Йога для вагітних (Mommy Yoga): гармонія та умиротворення

Вагітність — планована, довгоочікувана чи вагітність-сюрприз — це завжди особливий неспокійний етап у житті жінки.

Народження нового життя, зміни в тілі, зміна соціального статусу, самовизначення непрості внутрішні та зовнішні перетворення породжують різні страхи та переживання. Шквал емоцій часто заважає майбутнім матусям насолоджуватися цим прекрасним і неповторним періодом. Як знайти внутрішні сили, досягнути гармонії, адаптуватися до стрімких змін у тілі та підготуватися до пологів у матеріалі.

Вагітність — особливий період у житті кожної жінки. Це час зосередження на жіночій природі, пізнання себе, особливий стан творчості. Однак метушня та турботи зовнішнього світу: побутові справи, робота, регулярні медичні обстеження заважають майбутній матусі розслабитися, зупинитися, поклавши руки на живіт, поспілкуватися з малюком.

«Йога — це практика, яка повертає нас до себе, до нашої справжньої природи, занурює у внутрішній світ. Тому обидва стани – і вагітність, і практика йоги – дуже схожі, — розповідає тренер із йоги, реабілітолог, остеопат Олександра Коблова, засновниця першої у Рівному йога-студії «Yoga Point». — Заняття йогою не лише допомагає зосередитися на собі та внутрішніх переживаннях, а й повноцінно насолодитися цим чудовим творчим станом — вагітністю».

Читати більше:  “Студія йоги «YOGA POINT» – повернення до традиції”

Гінекологи наголошують на користі помірних фізичних навантажень для вагітних. Ідеальним заняттям вважають йогу. Тренери запевняють: за умови регулярної практики, а для вагітних це 2 заняття на тиждень з учителем йоги (тренером), щоденні фізичні вправи (5-ти хвилинна розминка) та піші прогулянки – гарантують майбутній матусі гарне самопочуття.

Яку ж користь приносить практика йоги під час вагітності?

Регулярні заняття йогою:

 • Полегшують чи повністю усувають біль у спині.
 • Сприяють профілактиці та зменшенню набряків (практично звичних супутників вагітності).
 • Запобігають варикозному розширенню судин.
 • Покращують кровообіг.
 • Підтримують оптимальний тонус тіла: м’яко зміцнюють м’язи тазу, живота, спини, покращують еластичність зв’язок та м’язових тканин. А це підготовка тіла до майбутніх пологів та полегшення післяпологового відновлення.
 • Наповнюють відчуттям бадьорості та сили.
 • Оптимізують роботу імунної системи. Захищають від хвороб.

Важливо знати:

 • Якщо вагітна мама не досвідчений практик йоги, то від занять варто утриматися до 12 тижнів вагітності.
 • Якщо мама займалася йогою регулярно, принаймі 1 рік до вагітності, то, зважаючи на самопочуття, може продовжувати практикувати (навіть у перший триместр) із врахуванням особливості практики вагітної (виключаються певні вправи та техніки).

Заняття йогою для вагітних із різною фізичною підготовкою принципових відмінностей не мають: однакові обмеження та вимоги. Матусям із кращою фізичною підготовкою можна довше практикувати асани. Звичайно, під час персональних занять практика індивідуальна. Те ж саме можна говорити і про йогу для невагітних. Проте групові заняття також дають позитивний ефект. Багато залежить від майстерності тренера.

 • Перед заняттями йоги варто порадитися з лікарем, у якого вагітна перебуває на обліку. Сьогодні лікарі дедалі частіше наголошують на важливості занять йогою під час вагітності.

Заняття для вагітних у йога-просторі “YOGA POINT проводяться у малих групах. За допомогою кваліфікованих спеціалістів (майстрів йоги, реабілітолога, остеопата, майстра медитацій та майстра аювердичного масажу) можна, піклуючись про себе, вплинути на своє тіло та свідомість, відпочити, емоційно відновитися.

Працюючи з тілом (виконуючи фізичні вправи та дихальні техніки), практика йоги підвищує психологічну адаптивність майбутньої мами, яка особливо чутлива до перепадів настрою та емоційних реакцій через зміну гормонального фону.

Після занять йогою вагітна отримає:

 • Відчуття умиротворення, гармонії зі собою та навколишнім світом, відчуття балансу, спокою та рівноваги.
 • Уміння керувати бурхливими емоціями та настроєм, абстрагуватися від усього зайвого та неважливого й налаштовуватися на якісний та чуттєвий контакт з дитиною.
 • Відчуття процесу вагітності та уміння налаштовувати себе на легке перебування у цьому стані.
 • Позитивне очікування майбутніх пологів.

Читати більше: Йога для малечі (Baby Yoga): миті радості

Практика йоги дозволяє майбутній мамі не тільки підтримувати належну фізичну форму, турбуватися про психологічне здоров’я, а й підготуватися до важливої події – майбутніх пологів.

Під час занять з’являються необхідні для пологів навички:

 • Освоєння дихальних технік, контроль дихання, свідома зміна його за потребою.
 • Краще відчуття власного тіла та можливість кращого керування ним.
 • Навички підлаштовувати розум під потреби тіла (керування своїм емоційним станом).

Важливо, що практика йоги не обмежується лише періодом вагітності. Її інструменти є дуже потужними в післяпологовій реабілітації й сприяють швидшому відновленню мами та полегшенню адаптації до нових умов життя.

І йога для вагітних, і післяпологова реабілітація під наглядом досвідчених реабілітологів та йога-практиків проводиться у Yoga Point.

Важливо усвідомити: якою буде вагітність – залежить тільки від вас…

 

Контакти студії:  

телефон: +38 (097) 158-13-48

e-mail: yogapointrivne@gmail.com

Розташування: м. Рівне, вул. Марка Вовчка, 21б

https://www.facebook.com/yogapoint.rivne/

https://www.instagram.com/yogapoint.rivne/

 

 

 

Готліб Анна

автор статей, журналіст, копірайтер

Залишити відповідь