Кашель – один із постійних супутників запальних процесів у дихальній системі. Сам по собі він є не захворюванням, а ознакою того, що в легені потрапили сторонні речовини або в них розвивається бактеріальна чи вірусна інфекція. Проте, багато людей спрямовують свої зусилля на лікування саме кашлю, а не запалення, і це велика помилка. Не менш поширеною помилкою є прийом не відносно безпечних протизапальних препаратів, а сильнодіючих антибіотиків. У нашій статті ми розповімо, як правильно лікувати кашель і чим небезпечне самолікування.
Що таке кашель
Кашель – це рефлекторна реакція організму на появу факторів, що перешкоджають повноцінному диханню. Він виникає при вдиханні їдких або порошкоподібних речовин, при захворюваннях респіраторної системи або алергічних реакціях. Кашель буває вологим та сухим. У першому випадку активно відходить мокротиння – слизова субстанція, яка утворюється в уражених хворобою легенях. У другому випадку відкашлювання мокротиння не відбувається взагалі або воно ускладнене через її в’язкість. Для лікування кожного з цих станів застосовуються відповідні препарати, що мають різну дію.
Чому небезпечно лікувати кашель самостійно
Багато людей, які не бажають обтяжувати себе консультаціями у лікаря, призначають собі ліки самостійно. Головним порадником для них стає реклама, яка нав’язливо радить приймати ті чи інші ліки без будь-якої інформації про їх вплив на організм або про побічні ефекти. Через це після прийому неправильного засобу хворі нерідко стикаються із різними ускладненнями.
Пояснимо це на прикладі: у вас почався вологий кашель, а ви вирішили прийняти розрекламовані ліки від сухого кашлю. Ситуація, швидше за все, розвиватиметься так:
- через протикашльовий ефект препарату ви кашлятимете менше, а мокротиння буде накопичуватися в дихальних шляхах;
- слиз, що застоявся, стане благодатним середовищем для розвитку хвороботворних мікроорганізмів;
- бактерії будуть активно розмножуватися і поступово вражатимуть всю дихальну систему;
- з’явиться ризик розвитку трахеїту, обструктивного бронхіту та навіть пневмонії.
Як бачите, перспективи не дуже добрі. Самолікування дуже часто призводить до ускладнень, тому самостійно призначати собі препарати від кашлю не слід. І навіть якщо минулого разу лікар прописував вам ті чи інші ліки, за перших ознак захворювання не потрібно замовляти їх в аптеці D.S. і приймати за вже знайомою вам схемою. Цього разу препарат може виявитися не лише неефективним, а й навіть небезпечним.
Найкращим рішенням буде своєчасне звернення до лікарні. На ранніх стадіях кашель можна вилікувати протизапальними ліками та сиропами, а якщо знадобиться, то лікар проведе діагностику і в залежності від отриманих результатів ухвалить рішення про прийом більш інтенсивних препаратів.
Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці – пишіть на mini.rivne@gmail.com