Site icon Міні Рівне

Книга «Як любити дитину» Корчак Януш

Дитина – іноземець, вона не розуміє мови, не знає напрямку вулиць, не знає законів та звичаїв. Часом воліє озирнутися сама; важко – попросить вказівки і поради. Необхідний гід, який чемно відповість на всі її питання.
Поважайте її незнання!

Читайте також: 10 заповідей Януша Корчака для батьків

Януш Корчак – польський педагог, письменник, лікар і громадський діяч єврейського походження.

Народився у Варшаві 22 липня 1878 року в інтелігентній асимільованій єврейській родині. Шкільні роки пройшли у Варшаві, в російській гімназії. Там панувала жорстка дисципліна, похід в театр або поїздка додому на канікулиаї можливі були тільки після письмового дозволу дирекції. Викладання велося російською мовою.

Після смерті батька в 1896 році сім’я опинилася в тяжкому матеріальному становищі. З п’ятого класу Генрик почав підробляти репетиторством. У 1898 року Корчак вступив на медичний факультет Варшавського університету. Влітку 1899 року їздив до Швейцарії, щоб ближче познайомитися з педагогічною діяльністю Песталоцці. У своїй поїздці Корчак особливо цікавиться школами і дитячими лікарнями. У 1903 році він отримав диплом лікаря.

У 1904-1905 рр. Корчак брав участь у Російсько-японській війні. У 1907 році Корчак на рік їде до Берліна, де за свої гроші слухає лекції і проходить практику в дитячих клініках, знайомлячись з різними виховними закладами. У 1914-18 рр. Корчак перебував на Україні, зокрема, в Києві, де, крім діяльності військового лікаря, займався облаштуванням дитячого будинку для польських дітей, а також написав книгу «Як любити дитину».

Корчак повертається до Варшави в 1918 році, де керує дитячими притулками, викладає, співпрацює з журналами, виступає по радіо, читає лекції в Вільному польському університеті і на Вищих єврейських педагогічних курсах.

З приходом Гітлера до влади в Німеччині і зростанням антисемітизму в Польщі в Корчака прокинулас єврейська самосвідомість. У 1940 році разом з вихованцями «Будинку сиріт» був переміщений в Варшавське гетто. Він відхилив усі пропозиції пропозиції неєвреїв-шанувальників свого таланту вивести його з гетто і заховати на «арійській» стороні.

Коли в серпні 1942 прийшов наказ про депортацію Будинку сиріт, Корчак пішов разом зі своєю помічницею і другом Стефанією Вільчинський (1886-1942) і 200 дітьми на станцію, звідки їх в товарних вагонах відправили в Треблінку. Він відмовився від запропонованої в останню хвилину свободи і вважав за краще залишитися з дітьми, прийнявши з ними смерть в газовій камері.

Книга «Як любити дитину» великого педагога і гуманіста Януша Корчака – справжня енциклопедія виховання людини, від грудного віку до становлення особистості. У ній – серйозність спостережень вченого і м’який ліризм художника слова.

Текст Корчака пронизаний безцінними думками, яскравими метафорами і чіткими рекомендаціями. Протягом багатьох десятиліть ця книга служить надихаючим орієнтиром для мільйонів батьків.

Про що вона?

Про догляд за немовлям – так, і про це теж. А ще про те, що найчастіше під любов’ю до дитини ми маємо на увазі власні егоїстичні почуття.

А дитина не належить нікому. Вона людина з моменту народження. Особистість автора заслуговує на окрему увагу.

Корчак не просто написав книгу про любов до дітей, він жив цією любов’ю і повагою.
За оцінками критиків, в книзі Януша Корчака «Як любити дитину» (Jak kochać dziecko) багато хороших думок, що стосуються виховання дітей. Наприклад, те, що не потрібно вимагати від дитини розвитку, керуючись лише медичною літературою. Всі діти різні, треба любити свою дитину такою, якою вона є.

Те, що для одних дітей нормально в два роки, інші хлопчики й дівчатка освоюють тільки в чотири. Але це зовсім не означає, що вони недорозвинені, їхнє життя не вдасться і вони будуть нещасливі. Кожна дитина унікальна …


Завантажити korchak-kak-lyubit-rebenka

Перевірено на віруси.

Кількість сторінок – 70с.

Exit mobile version