Site icon Міні Рівне

У Рівному говорили про сексуальне насилля над дітьми

Сайт для батьків “Міні Рівне” спільно з дитячим психологом, травматерапевтом Катериною Габріельінспектором зі зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції Рівного, лейтенантом поліціїІванною Бояківською та юристом і правохахисником Немеришиною Вікторією провели психологічний семінар для батьків, педагогів про те, як попередити сексуальне насилля над дітьми.

Семінар розпочався з лекції-презентації психолога Катерини Габріель на тему «Сексуальне насилля – попередити, зарадити, допомогти».

Катерина Габріель разом з головним редактором “Міні Рівне” Анною Готліб

На початку лекції учасникам розповіли про актуальність проблеми сексуального насилля над дітьми в Україні та світі та значення сексуального виховання у житті дитини.

Обумовили фактори ризику сексуального насильства над дітьми.

Визначили, які дії щодо дітей вважаються “сексуальним насиллям” та поговорили про портрет ґвалтівника (а’бюзера). Учасники семінару дізналися, що гвалтівником можна вважати людину, яка має різницю у віці з жертвою – 5 років. Тобто якщо дитині, яка постраждала 4 роки, а хлопчику (дівчинці) 9 років, то дії спрямовані на сексуальне задоволення старшою дитиною, вважаються сексуальним насиллям.

 

Учасники семінару активно взаємодіяли з доповідачем: присутні охоче ділилися своїми думками, враженнями та переживаннями, які виникали упродовж доповіді Катерини.  Також психолог розповіла як впливає сексуальне насилля на життя дитини у майбутньому. Батьки та освітяни також отримали ряд рекомендацій та методів, за допомогою яких можна навчити дитину розрізняти дії дорослого, як оберігати кордони свого тіла, зокрема ознайомилися з правилом спідньої білизни, за допомогою якого закордоном вчать дітей, де можна торкатися їх, а де – ні.

Вікову класифікацію ознак сексуального насилля ви можете переглянути на відео.

Перший рік життя:

1-4 роки:

5-8 років:

9-12 років:

 

Після перерви  представник поліції,  Бояківська Іванна – інспектор зі зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції Рівного, лейтенант поліції розповіла як розпізнати і як зреагувати дітям і дорослим на сексуальне насильство, як діють патрульні поліцейські за фактом виявлення сексуального насилля та яка профілактична робота ведеться Управлінням патрульної поліції у рівненських школах.

Завершувала семінар доповіддю юрист, правозахисник – Немеришина Вікторія.

 

Правозахисниця проінформувала про відповідальність за такого виду дії, розповіла батькам про права дитини, які гарантуються та охороняються державою, та про те, якими мають дії, якщо зтикнулися з сексуальним насиллям над дитиною.

Усі кошти, що були зібрані під час заходу, а це 1170 грн, були передані у Благодійний фонд “Скарбниця Надії”.

Організатори семінару вдячні, усім, хто знайшов час та можливість долучитися до заходу, а також партнерам ресурсу Міні Рівне – за організаційну та фінансову підтримку події, зокрема адвокату, юристу Беруну Роману.

 

 

 

Exit mobile version