Дитина — це організм, що постійно зростає, і для його здорового розвитку необхідний сприятливий мікроклімат у дитячій кімнаті. Крім того, неправильний баланс вологості, температури або концентрації кисню в повітрі моментально впливають на здоров’я малюка. Порушення імунної/дихальної систем, шкірні проблеми, порушення сну або поганий настрій можуть бути результатом неправильного повітрообміну в будинку. Про те, як створити приємний і здоровий мікроклімат для дитини читайте нижче в нашій статті.
Які вимоги до мікроклімату дитячої?
Мікроклімат у дитячій може залежати від індивідуальних особливостей організму кожної дитини, тому найкращим порадником у цьому питанні буде ваш педіатр. У середньому в кімнаті підтримують такі умови:
- Температура: взимку 18-22 ° C; влітку 20-24°C. Для сну краще знижувати температуру, а під час активності дитини підвищувати.
- Вологість: 40-50%
- Витрата свіжого повітря: 20-30 куб. на малюка.
- Кратність повітрообміну: 1;
- Швидкість руху повітряних потоків у будинку: 0,1 – 0,25 м/с
- Рекомендується встановлення фільтрів із іонізованих матеріалів для бактерицидної обробки повітря.
Створюємо оптимальний мікроклімат у дитячій кімнаті:
1) Обладнаємо вентиляцію
Все починається з проєктування – найбільш оптимальний варіант вентиляції ви отримаєте у кліматичній компанії. Для створення проекту потрібно, мінімум, провести розрахунки за кількістю повітрообміну та діаметром труб, накреслити схеми розташування приладів, а також підібрати обладнання для досягнення необхідного результату.
Зауважимо, що для грамотної циркуляції повітряних мас обов’язково потрібен приплив свіжого повітря, насиченого киснем та витяжка. Остання може бути встановлена в іншому приміщенні. Тоді під дверима в дитячу робиться зазор 3-4 см для безперешкодного повітрообігу.
Надходження свіжого повітря в будинок можна організувати своїми руками за допомогою бризера або клапанів припливу для стін/вікон. Економічну припливно-витяжну вентиляцію забезпечує рекуператор. Для примусового скидання повітря у віддушину вентиляційної шахти вставляється витяжний вентилятор.
2) Встановлення кондиціонера та опалювальних приладів
У дитячій дуже важливо підтримувати температуру 18-24 ° C, інакше дитина стає примхливою, може порушуватися сон, апетит, водний баланс організму тощо.
У літню спеку встановлюють кондиціонери:
- Підлоговий моноблок. Система мобільна і може встановлюватися в різних кімнатах за необхідності. Однак агрегат шумний, адже всі компоненти системи знаходяться в одному корпусі.
- Спліт-системи. Це найбільш поширений варіант системи із зовнішнім блоком на вулиці та внутрішнім – на стіні, стелі чи підлозі. Якщо ви бажаєте забезпечити кондиціюванням кілька кімнат, розгляньте варіант мультиспліт-системи.
Взимку важливо забезпечити хороше опалення в будинку:
- Є варіант встановити кондиціонер із можливістю обігріву приміщень;
- Автономне опалення квартири чи будинку дозволяє установку радіаторів із хорошим регулятором температури;
- Якщо ви підключені до центрального опалення та можливості вплинути на температуру батарей немає, слідкуйте за станом кімнати за термометром. Під час падіння температури нижче 18°C підігрівайте кімнату за допомогою альтернативних джерел обігріву, наприклад, електроконвекторів. При підвищенні понад 24 ° C – робіть провітрювання або вмикайте кондиціонер.
3) Слідкуємо за вологістю повітря
Фото – https://shop.alterair.ua/ru/
Контроль за вологістю в будинку забезпечується за рахунок зволожувачів та осушувачів повітря. Прилади можна купити автономними та включати за необхідності. Також їх вбудовують у систему вентиляції та кондиціювання. Зауважимо, що сучасні системи для осушення/зволоження оснащуються датчиками, які самостійно вимірюватимуть параметри повітря та активуватимуть необхідне обладнання.
Що ще врахувати, щоби у дитячій було комфортно?
- Для ремонту найкраще підходять екологічно чисті матеріали, які не впливатимуть на мікроклімат в дитячій;
- Для стін відмінною ідеєю буде вибрати фарби і шпалери, що миються, або навіть поверхні, призначені для малювання;
- На підлогу вибирайте неслизьке покриття – це убереже дитину від зайвих травм;
- Намагайтеся прибрати з кімнати будь-які токсичні речовини, можливі алергени, пил;
- Натомість прикрасьте кімнату кімнатними рослинами, які радуватимуть малюка та очищатимуть для нього повітря;
- Слідкуйте за чистотою та мікрокліматом у приміщенні.
Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці – пишіть на mini.rivne@gmail.com