Site icon Міні Рівне

Як вберегти дитину від травматизму на дитячому майданчику

Існує декілька видів травм на дитячому майданчику. Частіше за все діти віком до 4 років травмуються під час користування гойдалками або гірками, а діти віком від 5 до 14 років – на драбинках, турніках, тренажерах тощо.

Скільки років не було би вашій дитині стежте, щоби вона користувалась ігровими конструкціями лише відповідно до віку та за призначенням – це перше правило безпеки.

Якщо можливо, обирайте ті майданчики, де є м’яке покриття (пісок, штучний газон, спеціальна стружка тощо).

Обов’язково оглядайте стан конструкцій та гойдалок, щоб упевнитися, що немає небезпечних пошкоджень, відламаних деталей тощо.

Травми на дитячих майданчиках – це найчастіше черепно-мозкові травми, переломи, пошкодження внутрішніх органів внаслідок падіння або сильного удару. Струс головного мозку є найпоширенішим типом травми в цій категорії.

Про струс головного мозку у дитини можуть свідчити такі симптоми:

Як правило, усі ці прояви та симптоми з’являються одразу після травмування. Однак, інколи деякі симптоми можуть проявитися лише через декілька годин або й днів.

Інколи внаслідок удару або падіння із сильним забиттям голови утворюється обмежене скупчення крові (гематома).

Добре огляньте свою дитину.

Негайно викликайте невідкладну допомогу або везіть дитину у лікарню, якщо:

Більшість дітей зі струсом головного мозку проходять необхідні обстеження та отримують кваліфіковану медичну допомогу, а потім дотримуються рекомендованого режиму та курсу лікування в домашніх умовах. Однак, якщо травма є більш серйозною, дитину можуть певний час (від одного до кількох днів) лікувати у стаціонарі.

Якщо ви звертаєтеся за медичною допомогою до лікаря, обов’язково повідомте йому чи приймає дитина регулярно певні ліки, яка причина отримання травми, чи втрачала дитина свідомість, і якщо так, то як довго перебувала у такому стані, чи спостерігалися судоми одразу після травми, чи були попередні випадки струсу головного мозку або черепно-мозкової травми, якщо так, то скільки разів.

 

За матеріалами МОЗ  України

Exit mobile version