Працювати, грати, навчатися або навіть дивитися фільм краще, коли ви зручно сидите. Саме тому так важливо правильно вибрати комп’ютерне крісло, і нижче ми розповімо, на що зважати під час його купівлі. Потрібно врахувати досить багато нюансів, але кожен з них потім працюватиме на комфорт та здорову поставу.
Фото https://aklas.ua/. Крісло комп’ютерне AMF Agile
Яким взагалі може бути комп’ютерне крісло
Його різновиди доволі сильно відрізняються між собою за призначенням. Можна виділити:
- геймерські крісла, причому є окремі групи моделей для ігор на ПК, за консолями, для спортсимів, кожна зі своєю конструкцією;
- офісні — пристосовані для плідної багаточасової роботи та зручного виконання різноманітних завдань за комп’ютером та/або письмовим столом;
- ергономічні — зі спеціальними формами, зручні для навчання, читання, веб-серфінгу та інших хатніх справ.
А ще крісла можна розділити на дошкільні, дитячі, підліткові, дорослі. Вибирати треба за віком, може, трохи “на виріст”. Також їх можна класифікувати за формою спинки, наявністю/відсутністю підлокітників і таке інше. Тож як купити найвідповідніше?
Фото https://aklas.ua/. Крісло геймерське АКЛАС
Приділіть увагу сидінню
Що дорослі, що дитячі комп’ютерні крісла повинні бути зручними та, водночас, дбати про збереження постави своїх хазяїв. Тому беріть модель із сидінням середньої жорсткості: на ньому можна буде зручно розташуватися, але сутулитися вже не вийде (й добре).
Обирайте крісло з анатомічними формами. Тобто з сидінням глибиною 2/3 стегна, з невеличкою ямкою в середній частині та дещо вигнутим переднім краєм. В ньому можна буде зручно розташуватися, надійно спертися та поставити ноги на підлогу так, щоб в кінцівках не порушувався кровообіг.
Фото https://aklas.ua/. Комп’ютерне крісло AMF Agile
Звертайте таку ж пильну увагу й на спинку
Сідати треба так, щоб нормально розподілялася вага тіла. Для цього слід купити комп’ютерне крісло з правильною спинкою:
- з підголів’ям — щоб розслабити м’язи шиї;
- з функцією регулювання висоти — щоб забезпечувати однаково якісну підтримку хребта, змінюючи положення сидіння;
- з механізмом гойдання — щоб розім’яти поперек, не вставаючи (особливо актуально на робочому місці).
Потрібні підлокітники чи ні?
Краще, щоб вони були, але зі знімними кріпленнями. Тоді ви зможете вирішити, як вам зручніше, з ними чи без них, в залежності від втоми рук та інших відчуттів під час сидіння. Й купуйте комп’ютерне крісло з регульованими підлокітниками, щоб мати змогу налаштувати їх по висоті та захистити зап’ястя від тунельного синдрому.
І наостанок: беріть модель з надійною стійкою основою — металевою хрестовиною на 5 променів, — здатною з запасом витримати вашу вагу. Тоді ви отримаєте крісло для роботи за комп’ютером, яке слугуватиме вам роками.
Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці – пишіть на mini.rivne@gmail.com