Site icon Міні Рівне

8 непотрібних речей, які батьки купують першокласнику

На чому можна (і потрібно) заощадити, збираючи дитину в школу
Серпнева епопея під назвою «збери дитини до школи» не всім дається легко. І якщо в теорії все начебто зрозуміло, то на практиці батьки скуповують купу нібито потрібних речей, якими за рік в кращому випадку користуються пару разів. Мама третьокласника Дарина Трофимова розповідає, що точно не варто купувати до 1 класу.

1. Олівці, що гнуться (та інше канцелярське сміття)

Будь-яка канцелярія повинна виконувати свою пряму функцію. Ручка повинна писати, без будь-якого зникаючого чорнила. Гумка повинна стирати непотрібну лінію або букву, а не виглядати і пахнути як свіжо зірвана польська полуниця. Олівець повинен креслити, а не провокувати на експерименти з вивчення меж вигинання і ламкості.

По-перше, в школі все-таки потрібно вчитися, а не відволікатися на суперможливості ручки.
А по-друге, коштує все це відчутно дорожче. До того ж будь-яка канцелярія, куплена дитині в школу, у нас губилася або ламалася приблизно через тиждень і була основною статтею шкільних витрат за рік. Тому краще зробити вибір на користь кількості, а не хитрощів маркетологів.

2. Щоденники з твердою обкладинкою і гострими кутами

Це анітрохи не впливає на корисність щоденника, тільки збільшує його вартість та вагу. Краще все-таки постаратися зменшити фізичне навантаження на дитину. Найголовніше – товстий щоденник, що гнеться, зовсім незручно ховати від учителя під сорочкою, коли той захоче записати туди зауваження. Повірте, дитина скаже вам дякую, якщо їй вдасться (нехай і не зовсім чесним шляхом) уникнути, щоб щоденник потрапив в руки розгніваного вчителя. Та й ви трохи побережёте свої нерви:)

3. Прозора лінійка

Причина досить банальна: коли дитина тільки вчиться креслити лінії певного розміру дуже важливо, щоб міліметровий та сантиметровий розподіл було чітко видно. На прозорому пластику правильно відміряти складніше. Найкраща альтернатива – стара добра дерев’яна лінійка. До того ж у неї є ще невеликий бонус для вічно нудьгуючих на уроках: на дереві, на відміну від пластику, можна малювати.

4. Змінне взуття (класичні туфлі)

Пів навчального року я була впевнена, що син перевзувався в школі в змінне взуття – класичні туфлі. Уявіть моє здивування, коли я дізналася, що він весь день ходить в школі в вуличному взутті! Ми серйозно поговорили про гігієну, але ситуація, на жаль, не змінилася. Незабаром з’ясувалося, що йому просто-напросто не подобалися класичні туфлі, які ми йому купили до шкільного костюма. На наступний навчальний рік ми врахували «помилки молодості» і замість туфель купили наймодніші кольорові кеди. Так само вчинили і з шкільною формою (слава богу, у нас немає жорсткого правила купувати костюм певної моделі): ми зберегли колірну гамму, але вибрали стильні штани і сорочки, в яких синові було комфортно.

5. Шкільний портфель (розміром з валізу)

Деякі батьки думають, що чим більшого розміру ранець вони куплять своїй дитині, тим більше знань у неї буде в голові і, відповідно, вищими будуть оцінки. Одного разу я бачила дівчинку, у якої ранець був як валіза для ручної поклажі – з ручкою і маленькими коліщатками. Вона тягнула його за собою по землі. Коліщатка наїжджали на камені, застрявали в ямках, ранець кожен раз доводилося тягнути сильніше. Я в той момент зрозуміла, що дівчинка вже ненавидить все це навчання. Будь ласка, не робіть з дітей ще більших мучеників. Купіть компактний, легкий ранець, в який увійдуть всі необхідні речі та який не шкода десь кинути, коли захочеться поганяти з однокласниками після уроків.

6. Дорогі лижі (або інший спортивний інвентар)

Коли мій син пішов в 1 клас, в школі сказали купити лижний інвентар. Ми як справжні дбайливі батьки поїхали в магазин, вибрали мало не професійні лижі та черевики. І щоб ви думали? Фізкультура на вулиці була максимум разів п’ять. На наступний рік черевики були вже малі. І ні в якому разі не купуйте лижі! Перш ніж бігти в магазин, подивіться оголошення в інтернеті. Хто знає, скільки ще таких же божевільних батьків в окрузі, які вірять, що випавший сніг не тане до самого березня.

7. Смартфон (з купою додатків)

Для багатьох батьків перший клас – певний поріг дорослішання дитини. Тепер він школяр, графік дня змінився, з’явилися обов’язки у вигляді домашнього завдання. І найчастіше саме до цього часу дитині купують мобільний телефон – це полегшує батьківський контроль і логістику. Ми не стали винятком, і на своє семиріччя син отримав смартфон з інтернетом, калькулятором, перекладачем, календарем, компасом, диктофоном і чорт знає чим ще. Перший раз ми запідозрили щось не те, коли після уроків вчителька оголосила, що забороняє дітям користуватися телефонами. Замість того щоб на перервах дати очам відпочити, діти залипали в гаджети, навіть не відірвавши п’ятої точки від стільця. І весь день так і проводили, схилившись або над зошитом, або над екраном телефону.

Через якийсь час я з жахом зрозуміла, що син не вміє користуватися словником, насилу рахує в голові та взагалі погано працює з інформацією. Все це за дитину робили мобільні додатки. Йому напружуватися навіть не треба було: всього лише натиснути кілька кнопок і моментально отримати готове рішення. У підсумку, смартфон ми замінили звичайним телефоном з двома єдино потрібними функціями: дзвонити і писати смс. Інтерес до навчання виріс в рази.

8. Бактерицидний опромінювач

Останній пункт списку відноситься не зовсім до предшкільних покупок. Як тільки почнеться навчальний рік, ви відразу потрапите в батьківський чат, де будуть обговорюватися всі нагальні питання. Повірте мені, з усього класу обов’язково знайдеться хоча б одна мама, яка буде переконувати всіх інших купити якусь дуже потрібну річ. Це може бути питна вода з озера Синевир або крейда з вапняних порід графства Кент. У нашому випадку це був бактерицидний випромінювач, який повинен був врятувати дітей від застуд. Доводи про те, що особливої користі він не принесе, тому що діти ходять по території всієї школи, а не тільки в стінах одного кабінету, і контактують там з іншими людьми, мало хто почув. Це була абсолютно марна покупка. Діти, як і раніше хворіли, а батьки прости викинули гроші. Загалом, навіть якщо планується колективна покупка, як слід вивчіть питання і тільки потім приймайте рішення. Зрештою, демократію і відкрите голосування в батьківських комітетах ще ніхто не відміняв.

Фото: iStockphoto (Julia_Kuleshova, romrodinka, Pingebat, scanrail, parinyabinsuk, KonstantinPetkov, Brilt, Razvan, freestylephoto)

Автор: Дарина Трофимова
Джерело

Exit mobile version