Як вступити до університету Великобританії в умовах COVID-19

Важко зайти в Інтернет і не натрапити на новини пов’язані з COVID-19. Пандемія дійсно завдала сильного удару по усіх галузях економіки, а освіта за кордоном не є винятком. Зараз у Великобританії, навчання в школах/університетах відбувається онлайн. Всі випускні екзамени відмінили, відповідно, абітурієнт поступатиме до університету з тими оцінками, які він отримав упродовж року.

Які способи вступу до британського університету існують для українських абітурієнтів? Відповідь на це запитання може дати Дмитро Бєліков, експерт української освітньої агенції B.Great, яка є партнером та офіційним представником англійських університетів, коледжів та шкіл.

Отже, за словами Дмитра, для вступу у британський ВНЗ існує 4 основні способи.

Першим і найпевнішим варіантом є вступ до британської школи-пансіону. Чим раніше ви це зробите, тим більше шансів отримати запрошення від рейтингових університетів. Ідеальний вік учня – 13 років. У цьому віці дитина вступає на програму PREGCSE, де учень обирає 8-10 предметів для вивчення. Але для вступу потрібно закінчити останні два роки навчання – ALEVEL/IB (16-17 років). Оцінки на екзаменах після цих дворічних програм і є «ключем» для вступу до університету. Відповідно, чим вищі оцінки, тим рейтинговіший ВНЗ ви зможете обрати. До позитивних аспектів вступу через A-level/IB експерт відзначає: вільне володіння англійською мовою по закінченню школи; якісна середня освіта за найкращими стандартами англійської аристократії; можливість вступити в топ-університети Великобританії (University of Oxford, Cambridge University, King’s College London, University of St. Andrews та ін). Негативним аспектом є висока вартість навчання. Від 30 000 фунтів. Проте працівники освітньої агенції B.Great допоможуть вам знизити цю вартість до 7000 фунтів, без втрати якості навчання.

Наступним варіантом є найпоширеніший спосіб – вступ через програму FOUNDATION. В Україні учні навчаються за одинадцятирічною програмою навчання. У Великобританії ситуація інша, там навчання триває 12-13 років. Оскільки наші студенти навчаються на рік менше – вони повинні компенсувати його, а саме пройти підготовчий курс – foundation, який триває 1 академічний рік. Курс зосереджений на вивченні академічної англійської, знайомить з методами навчання, розвиває аналітичне мислення, також відбувається командна робота над проектами, ну, і, звичайно, вивчення предметів за обраною спеціальністю.

Вступні вимоги до українського абітурієнта:

  • IELTS UKVI 5,5 з мінімальним компонентом 5,0.
  • атестат про повну середню освіту.
  • інші додаткові документи (мотивацій лист, рекомендації тощо).

Позитивними аспектами програми FOUNDATION є ціна, яка значно дешевша, порівняно з навчанням у школі-пансіоні). Також важливо, що програма триває всього рік і по закінченні її ви з легкістю поступите в обраний університет. Присутній і негативний аспект: після програми FOUNDATION неможливо вступити у топ ВНЗ – Окфорд, Кембрідж, Лондонський Королівський коледж, Сейнт Ендрюс, які просто не визнають ці програми.

Ще одним варіантом для українського абітурієнта є програма INTERNATIONAL YEAR 1. Це нова програма, яка є своєрідною адаптацією під освітній ринок. Загалом, ця програма дає змогу студентам по її закінченняюю вступити на 2-й курс університету, а не уна 1-й, як за програмою FOUNDATION (в Великобританії навчаються  3 роки, щоб здобути ступінь бакалавра). Але не всі можуть скористатись цією можливістю. Зазвичай, вступні вимоги адаптовані так, що дають змогу пройти програму лише абітурієнтам, які раніше вчились в британській/європейській школі (12 років) або навчались один рік в університеті (українському чи європейському). У нинішній ситуації ринок змінюється і багато навчальних закладів беруть учнів на програму International Year 1 одразу по загінченню української школи, зауважує Дмитро. Позитивним є те, що програма: економить вам час, та, відповідно, кошти. Негативним є унеможливлення вступу до провідних ВНЗ.

Також, Дмитро розглядає і про економ-варіант, про який вже мимохідь згадувалось вище. Це вступ до університетів Великобританії після одного року навчання вукраїнському ВНЗ. Важливо, щоб спеціальність нашого і Британського університету були дотичними. Винятком можуть бути бізнес-спеціальності. Проте, Дмитро зазначає, що не всі університети легко приймуть на навчання таких студентів. Конкурс на вступ у такому випадку є складнішим, так, як це буде конкурс на загальних засадах, а от випускники програм foundation/International Year1 вступають поза конкурсом. Отже, такий варіант є набагато дешевшим, адже не охоплює витрат на додаткові курси. Він дає змогу студенту подумати над обраною спеціальністю. На бізнес-спеціальності ви зможете поступати навіть, якщо навчались в Україні на факультеті фізики, механіки, ІТ. Негативом, звичайно, є складний конкурс.

Будемо раді відповісти на Ваші запитання +380931257237!

Також, для читачів «Міні Рівне» освітня агенція B.Great дарує знижку, у розмірі 5% від вартості обраного курсу. Щоб скористатися, зазначте промокод «Міні Рівне» у повідомленнях на нашій Facebook сторінці B.Great Якісна освіта в Англії, або заповніть форму за посиланням https://bg-education.com/contacts, та пропишіть промокод у полі “Інше”.

Залишити відповідь