Site icon Міні Рівне

Що робити, коли дитину вкусила комаха

Відпочивати на природі та не стикнутися з комахами майже неможливо. І для дорослих, і для малих укуси комах викликають не тільки дискомфорт, а й можуть значно погіршувати самопочуття та викликати важкі алергічні реакції. Отож, що робити, якщо раптом ви помітили укус комахи у дитини або дорослого розкаже Міні Рівне.

Види алергічних реакцій на укуси комах та перша допомога 

До 5% людей мають схильність до загальних реакцій на укуси комах. Організм людини може бути дуже чутливим до токсинів комах, і в таких людей можуть виникати алергічні реакції, які можуть впливати на весь організм – систематичні (вони найнебезпечніші для здоров’я) або локальні – проявлятися лише у місці укусу.

Місцеві симптоми: свербіж, припухлість та почервоніння шкіри, діаметром почервоніння понад 10 см і більше.

Що робити, якщо дитину вкусила якась комаха:

Загальна, системна алергічна реакція: місцева реакція, сильний свербіж, висип по всьому тілу, набряк шкіри та слизових оболонок, утруднене дихання.

Перша допомога: 

Якщо дорослого чи дитину комаха вкусила вперше, то ризик системної алергії – мінімальний, можлива місцева реакція у місці укусу. Однак вірогідність реакції зростає з кожним наступним укусом. Якщо після вжалення, наприклад, бджолою виникла тяжка алергічна реакція, варто бути дуже обережним, бо наступний укус може бути більш небезпечний.

Укус бджоли

Отож, укус бджілки є дуже болючим. Укус цих комах може викликати алергію частіше, ніж від інших представників даного виду. До того ж, бджоли ніколи самі не нападають, поки їх не потривожити. Саме в такому випадку, комаха починає захищатися за допомогою жала. Причому жальце у цих працьовитих бджілок зазубрене, тому бідолахи не можуть витягнути їх після укусу, й відривають від нього нижню частину тільця. Саме тому швидко гинуть.

Оси ж бувають агресивнішими за бджіл, особливо, коли відчувають голод. Різниця жала оси у порівнянні з бджолиним є великою, адже жальце у цієї гладке. Саме тому вона може вжалити людину аж кілька разів поспіль. Окрім цього, оси навіть частіше, ніж бджоли переносять різноманітні інфекції. Це відбувається тому, що їхньою їжею є харчові продукти в смітниках, різноманітні відходи. Якщо вас чи дитину вкусила бджола чи оса – після цього на місці укусу утворюється припухлість, вона стає червоною, нерідко – багровою, завжди болісною, з’являється свербіж. Отож, необхідно акуратно видалити жало нігтем, проте не можна видавлювати його. Далі промити ранку водою або протерти її спиртом. Також необхідно прикласти до місця укусу холодний компрес або шматок льоду.

Проте, якщо людину вкусило кілька бджіл, або ще гірше – ос, тоді може з’явитися реакція на токсини. Потерпілий скаржиться на нудоту, слабкість в усьому тілі, навіть може блювати. Схожа реакція виникає, якщо людина страждає на алергію від укусу. Тоді потрібно негайно випити протиалергійні препарати, не чекати, поки постраждалому стане гірше. І якщо симптоми не минають, місце укусу розпухає, людині стає важко дихати, потрібно терміново звернутися до лікаря, можна навіть викликати швидку допомогу.

Якщо вас вкусив овід або ґедзь

Укус ґедзя важко сплутати із вжаленням бджолою, адже виникає сильний біль на набряк. Після цього  з’являється ущільнення, почервоніння. Також рана може довгий час кровоточити, навіть не згортаючись. Потерпілий жаліється на свербіж та печіння.  Дуже рідко виникає алергічна реакція на таке ураження, проте тоді у людини навіть може піднятися температура тіла, збільшуються лімфовузли, утворюється твердий вузлик на  місці ранки. Якщо ж це звичайний, нічим не обтяжений випадок – симптоми минають через один-два дні. Ґедзі можуть переносити важкі хвороби, інфікуючи людину через кров. Серед них – сибірська виразка, туляремія, філяріоз, також може розвинутися гнійне запалення. Щоб цього уникнути, потрібно користуватися засобами захисту від комашні й обробити ранку антисептиком. Перша допомога наступна:  необхідно придавити місце укусу, це зменшить розповсюдження слини комахи в шкірі. Так, як і у випадку із бджолами, необхідно покласти на припухлість мішечок із льодом, промити ранку милом, в тому числі й господарським, використати антисептик. Щоб уражене місце не свербіло, можна зробити компрес з харчової соди.

Укуси комарів – це, мабуть, найменш шкідливі ураження із всіх перелічених, проте й вони додають не меншого дискомфорту. З’являється свербіж, почервоніння. Тому варто помастити місце укусу спиртом або будь-яким іншим антисептиком, можна його намилити (часто використовують господарське мило) або ж нанести спеціальний аптечний засіб після укусу комах. Часто використовують розчин питної соди. Важливо пам’ятати: дитина не повинна розчісувати ранку, щоб туди не потрапила інфекція.

Як же вберегтися від неприємного комариного дзижчання і не менш набридливих укусів?

Захиститись від комарів просто:

Найпоширеніші дитячі засоби від комарів та після їхніх укусів, якими користуються мами:

Ледум, Настойка Календули, Феністил, Сила бальзам, Непоседи, Некусайка, Москитол. Але не забувайте підбирати репелент тільки відповідно до віку дитини й користуйтеся ним виключно за інструкцією.

Сподобалась стаття? Поділіться з нею друзями, щоб жоден малюк не був покусаний!

Exit mobile version