Не слабка стать: у Рівному триває набір на курси самооборони для жінок

Записатися на курси самозахисту може кожен. Вік, фізична підготовка, попередні вміння та навики ролі не грають. Упродовж трьох місяців жінка може навчитися мінімізувати загрози здоров’ю та життю у повсякденному житті та ефективній стратегії поведінки у кризових ситуаціях. Досвід вирішення небезпечних ситуацій набувається у спеціально створеному, безпечному для учасника, середовищі під наглядом психолога та сертифікованого інструктора.

Про важливість поєднання фізичної підготовки (самооборони) та психологічного захисту у цьому курсі розповідає психолог проекту – психотерапевт, травматерапевт Катерина Габрієль:

“Зазвичай, у школах із самозахисту основна увага зосереджується суто на фізичній підготовці. Тобто, учасників вчать захищатись. І все. Практика поєднання фізичної та психологічної підготовки не є розповсюдженою. Наша мета – поєднати фізичну та психологічну складові.

Знаючи свої «білі плями», те, з чим важко впоратися, визначаємо способи психологічного захисту. Бо, зазвичай, нападник використовує грубі маніпуляції. Найчастіше жертвами стають жінки та діти.

На превеликий жаль, у нашому суспільстві, поняття насильства розмите. Не знаючи особистісних меж, більшість порушує психологічні кордони іншого. Для того, щоб людина могла протистояти маніпуляціям, агресії, потрібно вміти володіти собою, знати себе. Знати чого хочеш. Навчитись казати “ні”. Розрізняти типи насилля: фізичного, психологічного, економічного, сексуального.

Часто стикаюсь із тим, що роль жінки в сім’ї, партнерстві визначається під впливом соціальним стереотипів. Ідея «Жінка повинна…»  передається від покоління до покоління. Трапляється, жінка не усвідомлює межі між насильством та нормою.

Тому основні завдання психологічної підготовки учасників навчального центру самооборони «К-19» такі:

  • Освоєння навичок психологічної самооборони не тільки на вулиці, з чужими, а й з близьким оточенням.
  • Вміння розрізняти маніпулятивні дії, агресію у стосунку до себе.
  • Розвиток комунікативних навичок. Вміння захиститися словесно.
  • Розвиток вміння заявляти про себе та свої потреби.
  • Збереження власної гідності.
  • Визначення та захист особистих кордонів.
  • Емоційний контроль.

Учасниці зможуть можуть покращити свою психологічну витривалість, фізичну підготовку, стати впевненішими.

Фізична підготовка курсу самооборони для жінок побудована на системі рукопашного бою – крав-мага.

Крав-мага – це не бойове мистецтво, це військова система рукопашного бою, яка була розроблена в Ізраїлі, спрямована на швидку нейтралізацію загрози життю. Система не є спортивною, в ній відсутня спеціальна форма одягу і змагання. Усі прийоми концентруються на максимальній ефективності в реальних умовах та близькій дистанції до нападника. Оскільки під час нападу НЕ буде жалю або поблажливості, відповідна реакція, (як атака, так і захист) спрямована на нейтралізацію загрози й порятунку настільки швидко і безпечно, наскільки це можливо. Усі навчальні ситуації розроблені із метою застосування у випадку виникнення потенційної загрози життю.

“Курс самооборони на базі навчального центру «К-19» складається із 36 годин практичних відпрацювань фізичних навичок від інструкторів, що входять до асоціацій «Федерація крав-мага України» та «рукопашного бою», – розповідає про структуру курсу співзасновник навчального центру “К19”, ідеолог, директор охоронної фірми «К-19» Садовський Олександр, – та 8 годин роботи з психологом-травмотерапевтом – Катериною Габрієль. Також учасниці прослухають лекцію від юристів юридичної компанії «Асмунд» про перевищення меж необхідної самооборони для розуміння наслідків та алгоритму дій, якщо правопорушення сталося. По закінченню курсу учасниці складуть іспит та отримають сертифікат”.

“Наші курси самозахисту дозволять не тільки навчитися прийомам рукопашного бою, а й правильній реакції: мобілізуватися, зберігати рівновагу та правильно реагувати в стресових умовах, – розповідає про цікавинки Школи самозахисту Садовський Олександр. – Стиль “крав- мага” сам по собі цікавий, оскільки заняття відбуваються в режимі реального бою. Інструктори моделюють ситуацію нападу на вулиці, під’їзді, ліфті, машині тощо. Тож, для занять не треба особливої форми одягу. Жінкам покажуть як звичайний предмет з жіночої сумочки перетворити на зброю самозахисту. Заняття будуть проходити, як у спортивному залі, так і на вулиці, для максимально реалістичного відтворення нападу”.

Проводитиме курс – Понарін Ігор Валерійович – майстер спорту із триборства Спецназу ГРУ ГШ Радянського Союзу. Сюди входить: смуга перешкод, спаринг, володіння бойовим ножем. Тренер має 5-й дан polic militari dzutsu – армійсько-поліцейської системи бою армій НАТО. Є інструктором Федерації КРАВ МАГА України. Тренером працює з 1989, в стилі крав- мага – з 2011.

Заняття відбуватимуться тричі на тиждень за адресою: Кавказька 3, 3 поверх.

Графік занять:

Жінки:

1 група:

понеділок, середа, п’ятниця – 19:30-21:00

У групі 16 учасників. Усі прийоми, техніки будуть відпрацьовуватися у парах. Тривалість заняття – 1,5 години. Вартість навчання 850грн/місяць, за умови сплати одним платежем 2450грн/ 3 місяці. Під час курсів учасниці отримуватимуть консультації юриста, психолога та інструктора-практика.

Із наступного року можливий також індивідуальний графік занять за цьогорічними цінами.

Запис за телефоном (097) 316 44 60.

Навчальний центр охоронної фірми “К-19”

E-mail: K19ohorona@gmail.com

Більше інформації про курси у події Facebook.

Також проводиться набір на курси «Самооборона для чоловіків» та «Самооборона для дітей».

За умови одночасного запису на курси «Самооборона для жінок (чоловіків)» та «Самооборона для дітей» можливе укладення договору зі знижкою: «Самооборона для жінок (чоловіків)» – 750грн, «Самооборона для дітей» – 500 грн.

 

Готліб Анна

автор статей, журналіст, копірайтер

Залишити відповідь