Site icon Міні Рівне

Крок за кроком: як обрати сімейного лікаря?

Реформа первинної ланки передбачає, що ви більше не маєте бути прив’язані до дільничного лікаря за місцем прописки/проживання, а можете вільно обирати терапевта/педіатра/сімейного лікаря, якому довіряєте, і обслуговуватись у нього.

МОЗ дає чітку інструкцію як обрати сімейного лікаря, де шукати і що робити, коли знайшли?

Крок перший – визначіться з лікарем

Найпростіше, якщо ви знаєте хорошого лікаря. Якщо ні – поцікавтеся у родичів, сусідів, друзів, колег – хто подобається їм. Краще обирати лікаря, який практикує поруч з вами – це скоротить час на дорогу.

Про лікарів, які працюють у вашому районі, ви можете дізнатися у місцевому відділі охорони здоров’я.

Інший варіант – зверніться у будь-який медичний заклад і познайомтеся з лікарями. Деякі медичні заклади мають сайти з такою інформацією.

Крок другий – підпишіть декларацію

Заклади первинної медичної допомоги підписують контракт з Національною службою здоров’я, а пацієнти – декларацію з лікарями, яких обрали самі.

Декларація безстрокова – перепідписувати її щороку не потрібно. Якщо ви вирішите змінити лікаря, ви зможете підписати декларацію з новим лікарем у будь-який час, це автоматично розірве угоду з попереднім.

На підписання візьміть з собою паспорт та ідентифікаційний номер. Для дитини – свідоцтво про народження та документи обох батьків чи опікунів – паспорт та код.

Крок третій – звертайтесь за першої необхідності

Ви зможете звертатись до вашого лікаря з будь-якими питаннями щодо здоров’я.

Крім обстеження і лікування, лікарі первинної ланки будуть також видавати направлення до вузькопрофільних спеціалістів, виписувати рецепти на ліки, в т.ч. за програмою “Доступні ліки”, та будь-які медичні довідки, наприклад, до басейну тощо.

Крок четвертий – не давайте хабарів

У 2018 році заклад, в якому працює сімейний лікар, почне отримувати пряму річну оплату за обслуговування кожного пацієнта, який уклав з ним договір, від ДЕРЖАВИ — щоби у медичних працівників були гідні зарплати? і щоб ці гроші НЕ платили пацієнти, як зараз. Отже, це не безкоштовна послуга, за яку ви маєте покласти «подяку» в кишеню лікарю, а медична послуга, за яку заплачено з ваших податків.

Інструкції для лікаря: https://portal.ehealth-ukraine.org/join.html#doctor
та пацієнта: https://portal.ehealth-ukraine.org/join.html#patient на платформі E-Health.

Зразки декларації тут: https://goo.gl/PpXFPz.

Визначатися зі своїм лікарем і приписатися до нього можна вже зараз, поки що – у пілотному режимі. Про початок всеукраїнської приписної кампанії ми оголосимо додатково, після того, як закон 6327 підпише Президент.

Більше інформації на сайті МОЗ:http://www.moz.gov.ua/ua/portal/pre_20171030_a.html

Exit mobile version