аналіз наявної на сучасному книжковому ринку інклюзивної літератури. Згідно опитування школярів, проведеного в усіх регіонах України, 78% опитаних дітей ніколи не читали книжок про дітей з інвалідністю, 88 % учнів хотіли б читати книжки про своїх однолітків з інвалідністю, а 45 % опитуваних зазначили, що не хочуть, щоб разом з ними вчилися діти з інвалідністю.
Проект «Інклюзивна література» охопив 23 обласних центри, до нього долучилися 8 авторів, 67 волонтерів і 1380 дітей.
Детальніше про опитування можна прочитати ось тут.
Тому — педагоги, батьки, соціальні працівники, дітлахи, а також автори й видавці — слідкуйте, знайомтеся, пропонуйте нові видання у скарбничку української інклюзивної літератури.
А вже незабаром можна буде долучитися до спільних читань української інклюзивної літератури. Слідкуйте за оновленнями.
http://inclusivebooks.org/
проект у FB Інклюзивна література
Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці – пишіть на mini.rivne@gmail.com