Site icon Міні Рівне

Кімната для хлопчика – ідеї, дизайн оформлення

Якою ви уявляєте собі дитячу кімнату для хлопчика? У червоних тонах з ліжком-машиною або в синіх тонах морської тематики?

Дитяча кімната хлопчика – це величезний світ, який стане місцем для реалізації сміливих хлопчачих фантазій!
Кімната для хлопчика насамперед повинна бути просторою та функціональною. Чомусь ми, звикли віддавати дітям невелику кімнату в нашому домі. І робимо це марно! Кому, як не дітям, потрібно місце для біганини, “стрибунців” і фантазії …

Читайте також: Порядок у дитячій кімнаті або як подолати іграшковий хаос

Читайте також: Кімната для дівчинки – ідеї дизайн оформлення

Дизайн кімнати для хлопчика в залежності від віку

Перший і найважливіший аспект для створення комфортного, зручного та функціонального інтер’єру дитячої кімнати – вік дитини. Для кожного періоду життя вашого малюка важливі різні пріоритети. Спочатку він не має власних уподобань та дизайн кімнати в основному повинен подобатися батькам, налаштовувати їх на спокійний, умиротворений лад. Якщо батьки задоволені та щасливі, то і малюк, відчуваючи їх настрій, буде радіти життю. У міру дорослішання у дитини з’являються улюблені заняття, переваги в іграх та творчості.

Герої мультфільмів та казок стають невід’ємною частиною життя дитини, і він бажає бачити їх в інтер’єрі своєї кімнати. Далі гри поступово витісняються заняттями, дошкільня вже багато займається і йому потрібні системи зберігання не для іграшок, а для книг і спортивних аксесуарів. Надалі школа і зовсім витіснить іграшки з дитячої кімнати. Ну а в кімнаті підлітка батькам взагалі мало що доводиться вирішувати – дитина має власну думку не тільки про планування кімнати, кольору шпалер, але і малюнку покривала для ліжка, чохлів для декоративних подушок і не тільки.


 Кімната для хлопчика віком до 3-х років

Саме цих пунктів слід дотримуватися і втілювати при створенні дизайну кімнати для малюка.

У перші роки малюка дизайн кімнати важливий в першу чергу для батьків. Як правило, для новонародженого кімнату оформляють в ніжних, пастельних тонах, використовуючи яскраві акценти в якості іграшок і наклейок-стікерів в зоні відпочинку та ігор малюка. Дитина починає повзати, а потім і ходити, тому в пріоритеті обстановки дитячої кімнати – безпечне меблювання, мінімум декору і просте, але тепле килимове покриття, яке легко прати в домашніх умовах.


Закруглені кути на меблях, співмірні росту дитини столик та стільчик, зручні системи зберігання без дверцят і розсувних механізмів – всі ці дизайнерські прийоми допоможуть створити комфортну і безпечну атмосферу дитячої кімнати.

«Від 3-х до 5-ти» – золота пора дитинства


У цей період життя ваш малюк починає активно проявляти власну індивідуальність, він уже може розповісти про свої бажання, вподобання. Хлопчик буде вдячний за комфортну і зручну атмосферу своєї кімнати. А для батьків важливо, щоб меблі були зроблені з безпечних матеріалів, легко чистились і не становили небезпеки. Тому краще поки обмежитися відкритими стелажами для іграшок і книг або використовувати висувні ящики з обмежувачами.

В період розвитку після 3-х років в оформленні кімнати для дитини важливо використовувати яскраві акценти. Якщо ви не планували робити ремонт, який зустрічав малюка в його перші дні життя, то простіше за все буде використовувати для підняття рівня яскравості кімнати текстиль та іграшки. Строкате покривало для ліжка або яскраві штори, оригінальні безкаркасні пуфи або колоритний забарвлення дитячого столика здатні кардинально змінити образ кімнати.

У цьому віці діти багато виявляють себе творчо. Обов’язково створіть умови для занять малюванням, ліпленням.


Головне – пам’ятати, що в цьому віці більшу частину часу хлопчик проводить в режимі гри. Саме від цього потрібно відштовхуватися, проектуючи кімнату для дитини 3-5 років.


Якщо простір кімнати дозволяє – обов’язково встановіть спортивні снаряди – шведську стінку або поперечину з кільцями, канатом. Фізичний розвиток дитини на цьому етапі вкрай важливо.


Якщо хлопчику вже більше 6 років

Хлопчик все ще багато часу проводить в іграх, а й заняття стають важливою частиною його життя. Тому придбання письмового столу і регульованого крісла або стільця зі спинкою стає пріоритетним завданням батьків. У кімнаті дошкільника все ще багато іграшок і для них потрібні відповідні системи зберігання, але і відкриті полиці з книгами вже займають чимало корисного простору кімнати.




Навіщо обмежуватися дошкою для творчості або занять, якщо можна використовувати цілу стіну? У магазинах для цього достатньо товарів – ви можете встановити магнітні блоки, до яких легко кріпляться елементи творчості і поверхня стирається звичайної вологою губкою, пофарбованою в чорний колір дошкою, на якій зручно малювати і залишати замітки, а також тканинні сегменти, до яких можна кріпити будь-що, або на липучках. Діти обожнюють подібні зони для творчості та  заняття в ігровій формі проходять веселіше і ефективніше.

Якщо в кімнаті малюка є еркер, то облаштування цієї зони може стати затишним куточком для дитини – в цьому сегменті можна організувати місце для усамітнення, повісивши шторки і забезпечивши місця для сидіння у вигляді безкаркасних пуфів або звичайних подушок яскравого забарвлення.


Простір навколо вікна рідко використовується раціонально в будинках наших співвітчизників. В основному це пов’язано в розташуванні радіаторів опалення під підвіконням. Якщо трохи перенести радіатор, то можна організувати повноцінне робоче місце з природним джерелом світла і безліччю систем зберігання, розташованих навколо віконного отвору.


Ідеї оформлення кімнати для школяра

З віком, пріоритети вашої дитини змінюються. Якщо раніше він більшу частину часу в своїй кімнаті проводив в іграх, то тепер в основному зайнятий підготовкою домашніх завдань і творчістю. Але це не означає, що всю обстановку дитячої необхідно замінити – напевно у вашого школяра вже є письмовий стіл. Тепер важливо переобладнати системи зберігання для іграшок під книжкові стелажі і контейнери для спортивних атрибутів.

У дитини-школяра з’являються свої обов’язки, але це не означає, що він припиняє гри. Тому основним моментом в оформленні кімнати для хлопчика стає чітке зонування простору. Буде зручніше, практичніше і раціональніше, якщо зони навчання та творчості не стануть перетинатися з сегментом ігор та занять спортом.

 

 

Якщо вашому школяреві подобається географія, розповіді про подорожі, звичаї різних країн – велика карта світу в інтер’єр кімнати обов’язково має бути присутня. За допомогою великої карти або шпалер з фотодруком ви зможете не тільки забезпечити інформацією вашу допитливу дитину, але і створити колірні акценти в обробці приміщення.


Дизайн кімнати для хлопчика  10-12 років

У цьому віці практично у кожного хлопчика є свій герой (персонаж з фільму, спортсмен, мультиплікаційний герой і т.п.) Можна з успіхом використовувати це в дизайні кімнати для дитини. Головне – не «переборщити», інакше кімната буде «тиснути» нав’язливою тематикою і дитина сама швидко втомиться від колись улюбленого персонажа.

Хлопчикові подобається людина-павук? Додайте на одній стіні тематичне зображення (його можна надрукувати на спеціальних шпалерах), додайте в інтер’єр 2-3 предмета, стилізованих по даній темі – і справу зроблено. У разі зміни інтересів хлопчика можна буде «безболісно» адаптувати загальний вигляд кімнати під нове захоплення (просто переклеївши, наприклад, стіну з минулим героєм і змінивши тематичну атрибутику).

Кілька ідей для інтер’єру кімнати підлітка

Догодити підліткам непросто, у них на будь-яке питання є відповідь, на будь-яку пропозицію – свій контраргумент. Очевидно, що при плануванні інтер’єру кімнати для підлітка, вам необхідно буде дуже щільно співпрацювати зі своєю дитиною. Головне – зійтися в основний концепції і дотримуватися цієї ідеї. Дизайн кімнати для школяра-підлітка буде залежати від:


У кімнаті підлітка вам вже просто не дозволять використовувати шпалери з ведмежатами чи машинками. Доведеться змиритися з думкою, що зміна обробки кімнати для підлітка неминуча. Як акцентної стіни в кімнаті підростаючого майбутнього чоловіка можна використовувати імітацію цегляної стіни. Такий дизайнерський прийом дозволить привнести нотки брутальності в інтер’єр приміщення.

Також для акцентного оформлення стін в кімнаті підлітка можна використовувати шпалери з фотодруком. Зображення залежить від уподобань вашої дитини – від фото реальних міст або місць до символічного зображення героїв коміксів або вуличного графіті.

Цікава ідея для виконання акцентної стіни – фотошпалери, які можна розфарбувати самостійно. Зазвичай поверхню такого виду шпалер легко очищається – ваш син зможе зробити не одну спробу.

Часто підлітки вибирають для обробки своїх кімнат темні і навіть похмурі кольори, батькам доводиться підкорятися вибору дитини, адже йому знаходиться в цій кімнаті більшу частину свого часу. Але підліткам все ще потрібні яскраві фарби, акцентні плями в інтер’єр. Найпростіше привнести кольорове розмаїття в сірий інтер’єр кімнати за допомогою настінного декору або строкатого виконання текстилю – покривала для ліжка або штор для драпірування вікон.

Як облаштувати кімнату для двох хлопчиків

Тільки на перший погляд організація одного простору для двох синів подвоює проблеми батьків. Здається, що розмістити два спальних і робочих місця в одній кімнаті, не забути про системи зберігання в подвійному розмірі та при цьому залишити достатньо простору для ігор – неможливо. Але вам на допомогу прийдуть дизайнерські ідеї, які випробували на тисячах сім’ях, формувалися роками і прослужили вірою і правдою не одному поколінню. Двох’ярусне ліжко – один з найпопулярніших і практичних варіантів облаштування двох спальних місць з мінімальними витратами корисного простору кімнати.

Якщо у хлопчиків велика різниця у віці, то використання двох’ярусного ліжка з цільним каркасом буде недоцільно. В цьому випадку набагато ефективніше використовувати ліжко-горище для хлопчика молодшого віку, а під нею розмістити спальне місце дорослого сина. Зазвичай при такому розташуванні місць для сну і відпочинку внизу залишається місце для систем зберігання або облаштування зони для занять або творчості.


Якщо простір кімнати для двох хлопчиків одного віку дозволяє, то облаштування окремо розташованих ліжок буде ідеальним варіантом. Якщо вдасться створити міні-будиночки для кожного з синів, можна вважати, що місія батьків виконана.

У кімнаті для двох хлопчиків – підлітків вам необхідно буде потурбуватися не тільки ергономічне розташування спальних місць, а й організацією письмового столу для двох. Перед вами приклади таких робочих місць, що відповідають правилам ергономіки та мають привабливий зовнішній вигляд.

Приклади дизайну невеликих кімнат для хлопчиків

Більшість типових квартир в нашій країні не можуть похвалитися великими розмірами кімнат, та й в приватних будинках непоодинокі випадки, коли для облаштування кімнати для хлопчика вдається виділити зовсім невелике приміщення. Перед батьками досить гостро постає питання організації зручного і ергономічного спального місця, установки письмового столу, а ще ж важливо не забути про всілякі системи зберігання – для одягу і взуття, іграшок і книг, предметів для творчості і занять спортом.

У цьому випадку на допомогу приходять перевірені роками планування та багатофункціональна меблі – ліжка з висувними ящиками в нижній частині, вбудовані системи зберігання, які легко трансформуються під книжковий стелаж або полки для спортивного інвентарю, пуфи з простором для зберігання іграшок всередині.


Жителі нашої країни, що пройшли через проживання в невеликих комуналках прекрасно знають, що в маленькій кімнаті меблі необхідно розташовувати уздовж стін. У випадку з організацією комфортної кімнати для хлопчика в невеликому просторі цей принцип відмінно працює – встановіть письмовий стіл біля вікна, а ліжко поставте перпендикулярно уздовж однієї із стін і у вас залишиться досить простору для ігор. Як систем зберігання використовуйте підвісні полиці відкритого типу.

Білосніжна обробка стін і світле меблювання допоможуть візуально розширити невелике приміщення дитячої. Якщо використовувати в якості обробки для однієї зі стін або її частини дзеркальні поверхні, то візуально кімната взагалі не матиме меж.


Ліжко-горище допомагає заощадити значну кількість квадратних метрів дитячої кімнати. Під спальним місцем можна розмістити системи зберігання або організувати зону для навчання або творчості, тільки не забудьте про забезпечення цього погано освітленого місця джерелами штучного світла. Багатьом дітям подобаються спальні місця на підвищенні, а під ліжком можна влаштувати місце для усамітнення, якщо повісити шторки – все залежить від темпераменту вашого хлопчика, тільки батьки знають, що потрібно для їх дитини.


Перед вами приклад вбудованого комплексу меблювання, що складається з двох спальних місць (одне з них висувне), робочого місця, шаф і відкритих полиць. Навіть в кімнаті площею від 10 до 12 квадратних метрів можна органічно вписати такий комплекс, при цьому у дітей залишиться трохи вільного простору для ігор.

Вбудовані меблі істотно заощаджують простір дитячої кімнати. Спочатку ви маєте в своєму розпорядженні на відкритих полицях вбудованих систем зберігання іграшки, потім їх замінюють книги. Єдине, про що вам доведеться турбуватися – розмір вбудованого ліжка. Або потрібно буде облаштовувати спальне місце з істотним запасом, або міняти меблі через 2-3 роки.

Допоможе заощадити корисний простір кімнати ліжко, розташоване на деякому підвищенні. У надрах такого подіуму може розташовуватися містка система зберігання.

Для кімнати, розташованої в мансардному приміщенні складність облаштування може бути не стільки в розмірах дитячої, скільки в її неправильній геометрії і великому схилі стелі. У таких просторах зазвичай в зоні найменшої висоти стелі розташовують системи зберігання – невисокі стелажі для книг та іграшок. Робоче місце необхідно розмістити у вікна, якщо дозволяє геометрія кімнати, простір, що залишився розподіляємо під зону сну і відпочинку.

Тематичний інтер’єр дитячої для хлопчика

Морська тема є однією з найпопулярніших для оформлення кімнати для хлопчика. По-перше, всі відтінки синього прийнято вважати придатними для інтер’єру хлопчачі дитячої (і найчастіше хлопчики в захваті від такої кольорової палітри), а по-друге, багато хто з хлопців дійсно люблять все, що пов’язане з кораблями, морськими подорожами і атрибутами цієї сфери життя. Перед батьками в цьому випадку розкривається широкий спектр товарів по заданій тематиці – від ліжок у вигляді човнів і навіть вітрильників, до готових штор з якорями або штурвалами. Перевага морської тематики в тому, що багато з декору дитячої можна виготовити самостійно.

 

Морська тематика – це не тільки кораблі, штурвали і якоря. Морський тваринний світ – неосяжна тема для втілення в оформленні кімнати для вашого маленького дослідника глибин.


Ми любимо комікси і не тільки

Якщо ваша дитина обожнює комікси і мультфільми за їх мотивами, то питань з декоруванням стін в кімнаті сина не буде. Важливо тільки враховувати, що досить яскраві постери можуть впливати агресивно на психіку хлопчика. Але тільки батьки знають все про свою дитину і можуть вирішити – комфортно мул йому буде серед яскравих і строкатих картинок.

Гра в індіанців

Хто з нас не любив гри в індіанців в дитинстві? Можна бігати по квартирі та кричати, розфарбувати обличчя і стріляти з імпровізованого лука. Сучасним дітям теж подобається ця тематика. Її нескладно обіграти з точки зору облаштування дитячої кімнати, головне – щоб простір дозволяв встановити невеликий вігвам. Діти люблять усамітнюватися в невеликих просторах, свої будиночки і місця для секретів потрібні кожній дитині. Для деяких хлопчиків таке місце усамітнення у вигляді індіанського намету просто необхідно – побути на самоті, зібратися з думками, зосередитися, вгамувати емоції.

Наявність місця для усамітнення особливо актуально для кімнат, де проживають два хлопчика. Недорогий індіанський намет дозволить створити маленький будиночок для одного і при цьому не потребує великих затрат простору або фінансів.

Спортивна тематика

Якщо ваш хлопчик захоплюється яким-небудь видом спорту, то напевно його порадує обігрування цієї тематики в його власній кімнаті. Необов’язково влаштовувати спортивний зал в кімнаті сина. Існує чимало способів обігравання спортивної концепції – малюнок на текстилі, невеликі предмети меблів у вигляді спортивних снарядів і просто настінний декор з плакатами і картинами, що зображують сюжети з обраної теми.

“Космічна” кімната для хлопчика

Якщо вашій дитині цікаво все, що пов’язано з космосом, то ці приклади оформлення дитячих кімнат будуть вам корисні. Космос в кімнаті для хлопчика – це і «зоряне небо», створене за допомогою світних у темряві шпалер або за допомогою спеціального підсвічування підвісної стелі, це зображення планет і фантазії на тему існування інопланетян, це блиск нержавіючої сталі, використання заклепок і кріплень як на космічних кораблях, це відповідний принт на шторах і текстилі спального місця.

Якщо ви не втомились від перегляду дитячих кімнат для хлопчиків, пропонуємо ще вам підбірку цікавих фото:

 

Джерело

Exit mobile version