Site icon Міні Рівне

Поради професійного фотографа, як зробити дитячі фото чудовимии

Поради для тих, хто вперше робить професійну зйомку своїх діток.

Читайте також:  Сімейні та дитячі фотографи Рівного

1. Оцініть особисті якості вашої дитини. Як швидко вона освоюється в новому місці? Чи соромиться нових людей? І якщо соромиться, то що допоможе їй швидше прийняти чужого – просто побути поруч, тримаючись за маму або познайомиться і небагато поговорити? Коли вона зазвичай у хорошому настрої – в першій половині дня або в другій, до або після сну?

Від ваших відповідей на ці питання залежить  вибір місця проведення зйомки і час.

2. Місце зйомки. Зазвичай тут три варіанти – будинок, вулиця або студія.

Будинок: плюси – звична обстановка, немає стресової ситуації для дитини, не потрібно нікуди їхати; мінуси – багато зайвого в кадрі, погані умови по світлу, не найвдаліші інтер’єри (бувають виключення, звичайно).

Вулиця: плюси – абсолютно різні декорації, цікаві світлові умови, простір і свобода, дитині легко сприйняти чужу людину з фотоапаратом; мінуси – наша погода рідко балує нас теплом і сонцем.

Студія: плюси – красиві інтер’єри + відмінне світло, що дозволяє робити фотографії високої якості; мінуси – нове чуже місце для дитяти, оренда залів додає вартості до фотосессії, потрібно добиратися до студії.

3. Час. В середньому на дитячу зйомку потрібно 1 годину. За цей час дитина не втомиться, а фотограф встигне зробити велику кількість різнопланових кадрів. Тут треба враховувати вік – для зйомки малят до 6 місяців зазвичай потрібно більше часу, тому що період спокійного неспання у них невеликий, то поспати, то погодувати, то підгузник поміняти. Ідеальний час для зйомки, на мій погляд, це коли дитина поспала і поїла, тоді, коли буде із задоволенням гратися і посміхатися.

4. Одяг. Подумайте про те, як ви або ваше маля виглядатимете. Часто мами купують вбрання лише для фотосесій. Оптимально, якщо ви зможете прислати мені декілька фотографій варіантів вбрань і ми разом виберемо, що найбільш виграшно виглядатиме на фото. Якщо ви хочете родинну зйомку, то буде добре, якщо ваш одяг буде в одному стилі або в одних кольорах/тонах.

5. Сама зйомка. Забудьте про слова «не бійся» і «не соромся». Дитина не сприйме частку «Не» і робитиме саме те, чого ви більш всього не хочете. Діти дуже чутливі до настрою батьків, особливо малята. Якщо мама хвилюється, то маля теж поводитиметься неспокійно. Постарайтеся налаштувати дитину на те, що фотографування – це така гра.

Не говоріть «не балуйся», «сядь спокійно» і «не кривляйся». Дитина замкнеться і тоді ви отримаєте 50 фотографій похмурого маляти. Я звичайно спілкуюся на зйомці з дітками і стараюся їх всіляко розворушити, але батьки в цьому випадку можуть подати неоціниму підтримку. Лише батьки знають, який жарт дійсно розсмішить дитинку. Беріть з собою улюблені іграшки (але використовуйте їх лише в крайньому випадку, часто буває, що дитина не готова розлучитися з іграшкою і на всіх фотографіях вона присутня, не завжди в тему). Візьміть легкий перекус – те, що можна швидко з’їсти і не забруднитися.


Чим молодша дитина, тим більша допомога в зйомці потрібна від батьків. Поставте себе на його місце – чужа тітка з дивною чорною клацаючою штукою в руках вимагає від мене якихось дій, а я не хочу, я хочу до мами на ручки і взагалі-і-і-і. Мама завжди за спиною фотографа, привертає увагу дитяти на себе, а фотограф в цей час робить прекрасні портрети.

Родинні фотографії – це ті приємні спогади про чудесний час, коли дітки були маленькими, відкривали для себе світ і щодня радували вас чимось новим.

Збережіть ваші спогади дійсно красивими!

 

Сімейний фотограф Олена Чаборай,
Тел. : +38 (067) 602-48-05
Сторінки в соц. мережах:
https://www.facebook.com/elena.pchelka.7
https://www.instagram.com/photograf_rivne/

Exit mobile version