Поблизу Рівного відкрили першу школу верхової їзди для малюків Baby Rider

Контакти дитячої кінно-спортивної школи – Рівненська обл., Рівненський р-н., с. Козлин вул. Колгоспна 24

Записатися на заняття: 068 459 6144 Ірина

Адреса: Рівненська обл., Рівненський р-н., с. Козлин вул. Колгоспна 24


Тепер маленькі рівняни, можуть стати вихованцями кінної школи, що відкрилися на базі кінноспортивного клубу “Патріот” (с. Козлин, Рівненський район). Про те, як відбуватимуться заняття для малюків, що потрібно для уроків, чим корисна верхова їзда та спілкування з кіньми для дитини розповідає ідеолог, засновниця та тренер школи Ірина Косик.

Довідка:

Ірина Косик – лікар-ветеринар за освітою та тренер верхової їзди за покликанням. Вперше сіла на коня у 13 років та почала займатися в Сумській дитячо-юнацькій кінноспортивній школі (основна дисципліна – подолання перешкод). За час спортивної кар’єри неодноразово ставала призеркою змагань. Завдяки коням вибрала собі професію – лікар ветеринарної медицини, закінчила університет з відзнакою. Упродовж останніх 8 років Ірина займається тренерською роботою, зокрема працює з дітками. Проходила навчання з іпотерапії, ґрунтовно вивчала особливості тренерської роботи з дітками та дітками з особливими потребами. Має досвід та гарні результати з реабілітації особливих діток. Завдяки коням познайомилася зі своїм чоловіком – Косиком Денисом. З 2012 року сім’я Ірини працює сім’єю у кінноспортивному комплексі “Патріот”.

Життєве кредо Ірини: “Перетворити улюблене хобі на улюблену роботу та віддаватися цьому на 100%”

– Хто надихнув вас на створення школи?

– Створити школу верхової їзди для малюків мене спонукав мій синочок Лук’ян та його маленькі друзі, які просто в захваті від коней. Спостерігаючи за тим, як вони тягнуться до тварин, як їм комфортно разом – схотілося створити школу саме для таких малюків. До речі, Лук’ян (2,3 роки) – вже майже самостійно чистить свого коника, знає яка має бути амуніція на ньому та із задоволенням їздить верхи.

– Чи є подібні у нашому місті, області, країні?

– Можу впевнено сказати, що на Західній Україні – це перша така школа. Схожі школи є в Києві, Харкові. Однак таку базу, яка є на базі кінноспортивного клубу “Патріот” варто пошукати.

– Чим відрізняються заняття у школі від просто прокату коней?

– Учні нашої школи будуть опановувати не тільки верхову їзду, а ще й вчитися розуміти коня, правильно з ним спілкуватися та доглядати. Дітки будуть вчитися самостійно чистити, сідлати, купати свого коника, що сприятиме розвитку таких якостей як відповідальність, самостійність, формуватиме культуру спілкування з тваринами. На прокаті коней – ми не дозволяємо заходити до стайні, спілкування з конем обмежене. До того ж в школі для малюків з  вершниками весь час буде тренер, що вестиме малюків від початку заняття і до кінця. Тривалість заняття залежатиме від настрою дитини: тренер максимально орієнтується на дитину, її бажання і готовність до взаємодії з конем, без будь-якого примусу.

– Яка користь занять верхової їзди для дитини?

Метод лікування, відновлення, заснований на взаємодії людини зі спеціально навченим конем, адаптованим до можливостей хворого в опануванні верхової їзди отримав назву іпотерапія. Про користь кінних прогулянок і кінного спорту відомо давно. Така терапія ефективна для людей, у яких є рухові порушення, вона заспокоює нервову систему та нормалізує емоційний фон. Крім того, іпотерапія впливає на систему кровообігу, а також травну і дихальну.

Спілкування ж дітей з чотириногим другом відновлює всі психічні процеси в організмі. Малюк стає спокійним, життєрадісним, врівноваженим.

Ще один позитивний момент — фізичне навантаження. Під час тренувань в організмі дитини починають включатися в роботу основні групи м’язів. Так, рухаючись верхи, малюк рефлекторно використовує м’язи.


Наприклад, утримуючи рівновагу і зберігаючи поставу, у нього розвиваються м’язи спини і пресу. Відзначимо, в залежності від швидкості руху коня, сильніше або повільніше працюють м’язи попереку. Крім того, розвивається вестибулярний апарат. Цікаво, що деякі задіяні м’язи при заняттях кінним спортом зазвичай не використовуються і не опрацьовуються навіть при заняттях фітнесом.

Температура тіла коня вища від температури людини на 1,5-2 °С. М’язи спини коня, що йде, розігрівають і масажують м’язи ніг вершника, нормалізують м’язовий тонус і підсилюють кровообіг у кінцівках. Кінь чинить на вершника потужний емоційний вплив, що дозволяє використовувати іпотерапію для лікування психоемоційних розладів, фобій та інших порушень психіки. Між вершником та його конем налагоджуються близькі дружні стосунки, що дуже важливо для невпевнених у собі й самотніх людей. Особливо ж — для дітей, які страждають на аутизм.

– Яким дітям буде корисно займатися верховою їздою?

– Кінний спорт підходить майже всім діткам. Заняття можуть заспокоїти надмірно активну дитину, та дуже спокійну та замріяну дитину навчать концентруватися. До того ж коні потребують чітких команд та впевненості в собі – тож і для сором’язливих діток це теж підходить. Таким чином коні разом з тренером находять підхід до кожного вершника, розвиваючи цілеспрямованість, твердість духу, впевненість.

– Як відбуваються заняття у “Baby Rider”? Чи потрібна присутність батьків?

– Діти обов’язково роблять невеличку розминку перед тренуванням, потім чистять коника, вивчаючи назви частин тіла та назви амуніції, сідлаємо та виходимо в манеж для занять. При тренуванні поряд завжди знаходиться інструктор. Тренер, в залежності від віку вершника, пропонує зробити вправи та вчить їздити верхи. Після тренування купаємо, годуємо та гуляємо з кониками. Весь час поряд знаходиться тренер, що розказує та пояснює правила поведінки та ще багато цікавого для маленьких вершників. Присутність батьків на перших заняттях обов’язкова, а далі вже залежить від дитини. Деяким потрібно бачити батьків, щоб почувати себе впевнено, а кому навпаки – батьки заважають і малеча відволікається. Це все індивідуально.

– Вік діток від 1,5 року – досить ніжний, наскільки посидючі такі малюки і чи безпечно таким маленьким діткам їздити верхи?

– По-перше – ми будемо дивитись по дитині, можливо, і не з першого разу малюк захоче сидіти на конику. Але при правильному підході – з боку тренера та батьків, малюки швидко освоюються та сідають на коня. Стосовно непосидючості діток – саме тому і тривалість заняття різна. Але з часом малюкам стає цікавіше, і вони довше їздять верхи. Що стосується безпеки для маленьких: тривалість заняття та навантаження тренер буде розподіляти в залежності від віку та стану дитини, тому ніякої загрози здоров’ю це не несе.

– Розкажіть детальніше про формат занять.

– У нас будуть  як групові заняття (по 2 вершники в групі) – це допоможе дитині бути більш впевненою, коли вона бачить інших діток на коні. А також є індивідуальні. Тривалість заняття від 20 до 40 хв, у залежності від віку вершника.

– Чи потрібно якась довідка про стан здоров’я?

– Для учнів нашої школи потрібно мати страховку на дитинку та довідку від лікаря, що не має проти показів для занять з кінного спорту.

– Перерахуйте, будь ласка, протипокази, з якими не можна займатися верхи?

– Під час навіть звичайних кінних прогулянок у людини пришвидшується серцебиття і швидко піднімається тиск. Якщо є захворювання серця артеріальною гіпертензією, то верхова їзда суворо заборонена. Так як при їзді на коні не уникнути трясіння, то сідати на коня небезпечно  тим, хто схильний до тромбозу вен або тромбофлебіту. Не варто займатися кінним спортом тим, хто має захворювання пахової області та органів малого тазу, так як саме вони задіяні при заняттях кінним спортом. Якщо знехтувати цим пунктом, то тренування і їзда можуть спровокувати загострення захворювань.

– Який одяг потрібен для дитини для занять верховою їздою?

Для занять знадобиться спеціальний одяг, який буде забезпечувати комфорт:

  • зручні  лосини з внутрішнім швом, важливо, щоб вони не обмежували рухів і не натирали ноги;
  • взуття  з невеликим каблучком;
  • також знадобиться легка куртка;
  • рукавички;
  • шолом;
  • захисний жилет.

Одяг повинен бути комфортним і не заважати руху.
До слова – оренда захисного шолома та жилету входить у вартість заняття.

– А якщо дитина старша чи може вона теж займатись верховою їздою?

– Так, звичайно! На базі  КСК “Патріот” працює дитячо-юнацька спортивна школа. Для заняття спортом є вся необхідна амуніція і екіпіровка, чоловіча і жіноча роздягальні, душові кабінки.

– Якою буде вартість занять у школі верхової їзди “Baby Rider”?

– Пробне заняття на 15 хвилин коштує 80 грн. А далі ми пропонуємо придбати клубну карту на 8 занять (тривалість 2 місяці) – 1200 грн. на групові заняття. Індивідуальні – +50 грн за кожне заняття.

– Який графік занять у школі?

– Заняття проводяться за попереднім записом. Дні роботи нашої школи – середа з 14.00 – 19.00, п’ятниця з 9.00 -12.00 і з 14.00-19.00. На вихідні дні  – субота та неділя, лише індивідуальні уроки.

Записатися на заняття: 068 459 6144 Ірина

Адреса: Рівненська обл., Рівненський р-н., с. Козлин вул. Колгоспна 24

Як дістатися?

Власним авто.
Таксі – Ресторан Золота Підкова.
Маршрутний автобус – Рівне Козлин. Автовокзал – платформа 12. Вихід на кінцевій зупинці.
Виїзди об 11:45, 14:00, 15:40, 17:00. Вартість проїзду близько 20 грн.

Чекаємо маленьких вершників на заняття!

Сторінка школи у Facebook: https://www.facebook.com/babyrider.patriot/
Сайт: http://babyrider.com.ua/

Сайт КСК Патріот: http://clubpatriot.com.ua/

Готліб Анна

автор статей, журналіст, копірайтер

Залишити відповідь