Довготривала робота з гаджетами, читання або перегляд телевізора у темряві, дефіцит вітамінів, стреси, хронічні хвороби – основні фактори, які впливають на гостроту зору.
Сучасне діагностичне обладнання, яким облаштована клініка Visiobud, та висококваліфіковані спеціалісти дозволяють встановити стан здоров’я очей пацієнта та виявити захворювання органів зору на ранніх етапах.
Комплексну перевірку зору варто проходити щороку, незалежно від того, чи є скарги, чи – ні. Така турбота про зір дозволяє запобігати відхиленню від норми та уникнути дорогого лікування. Дані повної перевірки зору допоможе визначити лікарю чи буде достатньо зволожуючих крапель та вітамінів, чи вже потрібна корекція зору або ж і комплексне лікування.
Обстеження органів зору у дітей
Дітям дошкільного та шкільного віку рекомендують проходити перевірку зору в офтальмолога щороку. Органи зору у дитини розвиваються від зачаття до підліткового віку. Недотримання гігієни зору з раннього віку, вимагає постійного контролю за станом здоров’я очей. Особливо потрібно бути пильними батькам, котрі мають спадкові захворювання органів зору. Доведений факт – лікування зору у дитячому віці більш ефективне, ніж у дорослому. Тому не варто нехтувати оглядами дитячого офтальмолога.
Кому бути особливо уважним щодо здоров’я очей
- Люди, що довго працюють на комп’ютері та іншими блакитними екранами (смартфони у тому числі), понад 6-8 годин, повинні відвідувати офтальмолога профілактично. Довготривала робота з гаджетами швидко стомлює очі, провокує синдром “сухого ока” та зниження гостроти зору. Під час перевірки спеціаліст може підібрати не тільки догляд для очей, але й окуляри для роботи за комп’ютером або потрібні засоби корекції.
- Вагітним жінкам та жінкам, які планують вагітність, важливо проходити обстеження зору, адже “ніжний стан” теж може впливати на здоров’я очей. Під час вагітності можуть виникати такі проблеми: зниження гостроти зору, погіршення сприйняття кольору, збільшення чутливості до світла тощо. Ці симптоми – наслідок гормональних та фізіологічних змін в організмі жінки. Під час вагітності збільшується ризик розвитку деяких захворювань очей, таких як діабетична ретинопатія. Тому, якщо вагітна жінка помічає погіршення зору, вона повинна звернутися до офтальмолога для професійної діагностики та лікування.
- Люди, які вже мають порушення зору та носять засоби корекції. Будь-яке погіршення якості зорового сприйняття в окулярах чи контактних лінзах – привід звернутися до лікаря та пройти комплексне обстеження зору.
Захворювання та здоров’я очей
Здоров’я очей тісно пов’язане зі здоров’ям організму в цілому. Тому наявність певних хронічних захворювань вимагає серйозного лікарського та особистого контролю. Наприклад:
- Діабет. Високий рівень цукру в крові може пошкодити кровоносні судини в очах та призвести до розвитку діабетичної ретинопатії, яка може спровокувати втрату зору.
- Артеріальна гіпертензія. Високий кров’яний тиск може стати причиною пошкодження кровоносних судини в очах та спричинити розвиток гіпертонічної ретинопатії., яка також сильно впливає на гостроту зору.
- Ревматоїдний артрит – хронічне запальне захворювання, розвиток якого впливає на якість зору.
- Глаукома – захворювання, пов’язане з підвищенням внутрішньоочного тиску, який може стати причиною пошкодження зорового нерва та втрати зору.
Отже, щорічне комплексне обстеження в офтальмолога – важлива умова збереження здоров’я на довгі роки.
Читайте більше: Як зберегти зір школяра – практичні поради
Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці – пишіть на mini.rivne@gmail.com