Site icon Міні Рівне

Смак України: український борщ

Українська кухня з давніх-давен славиться своєю різноманітністю та смачними стравами. Важко знайти людину, яка заперечить, що саме український борщ з салом – є однією з головних традиційних перших страв українців. Ви можете уявити обід пересічного мешканця України без борщу? Чи знайомство іноземців з нашими традиціями без цієї страви? Борщ став не тільки символом культури, а й найулюбленішою стравою з дитинства.

Так історично склалося, що борщ вважають своєю національною стравою багато народів, які територіально межують з нашою державою. Ця страва швидко інтегрувалася у кулінарні культури Польщі, Чехії, Словаччини, Румунії й набула своїх неповторних різновидів. Однак історично доведено, що суп з червоних буряків, який називають борщ, першими готували українці. Перший рецепт був опублікований у книзі “Куховарські записки” у 18 столітті, де зазначалося що борщ готують з овочів, м’яса та оцту.

Рецепти справжнього українського борщу

Розрізняють три основні рецепти українського традиційного борщу:

У народі кажуть, що борщ кожної господині – унікальний, і немає жодного схожого смаку, адже зварити справжній український борщ – це кожного разу кулінарна імпровізація.

Цікаві факти про український борщ

Культура приготування українського борщу  включена до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, яка потребує підтримки та охорони. Але і це ще не все, наш український борщ, настільки гастрономічно крута та відома страва, що має свій музей – Музей звареного борщу. Його відкрили у 2020 році на Полтавщині у селі Опішня. 

Крім того, відомий кулінарний блогер, шеф-кухар Євген Клопотенко організував цілу експедицію, яка збирала та досліджувала рецепти українського борщу у різних куточках України. Про результати кулінарного дослідження можна подивитися у його фільмі “Борщ. Секретний інгредієнт”.

Український борщ – це не просто традиційна страва, а ціла історія життя народу. Хочете відчути Україну на смак? Приготуйте червоного борщу.

 

Exit mobile version