Оплата комунальних послуг – щомісячний обов’язок кожного українця. Багато хто звертає увагу, що крім основних нарахувань від підприємств-постачальників при оплаті комунальних потрібно сплачувати ще і додаткові кошти. Йдеться про комісію. Іноді вона може бути досить істотна, до кількох сотень гривень. Особливо, в опалювальний період, коли загальна сума платежів за комунальні послуги сильно зростає. Проте такі додаткові витрати все ж можна мінімізувати.
Для початку нагадаємо, від чого залежить розмір комісії. Найчастіше – від способу оплати й постачальника послуг. Банки її беруть зазвичай як компенсацію витрат за обробку комунальних платежів. Це може бути і процент від суми, яку споживачу треба сплатити, і фіксований тариф.
Якщо говорити про традиційні методи оплати комунальних послуг – у банківських чи поштових відділеннях – то вони не гарантують споживачам відсутність комісії. Наприклад, «Укрпошта» в різних випадках може стягувати від 10 до 20 грн або 0,6% від суми. Тож не має сенсу витрачати час в чергах. Зручніше і швидше сплачувати за комуналку онлайн через інтернет. Пропонуємо кілька шляхів.
Багато мешканців розраховуються за воду, світло, опалення, газ та інші послуги за допомогою міських комунальних сервісів. Деяким споживачам вони пропонують своєрідні бонуси, серед яких і відсутність комісій. Приміром, оплачуючи комунальні через столичний «Центр комунального сервісу» не стягується додаткова плата за умови, якщо розраховуєшся «карткою киянина». Таку картку, до речі, можуть оформити не тільки представники пільгових категорій населення, але й будь-хто зареєстрований у Києві.
Більшість банків пропонують своїм клієнтам оплатити комунальні послуги через мобільні додатки. Деякі фінансові установи дозволяють робити це взагалі без банківської комісії, але не всі. Тож можна перевірити, які умови пропонує саме ваш банк.
Зверніть увагу і на зручні сервіси інтернет-платежів. На таких майданчиках комісія при оплаті онлайн певних комунальних послуг може бути набагато нижчою, ніж у банківських відділеннях. А часто – взагалі нульова. Отже, можна суттєво зекономити. Як приклад наведемо сервіс iPay.ua https://www.ipay.ua/ua/bills/utilities. Він дає змогу без комісії оплачувати за світло споживачам YASNO з різних регіонів, «Львівенергозбуту», за воду – клієнтам КП «Київводоканал» тощо. Для оплати потрібно лише мати банківську картку, доступ до комп’ютера та підключення до інтернету. Процес займає усього кілька хвилин.
Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці – пишіть на mini.rivne@gmail.com