Site icon Міні Рівне

Вчимо дитину правил поведінки під час пожежі вдома

Сучасні батьки активно розвивають інтелектуальну та фізичну сфери у дітей, а на розвиток таких життєво важливих вмінь та навичок – як правила поведінки під час небезпечних ситуацій, на жаль, не вистачає ні часу, ні компетенції. Однак, ці знання в першу чергу у зоні відповідальності батьків, а не освітньо-виховних закладів.

Як поводитися під час пожежі потрібно вчити змалечку. Оптимальним віком для вивчення азів безпеки під час пожежі є вік 3-4 роки. Батькам варто пояснити дитині чому вогонь та дим небезпечні, як вони виникають, і що робити у разі пожежі. У віці 5-7 років дитина має чітко ідентифікувати рівень небезпеки ситуації, знати правила поведінки під час пожежі та знати як кликати на допомогу. Вивчення основ протипожежної безпеки має починатися з обговорення ситуації, гри (моделювання ситуацій, вікторини «можна-не можна», повчальних історій) та прикладів.

Статистика говорить, що 90% випадків пожеж виникає через порушення правил поводження з вогнем (ігри з сірниками, запальничками, свічками, петардами, феєрверками). У випадку займання у квартирі чи інших закритих приміщеннях рівень летальності 9 з 10 осіб.

Батькам варто пам’ятати, що не можна залишати дітей до 7 років надовго самих вдома. У разі пожежі дитина не зможе врятуватися самостійно. Потрібно навчити дитину відчиняти двері, не залишати дитину без ключів. Не слід залишати на видних місцях сірники, запальнички, стежити за справністю електроприладів, ступенем зношеності ізоляції електрошнурів, ховати від дітей місткості з хімікатами та горючими речовинами.



Що робити якщо виникла пожежа і поруч немає дорослих:

Перевірте наскільки ваші діти обізнані щодо поведінки під час пожежі. Не відкладайте навчання на завтра.

Exit mobile version