Лікування зубів у медикаментозному сні або стоматологія без стресу та болю

Для багатьох людей візит до стоматолога асоціюється з непереборним страхом. Це не дивно, адже в дитинстві нас тягнули до стоматолога та силою утримували в кріслі. Попри негативний вплив такого способу на нервову систему маленьких пацієнтів та реальну можливість травмувати дитину під час маніпуляцій, в Україні такий метод досі використовується.

Сьогодні медицина пропонує альтернативу страху та болю при лікуванні зубів. Сучасні клініки використовують медикаментозний сон у дитячій стоматології ― безпечний та ефективний метод знеболення. В чому його особливості та чи має він протипоказання?

Професійно про лікування зубів у дітей під наркозом

Медикаментозний сон або седація ― це такий стан, коли пацієнт занурюється у напівсон, але реагує на слова лікаря. Його не слід плутати з загальним наркозом, це різні речі. Під час медикаментозного сну людина повністю розслабляється та заспокоюється. Больові відчуття стають менш відчутними, хоча повністю не зникають. Тому, одночасно з седацією може застосовуватися й місцева анестезія.

Такий метод знеболення за кордоном застосовує кожен дитячий стоматолог. Рівне сьогодні також долучається до практики безболісної практики. Стоматологія “Майстер-Стом” пропонує своїм пацієнтам таку послугу.

Спеціальний препарат вводять внутрішньовенно або внутрішньом’язово. Необхідну дозу розраховує анестезіолог, який обов’язково повинен бути присутнім. Саме він проводить процедуру седації, слідкує за станом пацієнта та допомагає вийти зі сну.Переваги медикаментозного сну в дитячій стоматології

Лікарі рекомендують застосовувати седацію дітям та дорослим, які мають непереборний страх перед стоматологічним кріслом. Цей метод також ефективний для тих, у кого алергія на місцеві знеболювальні препарати та дуже низький поріг чутливості до болю.

Велику популярність здобула седація у стоматології для дітей Рівне приєднується до звичайної практики європейських клінік, у яких 90 % маленьких пацієнтів лікують зуби у стані медикаментозного сну та не відчувають страху.

Головними перевагами седації медики називають:

 • нормальне спокійне дихання пацієнта,
 • можливість за один раз лікувати велику кількість зубів,
 • спокійний стан дитини, що дає можливість якісно виконувати всі процедури,
 • зникають ризики травмувати маленького пацієнта під час лікування зубів,
 • до седативних препаратів немає звикання,
 • відсутність наркотичних речовин у складі медичних препаратів,
 • не тривала дія, пацієнт легко виходить зі стану сну за 10 хвилин,
 • відсутність побічних ефектів.

Спокійний стан дитини, добре поліковані зуби та хороший настрій. Такий результат застосування медикаментозного сну в дитячій стоматології.

Які рівні седації існують?

Тривалість процесу залежить від глибини медикаментозного сну. Розрізняють три рівні седації, для кожного випадку лікар окремо підбирає необхідний ступінь та розраховує кількість препарату.

 • При мінімальному рівні людина не спить та може контактувати з навколишнім світом. Пацієнт навіть може розмовляти, але координація рухів порушується. Підходить для нетривалих медичних процедур. Для цього рівня седації використовують медичний препарат під назвою “Мідазолам”.
 • Середній рівень седації вводить людину в стан, при якому вона чує навколишні звуки. Пацієнт реагує на слова лікаря та виконує прості дії.
 • Глибока седація застосовується для тривалого лікування зубів. Людина не реагує на зовнішні подразники, але різкий біль може вивести її зі сну. Для занурення пацієнта в стан глибокої седації використовують “Пропофол”.

Седація у дитячій стоматології Рівне застосовується під наглядом анестезіолога та при відсутності протипоказань. Кваліфіковані лікарі Стоматології “Майстер-Стом” знають, як правильно вибрати рівень медикаментозного сну для вашої дитини.

Вимоги до медикаментозних засобів для седації

Якість та безпека седації залежить насамперед від препарату, який використовують медики. Він обов’язково повинен відповідати наступним характеристикам:

 • припиняти свою дію через 5-10 хвилин,
 • не мати тривалого ефекту пригнічення свідомості,
 • відсутністю побічних ефектів.

Для проведення седації використовується також закис азоту, який подається за допомогою спеціальної дихальної маски. Цей газ допомагає людині заспокоїтися та знімає напругу.

Препарати, що містять барбітурати, при седації застосовують вкрай рідко. Вони негативно позначаються на роботі серцевого м’яза, тому стан пацієнта потрібно постійно відстежувати. Медикаментозний сон в Стоматології “Майстер-Стом” застосовується без цих препаратів.Протипоказання для медикаментозного сну

Будь-які препарати можуть викликати алергічні реакції. Тому лікарі радять проходити загальне медичне обстеження перед застосуванням різних процедур. Флюорографія, кардіограми та загальний аналіз крові стануть підтвердженням нормального стану пацієнта та гарантією від проблем з дихальною або серцевою системою під час седації.

Медикаментозну седацію не можна проводити:

 • дітям до трьох років,
 • на повний шлунок,
 • при гострих захворюваннях.

Також лікар повинен знати про алергічні схильності пацієнта та приймання інших медичних препаратів.

Як почуває себе людина після медикаментозного сну?

Пацієнт швидко та легко просинається та приходить до тями. За 30 хвилин людина може повертатися до своїх справ. Сучасні препарати не мають негативного впливу на інтелект та стан пам’яті людини.

Однак, кілька годин після седації не варто виконувати важку інтелектуальну роботу та управляти складними механізмами. Тому сідати за кермо автомобіля протягом дні не варто.

Безболісне лікування зубів давно стало стандартом стоматології в цивілізованих країнах. Сьогодні медикаментозний сон Рівне пропонує своїм пацієнтам також. Завітайте в Стоматологію “Майстер-Стом” та забудьте про біль і страх у кріслі стоматолога.

Контакти  клінік мережі стоматологій “Майстер-Стом”

 

Адреса: м. Рівне, вул. Набережна, 10 

Телефони:
+38 (0362)26-35-27
+38 (096) 428-41-36
+38 (066) 061-60-07
+38 (093) 516-93-60

Режим роботи:

Пн-Пт з 8:00 до 20:00

Сб-з 9:00 до 14:00

Нд. – Вихідний

e-mail: vip.ortodont@gmail.com

Сайт клініки: majsterstom.com.ua


м. Рівне, вул. Фабрична, 14

Телефони:

+38 (0362) 60-99-87

+38 (0362) 60-99-66

+38 (096) 437 11 74
Режим роботи:
Пн.-Пт. з 08:00 до 20:00
Сб. з 08:00 до 15:00
Нд. – Вихідний

м. Рівне, вул. Ювілейна, 5
тел/факс (03622) 5-42-59,  61-96-97

+38 (050) 24 28 252

+38 (067) 86 12 390

Режим роботи:
Пн-Пт з 9:00 до 20:00
Сб. з 09:00 до 13:00
Нд. – Вихідний
Ліцензія АЕ 459734 від 15 травня 2014 року Міністерство охорони здоров’я України 

На правах реклами

Mini-Rivne

Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці - пишіть на mini.rivne@gmail.com

Залишити відповідь