Коли починати займатися з дитиною творчістю? Якомога раніше! У творчості важливий процес, а не результат. А в процес можна залучити і малюка, який буде тільки радий експериментам і незвичайному знайомству з навколишнім світом.
Автор цієї книги ділиться з мамами малюків своїм досвідом та ідеями самих різних творчих завдань. Ви знайдете тут більше 70 майстер-класів і незвичайних ідей, які без проблем зможете втілити вдома.
Наталія Костікова – майстер з виготовлення м’яких іграшок, за освітою дизайнер-інтер’єрів та декору, а ще активний блогер. Ну і плюс до всього мама чудового синочка). А це означає, що ігри та заняття у них дуже цікаві. Приємно, що в наш час багато мам захоплені творчим розвитком своїх дітей. А ще вони не тільки займаються зі своїми дітьми, а й встигають писати такі книги.
«Творчество – моя жизнь. Я родилась в творческой семье…Очень люблю рисовать, фотографировать, создавать украшения для себя и подруг, готовить вкусную и красивую еду. мастерить интерьерный декор и, конечно, шить игрушки. Творчество наполняет мою жизнь гармонией».
Від автора
Коли народився мій син Давид, я вирішила, що займатися з ним творчістю не буду. Мені здавалося, що для хлопчика це не дуже підходить. Краще вже технічна сфера, де потрібні математика та логіка. Та згодом, прочитавши книги з педагогіки, психології та розвитку дитини, я прийшла до висновку, що творчість це не тільки процес створення конкретного об’єкта (картини, скульптури, прикраси і так далі), але і виховний процес. Вона допомагає навчитися мислити самостійно, знаходити нестандартні рішення найрізноманітніших завдань і в кінцевому підсумку знайти своє місце в житті. Адже саме ці навички – запорука успіху і гармонії, причому не тільки в навчанні та на роботі, а й у взаєминах з оточуючими людьми.
Я це швидко зрозуміла і вже приблизно з півроку почала займатися з сином малюванням. Та й не настільки технічні науки далекі від творчості, як здавалося мені на перший погляд. Не дарма ж говорив про одного зі своїх колишніх учнів німецький математик Давид Гільберт: «Він став поетом. Для математики у нього було занадто мало уяви ».
Ідеї накопичувалися, втілювалися, фотографувалися і викладалися в особистому блозі. Але у мами маленької дитини або декількох дітей не завжди є можливість вишукувати в мережі варіанти занять, тим більше збирати їх в окрему папку або зошит. Так виникла ідея написання книги. Адже в ситуації, коли малюк терміново вимагає розваг, нею скористатися простіше, ніж щось придумувати. Я зібрала тут різні заняття. Якісь придумані мною, інші знайдені в мережі і випробувані на практиці. Є і складні, і зовсім прості. Це своєрідна шпаргалка для батьків, які в відповідальну хвилину не можуть придумати, чим зайнятися з малюком, тому що їх голова забита іншими турботами (та й сили вже закінчується).
Книга у великому форматі (Формат 84×108/16). Безліч красивих і яскравих ілюстрацій, які можна розглядати дуже довго. Приємним бонусом стане яскрава закладка. Кількість сторінок – 176с.
З книги ви дізнаєтеся:
– Як правильно займатися з малюками і робити матеріали для творчості своїми руками (глину, домашні фарби, масу для ліплення);
– Як малювати повітряними кульками, крапельками і через трубочку;
– Як створити веселку в пакеті та дзеркальні картинки;
– Як зробити кольорові вітражі та скрап-зошит для бабусі;
– Як приготувати іграшкове печиво і пластилінові макарони;
– Як змайструвати акваріум з паперовими рибками, кулькокопровід, кольоровий дощ і багато іншого.
У книзі ви знайдете 4 розділи:
• Малювання
• Ліплення
• Паперопластика
• Ігри
Найбільший розділ – Малювання. Тут зібрані основні прийоми і методи цього виду мистецтва. Але тут ви не знайдете поради “як правильно тримати пензлик”, або “як намалювати білочку”. Тут зібрані інші способи і та інструменти для цього. Креативні способи малювання.
Перед кожним розділом є інформація про основні матеріали. Наприклад перед розділом Малювання, розповідається про всі види фарб, як вибрати пензлик, папір і пастель, таблиця змішування кольорів. Навіть є рецепти домашніх пальчикових фарб.
В розділі ліплення автор дає кілька рецептів мас для ліплення, тому купувати взагалі нічого не потрібно. Деякі заняття дійсно унікальні, наприклад “Пластилінові макарони“. Всього в цьому розділі 11 майстер-класів але вони надихають на створення з дітками самостійних.
В розділі паперопластики 7 майстер-класів про все що можна зробити з паперу. Тут навіть звичайні паперові гірлянди відрізняються від стандартних. Аплікації, саморобні іграшки, форми з паперової маси хоч майстер класів в цьому розділі не багато вони дуже різноманітні та надихають на власні ідеї творчості з малюком.
Мамам маленьких дітей не потрібно розповідати, як іноді хочеться викроїти хвилину для кави або миття посуду. А іноді потрібно заспокоїти малюка, коли він плаче через зубки які прорізуються або іншу напасть. У цьому дуже допоможуть домашні ігри. Неможливо і безглуздо купувати щодня нові конструктори і мозаїки, краще самим щось спорудити на швидку руку.
В розділі ігри пропонується 15 ігор. Крім простих ігор з фарбами, папером, іграшками та гудзиками, є ігри для розвитку моторики ( Павутинка), наукові експерименти та пізнавальні ігри (Сонячна сисема на мячах).
Цитати з книги
Пальчикові фарби
Поки дитина не вміє тримати в руках пензлик або олівець, йому можна запропонувати пальчикові фарби. Вони не вимагають особливих навичок і при цьому доступні: їх можна не тільки купити в магазині, але і приготувати вдома, змішавши звичайний несолодкий йогурт і харчовий барвник. Дитині неодмінно захочеться спробувати фарби на смак, так що ця суміш – найбезпечніша з усіх можливих варіантів.15 хвилин
Заняття з дитиною молодше трьох років не повинно тривати більше 15 хвилин. Не варто переживати, що на прибирання потім ви витратите набагато більше часу. У міру дорослішання дитини цей часовий баланс буде змінюватися.Випічка для ляльок
З солоного тіста для ліплення виходить відмінне печиво, правда, неїстівне. Зате таку випічку можна привезти на іграшковій машині в ваш іграшковий магазин або використовувати для лялькового чаювання.Ігри з піском
Покладіть на дно таза шар піску, залийте теплою чистою водою і влаштуйте підводні розкопки або пошуки скарбу. Капніть водою на сухий пісок і покажіть малюкові, як вона буде просочуватися крізь піщані шари, йдучи в самий низ. А можна поспостерігати, як після змочування гірки сухого піску він стає пластичним і тримає потрібну форму.Предмети для забав
Для веселої гри згодяться найрізноманітніші предмети. Чудово підійдуть і картон (навіть порожні рулончики від туалетного паперу), добре обстругані та обкоровані дерев’яні палички і брусочки, трубочки для коктейлів, мотузочки, навіть харчові продукти – наприклад сухі макарони або квасолеві боби.
Ця книга допоможе вам заощадити час на пошуки ідей в інтернеті, надихне на творчі заняття і привнесе яскравих фарб у життя вашої родини.
Хоч в назві книги і вказаний вік – до 3 років, але й старшим діткам і зовсім дорослим завдання будуть цікаві. Можливо, знайдуться скептики. Мовляв, можна усі завдання знайти в інтернеті то навіщо гроші витрачати. Але їх треба знати де шукати та ще знайти а це виданя тим і унікальне, що все зібрано під однією обкладинкою.
Дуже добре, коли мама знаходить час у своєму напруженому графіку і грає з дитиною. Саме грає, а не навчає. І, граючи з задоволенням, розкриває не тільки таланти дитини, а й свої, тому що з дітьми важливий більше процес, а не результат.
Читаючи книгу «Творчість з малюками», враховуйте, що вашій дитині може не сподобатися конкретний майстер-клас. Це нормально. Подобається, доробляйте до кінця самі, а дитина нехай дивиться. Не подобається – перемикайтеся на щось інше. Прислухайтеся до своєї дитини, краще вас її ніхто не знає і не скаже, які заняття їй більше сподобаються.
І далеко не завжди дітям потрібна величезна кількість різноманітних майстер-класів. Тому не звинувачуйте себе, якщо не встигаєте так різноманітно займатися з дитиною, як автор.
Робіть те, що в ваших силах. Головне – робіть!
І будьте щасливі!
Купити можна ось тут.
Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці – пишіть на mini.rivne@gmail.com