Site icon Міні Рівне

Чи мають право рекламувати суміші на території медичних закладів?

Київський міський моніторинговий центр підтримки грудного вигодовування,  що займається інформаційною та практичною підтримкою медичних працівників та молодих батьків з питань грудного вигодовування, ініціював всеукраїнське інтернет-опитування серед матерів, яке має на меті з’ясувати ситуацію з правомірністю реклами замінників грудного молока на території медичних закладів та з боку медичних працівників.

Чому важливо контролювати виробників замінників грудного молока

Багато матерів під тиском комерційної реклами або, дотримуючись непрофесійних рекомендацій медичних працівників, вводять у раціон дитини до шести місяців воду, різні трав’яні чаї, соки або відразу розпочинають догодовувати дитину сумішами, що несе ряд ризиків не тільки для здоров’я дитини, а й матері.

Варто наголосити, що згідно з сучасними рекомендаціями дитина перших 6-и місяців життя не потребує іншої їжі та пиття окрім грудного молока. Будь-яке харчування чи пиття, яке споживається дитиною окрім грудного молока до 6-имісячного віку, вважається замінником грудного молока, навіть якщо воно для цього непридатне. Тому реклама води, напоїв для малюків та продуктів дитячого харчування, де рекомендований вік дитини для введення в її раціон до 6 місяців, автоматично вносить їх до категорії замінників грудного молока та означає, що будь-яка діяльність, направлена на підвищення їх попиту заборонена Міжнародного зведення правил збуту замінників грудного молока ВООЗ/ЮНІСЕФ (МЗП). Реклама атрибутів штучного вигодовування, які кваліфікуються як замінники грудного молока (пляшечки, соски, накладки на соски), також підпадають під сферу дії МЗП.

Основні вимоги Міжнародного зведення правил є наступними:

• Жодної реклами замінників грудного молока й інших продуктів для громадськості.

• Ніяких безкоштовних зразків для матерів.

• Ніякого просування ЗГМ у медичних закладах, у тому числі – безкоштовного постачання або їхнього надання за зниженими цінами.

• Жодних контактів персоналу компаній з матерями.

• Ніяких подарунків працівникам системи охорони здоров’я.

• Медичні працівники ні за яких умов не повинні передавати зразки матерям.

На жаль, багато матусь просто не підозрює про те, що така діяльність з боку медичних закладів є порушенням чинних наказів Міністерства охорони здоров’я України, що стосуються питань материнства і дитинства, та вимог Міжнародного зведення правил збуту замінників грудного молока ВООЗ/ЮНІСЕФ (МЗП). Це є також грубим порушенням принципів підтримки грудного вигодовування, якими має керуватися лікувальний заклад, який має статус «Лікарня, доброзичлива до дитини».

“Згідно ст. 5.3 МЗП будь-яка реклама замінників грудного молока є забороненою, згідно ст. 6.2, 6.3., 4.2 установи системи охорони здоров’я не повинні використовуватись для демонстрації плакатів, рекламних щитів, рекламних матеріалів та інших засобів, що сприяють збільшенню попиту, якщо вони містять назву або логотип компанії виробника замінників грудного молока. Таким чином, навіть якщо компанія-виробник рекламує не суміш, а, наприклад, засіб по догляду за шкірою малюка, який також вона випускає під своїм ім’ям, це є порушенням. Також забороняються будь-які інформаційні матеріали для батьків з питань вигодовування немовлят та дітей раннього віку, якщо вони виготовлені не на замовлення лікувально-профілактичних установ. Отже, будь-які подарунки, навіть буклет про догляд за дитиною або введення прикорму, від компанії-виробника замінників грудного молока або аксесуарів для штучного вигодовування, є порушенням,” – трактують нормативні акти спеціалісти Київського міського моніторингового центр підтримки грудного вигодовування

Для того, щоб Київський міський моніторинговий центр підтримки грудного вигодовування зміг оцінити ситуацію у медичних закладах та зрозуміти рівень допомоги та підтримки у питаннях підтримки грудного вигодовування, яку отримують матері у родопомічних закладах та поліклініках, просимо Вас взяти участь в анонімному опитуванні матерів, де можна вказати заклади та медичний персонал, які порушують норми Міжнародного зведення правил збуту замінників грудного молока ВООЗ/ЮНІСЕФ (МЗП). Уся отримана інформація буде передана у Методично-організаційний моніторинговий центр НДСЛ ОХМАДИТ та в Координаційну Раду МОЗ України, за рішеннями якої заклади, які не відповідають вимогам та рекомендаціям чинних наказів, будуть позбавлені цього звання.

 

Exit mobile version