Site icon Міні Рівне

Як діяти після ДТП, щоб гарантовано отримати компенсацію

Усі учасники дорожнього руху, які потрапили в ДТП і були застраховані, мають право на отримання компенсації. Звісно, окрім винуватця аварії. Компенсацію постраждалим виплатить страхова компанія ініціатора ДТП. У деяких випадках відшкодування буде здійснювати не страхова компанія, а Моторне (транспортне) страхове бюро України (МТСБУ). Це буває у випадках, коли винуватець пригоди належить до пільгової категорії, і звільнений від купівлі поліса. МТСБУ також виплатить компенсацію, якщо ДТП спричинив невстановлений ТЗ або той, яким заволоділи інші особи незаконно.

Як діяти відразу після ДТП

Головне після аварії — виконувати все, що передбачено у таких випадках правилами дорожнього руху. Якщо постраждалих немає, слід зробити все належне, щоб виділити своє авто на дорозі, а вже потім викликати поліцію для оформлення ДТП. Хоча цього можна не робити у випадку, якщо дотримані такі умови:

У цьому випадку водії мають право оформити європротокол та залишити місце ДТП після цього. Зручніше оформити документ, в якому зафіксовані обставини ДТП, на сайті МТСБУ. Ще слід не забути надати один одному інформацію про автостраховку. Кожен страховий поліс ОСЦПВ (https://arsenal-ic.ua/product/avtostrahuvannya/avtocivilka) має унікальний номер, який і треба повідомити.

Що робити далі для отримання компенсації

За законом водій, дії якого стали причиною аварії, повинен протягом трьох робочих днів повідомити свого страховика про те, що трапилося. Але краще зробити це відразу ж після пригоди та отримати від представника страхової компанії рекомендації, як правильно діяти. Якщо протягом вказаного терміну страхова не отримає інформації, то можуть виникнути проблеми з нарахуванням виплат за страховкою.

Своєю чергою постраждалий повинен протягом 30 днів після повідомлення про аварію надати в страхову винуватця наступну інформацію: заяву на відшкодування, паспорт, ідентифікаційний код, довідку з поліції про ДТП або європротокол, документ про право власності на пошкоджене майно, свої банківські реквізити, інші необхідні документи.

Далі потерпілому слід надати можливість представнику страхової компанії оглянути пошкоджене авто. До цього машину ні в якому разі не можна ремонтувати, в іншому випадку про компенсацію можна забути. Страховик повинен прислати свого експерта протягом 10 робочих днів після отримання заяви на відшкодування. Якщо цього не відбулося, потерпілі можуть самі обрати спеціаліста, який визначить розмір відшкодування, а страховик повинен буде оплатити експертизу.

Коли чекати страхову виплату

Законом встановлено, що страхова компанія повинна виплатити компенсацію не пізніше, ніж через 90 днів після отримання заяви. Зверніть увагу: не після ДТП, а після отримання заяви та всіх необхідних документів. За вимогами нового закону, що вступає в дію з січня 2025 року, ці терміни скорочуються до 60 днів.

Термін проведення оплати може бути й більшим. Так може трапитися, якщо заява на відшкодування була подана з порушеннями або якщо ДТП є частиною кримінальної або цивільної справи.

Потрапляти в аварію — це завжди стрес. Але не слід хвилюватися, адже якщо ви застраховані в надійній страховій компанії та врахували усі рекомендації, ви завжди зможете вчасно отримати все, що передбачено законом.

Exit mobile version