Літо – довгоочікувана пора для всіх нас. А також час відпочинку і веселощів. Багато батьків йдуть на пляж разом зі своїм малюком, щоб позасмагати, відпочити, пограти та поплавати у воді.
Читайте також: Збираємо дитячу аптечку в дорогу, на море, на дачу
Водночас у батьків виникає ряд переживань: як же вберегти дитину від того, щоб вона не обгоріла на сонці і, не дай Боже, не заробила тепловий удар, або, навпаки, не застудилася. Якщо нічого не забути і дотримуватися всіх правил «безпеки», то відпочинок на пляжі може принести багато радості та задоволення вам і вашій дитині.
Отже, що нам потрібно взяти з собою, щоб все було «окей» – щоб вдосталь накупатися, загоріти та відпочити від задушливого міста?
Список речей, які потрібно покласти в пляжну сумку:
Головний убір.
Панамка або косинка на голову (в ідеалі вони повинні захищати не тільки голову від сонячних променів, але і очі малюка від яскравого світла). Єдине застереження – уникати головних уборів, які туго охоплюють голову. Тобто бавовняна панамка або солом’яний капелюшок краще, ніж бандана або тісна бейсболка. Намагайтеся вибрати дитині яскраву панамку – щоб ви легко розрізняли свого малюка в натовпі інших дітей.
Одяг.
Ви мабуть напевно багато разів бачили, як біля моря або річки граються малюки-голяки. Турботливі мами, прагнучи наситити дитину сонячними променями, роздягають її повністю. Є і інші мами – вони теж піклуються про свого сина або доньку (а може бути, про себе? ..), тому вдягають дитину в непромокаючий памперс, і малюк змушений ходити в цій «упаковці» весь час.
І ті, і інші – не мають рації! Памперс змушує пріти ніжну шкірку, в результаті з’являються почервоніння, та й жарко в ньому. Дитина незабаром починає нервувати і вередувати.
Перебувати на пляжі зовсім голеньким теж некорисно. Так можна підхопити статеву інфекцію. Крім того, в пляжному піску – мільярди яєць глистів та інших паразитів. Тому уважно слідкуйте, щоб дитина не брала забруднені піском пальці в рот.
Вирушаючи на пляж, одягніть на малюка легкі трусики з натурального матеріалу. Захопіть з собою кілька змін білизни. Також будуть потрібні легка футболочка для хлопчика і сарафанчик для дівчинки – вони допоможуть дітям зігрітися після води і захистять від обгорання.
Купальник (плавки).
Тут є варіанти. Хтось пускає малюка бігати голеньким, іноді використовують тонкі трусики з яскравими малюнками (2-3шт.), так як переодягатися потрібно після кожного купання.Але одягати це все одягати малюкові варто безпосередньо на пляжі, щоб він не “варився” у купальному одягу всю дорогу.
Для старших діток можна придбати: купальник для дівчинки і плавки для хлопчика. Зараз ці вироби яскраві і швидко сохнуть. Знову ж, дитина в яскравому одязі більш помітна на березі. Але
Взуття.
Дуже важливо правильно підібрати взуття дитині. Це захистить її ніжки від гострих камінців, палючого піску, черепашок і сміття. В’єтнамки, крокси або легкі шльопанці будуть зручні для гри і ходіння по піску або гальці. Вони не промокають як звичайні сандалі та фіксуються на ніжці за рахунок задньої частини.
Рушник.
Обов’язково візьміть яскравий махровий рушник, можна рушник-пончо з капюшоном, воно дуже зручне після водних процедур для самих маленьких купальщиків. Рушник знадобиться не тільки щоб витирати дитину але і укутати її в разі потреби. Діти часто плескаються у воді довго і можуть замерзнути навіть в жаркий день. Також можна використовувати як додатковий захист від сонця і вітру.
Сонцезахисна косметика.
Ніжну шкіру малюка потрібно обов’язково захищати за допомогою сонцезахисних кремів. Якщо в середній смузі досить використовувати засоби з захисним фактором 20-30 одиниць, то на півдні фактор захисту повинен бути не менше 40 одиниць. Звичайно ж, крем повинен бути водостійким. Майте на увазі, що багато сонцезахисних засобів починають діяти не відразу – такі креми і лосьйони треба наносити заздалегідь. Навіть якщо Ви користуєтеся сонцезахисною косметикою, бажано, щоб хоча б частина часу малюк проводив в тіні пляжної парасольки. Це особливо актуально якщо дитина може заснути на пляжі – спати під рушником небезпечно через ризик перегріву.
Не забувайте намазувати сонцезахисний засіб на дитину, як тільки вона вийшла з води або після певного періоду часу. Можна ще взяти антисептичний засіб для змащування подряпин або маленьких ранок, які дитина може заробити, бігаючи та граючись по пляжу.
Не забудьте взяти з собою на пляж іграшки – надувні м’ячі для активних ігор та пісочний набір з відерцем і лопаткою. Вони допоможуть розважити малюка і втримати його не березі достатній час, щоб він встиг обсохнути і зігрітися між купаннями. Надувні круги дозволяють дитині втриматися на воді та роблять його купання ще веселішим, але батьки повинні чітко усвідомлювати, що пластикові круги та жилети не є рятувальними засобами. Не можна відпускати від себе дитини в надувному крузі навіть на 2 метри. Особливо якщо на морі сильні хвилі, які можуть понести малюка далеко від берега.
Їжа та напої.
Збираючись на пляж з дитиною, обов’язково візьміть що-небудь попити – воду або сік. Соки краще брати в невеликих упаковках по 200 мл. Молочні напої, свіжовичавлені соки, домашні морси і компоти на сонці швидко скиснуть, тому їх можна брати на пляж тільки в сумках-холодильниках. З напоїв вибирайте прохолодну воду, або воду з соком. Якщо немає сумки-холодильника, візьміть напої в термосі або киньте в пляшку кілька кубиків льоду.
Щоб дитина не зголоднла, візьміть з собою соковиті овочі, фрукти і ягоди. Огірки, помідори, груші та яблука чудово втамовують голод і не створюють тяжкості в шлунку. Не забудьте їх заздалегідь помити. На перекус можна також взяти сушки або печиво.
Морозиво на пляжі краще не купувати – немає гарантії, що воно зберігалося в правильних умовах. Якщо купуєте – віддайте перевагу фруктовому льоду, ризик отруїтися ним мінімальний.
Ну і з загальних речей які будуть потрібні на пляжі для всієї сім’ї це покривала або килимки для сидіння, пляжна парасолька, вологі та сухі серветки
Ось мабуть і все. Наш досвід показує, що це необхідний мінімум, який підійде дитині для походу на пляж. Але найголовніше – беріть з собою гарний настрій, розважайте дитину, будуйте з нею замки з піску, бризкайтесь водою і отримуйте задоволення від літа!
Читайте також: Що взяти з дитиною на море?
Сподобалась стаття? Не забудьте поділитись нею з друзями!
Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці – пишіть на mini.rivne@gmail.com