Як не втратити себе у материнстві, а навпаки професійно розвиватися, розкаже як ніхто краще Наталія Лапюк. Вона – педагог із досвідом роботи у різних навчальних закладах шкільного типу, мама півторарічного синочка. Нещодавно у Костополі ця мама відкрила заняття з англійської мови для діток від 1,5 років. З нами вона поділилася унікальним досвідом, як відкрити власну справу в декреті і при цьому залишатися чудовою мамою та дружиною.
Наталія: “Усе почалося з Польщі. Мені вдалося взяти участь у закордонному культурному обміні. Там я побачила, що діти, молодь набагато краще знають англійську мову у порівнянні з українцями. Ми працювали у різних садочках, школах і помітили, що там дітки вивчають англійську з 2-3 років. Мене тоді це дуже вразило і надихнуло. Саме після цієї поїздки я пішла працювати у школу раннього розвитку в місті Києві. Ця школа для мене лишилася зразком того, як має виглядати ідеальна школа, яка має бути система, яке має бути відношення до дітей. Повернувшись у своє рідне місто Костопіль, коли пройшов рік від народження дитини, я зрозуміла що мені чогось не вистачає. Коли синочку було 1,3 я вирішую організувати заняття англійської мови для маленьких діток від 1,5 років до 6 років”.
Міні Рівне: “Звідки взялася ідея створення школи?”
Наталія: “Ідея створення школи у мене виникла давно, ще коли я жила у Києві. Два-три роки тому я малювала плани, як це буде виглядати, яка буде система, як ділитимуться групи. Але на той момент я не мала можливості втілити це у життя, адже була інша робота. Коли ж народився синочок часу про це навіть думати не було. Однак з часом я почала відчувати, що насправді сумую за роботою. Якось ми їхали машиною, і я побачила надпис «Оренда». Це був знак, як вже я пізніше зрозуміла. Мені раптом захотілося зайти і запитати про ціну оренди. І цей крок повів мене до інших дій. Я, сама до кінця не усвідомлюючи, почала організовувати школу”.
Міні Рівне: “Ваш синочок теж уже вчить англійську?”
Міні Рівне: “На кого делегуєте малюка, на час своєї відсутності?”
Наталія: “Перш ніж йти працювати, я все обговорила із нашим татом та бабусею, бо без їхньої допомоги нічого не вдалося б. Синочок ще маленький, на заняттях він більше сприйматиме маму як маму, і потребуватиме додаткової уваги. Тому ми рішили Марчика пізніше долучити до занять. Звичайно, я переживала, як сприйме невелику розлуку дитина, але знала, що спілкування з рідними йтиме тільки на користь. Адже краще, щоб мама провела з дитиною 3 години, але ефективно, аніж щоб мама, яка постійно поруч, говоритиме «я зайнята, не чіпай мене»”.
Міні Рівне: “Що скажете мамам, які гублять себе у декреті, тонуть у побуті та догляді за дітьми? Що порадите їм?
Наталія: “Я боялася стати такою мамою. Можливо, комусь це подобається, то я нічого проти не маю. Але якщо ви в декреті і вам чогось не вистачає, то можна спробувати повернути до своєї роботи, за умови, якщо ви справді за нею сумуєте. А можна повернутися до того, чим ви хотіли зайнятися раніше. Головне мати бажання, і якщо воно справді щире, то ви свідомо чи несвідомо робитимете все для його здійснення.
журналіст-фрілансер