Мати собаку – мрія кожної дитини. Тому не дивно, що поява нового члена сім’ї у домі – це подія. Не важливо, чи візьмете ви тварину з притулку, чи це буде потомок чистокровної породи, головне – любов, турбота та максимальна відповідальність за життя та здоров’я тварини.
З перших днів перебування улюбленця вдома у господарів виникає купа запитань. Як подружити дітей з хвостатим? Який корм обрати? Чи можна потішити улюбленця смаколиками зі столу?
У цій статті ми розглянемо основні моменти, які варто враховувати у догляді та харчуванні собак.
Взаємодія дітей та собаки
Важливо пояснити дітям, що собака – це жива істота, яка вимагає турботи, поваги та відповідальності, а не річ чи об’єкт для розваг. Саме тому психологи не рекомендують дарувати тварин на день народження чи інші свята, адже тоді у дитині формується відповідне ставлення. Важливий момент: діти до 6 років не повинні залишатися на одинці з собакою. Уся взаємодія повинна контролюватися дорослим. Чим менша дитина, тим більший ризик того, що дитина може провокувати собаку своєю поведінкою (тягнути за вуха, пхати пальці в пащу, очі тощо) на агресію.
Варто обговорити з дитиною правила поводження з домашнім улюбленцем.
Категорично забороняється:
- бити
- дражнити
- лякати
- годувати їжею зі столу. Деякі продукти можуть небезпечні для життя і здоров’я тварини.
- примушувати до гри, коли чотирилапий не в гуморі й уникає контакту.
Виховуємо повагу до тварини та її простору.
Харчування собаки
Харчування для тварини – основа її здоров’я. Тому обирати корм для домашнього улюбленця потрібно, враховуючи рекомендації ветеринара. Потрібно взяти до уваги вік, вагу, стан здоров’я, активність та особливості породи вашої собаки.
Раціон собаки повинен містити необхідну кількість білків, жирів, вуглеводів, вітамінів та мінералів. Сухий або вологий корм для собак – найкраще рішення для господарів, адже це якісне і збалансоване харчування, де враховані усі потреби вашого улюбленця.
Чиста та свіжа вода для улюбленця повинна бути у доступі постійно.
Догляд за домашнім улюбленцем
-
Профілактичні огляди у ветеринара.
Обов’язково знайдіть свого лікаря, якому ви довірите свого хвостатого друга. Саме він допоможе вам підібрати харчування, засоби від кліщів, зорієнтує по вакцинації та інших важливих аспектах.
-
Гігієна та догляд за шерстю.
Регулярний догляд за шерстю допоможе уникнути проблем зі шкірою, виникненню запахів та появою паразитів. Вичісування, купання та стрижка – обов’язкові гігієнічні процедури. Користуйтеся засобами, які призначені для віку та типу шерсті вашого улюбленця. Обов’язково залучайте дітей до цих ритуалів. Це вчить бути їх відповідальними.
-
Регулярна фізична активність.
Чотирилапий стане вашим надійним партнером у щоденних прогулянках. Хвостатим улюбленцям, як і людям, потрібна регулярна фізична активність, яка сприяє здоров’ю та доброму самопочуттю. Щоб урізноманітнити прогулянки та додати емоцій для ігор можна придбати м’яч, кільця, перетяжки тощо. Вигул собаки – чудова альтернатива сидінню у гаджетах.
Повноцінний догляд та збалансоване харчування – основа гарного самопочуття та здоров’я домашнього улюбленця, тому турбуватися про його дуже важливо і він віддячить безумовною любов’ю та вірністю кожному.
Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці – пишіть на mini.rivne@gmail.com