Ринок сантехніки пропонує зараз величезну кількість змішувачів, представлених різними видами. Така продукція класифікується за кількома параметрами, серед яких основними можна назвати призначення, вид і виробник. Але як вибрати змішувач, щоб він служив багато років і підходив під власні смаки? Спочатку потрібно розібратися в тому, які існують види змішувачів.
Залежно від конструктивного виконання змішувачі сайт компанії Венкон розділяє на наступні види:
1) двовентильні ( «ялинка») – класичні і прості в конструктивному виконанні пристрої, обладнані зливом і двома кран-буксами з обох його сторін;
2) одноричажні – також прості, але більш сучасні вироби, у яких регулювання температури і натиску води здійснюється за рахунок повертання важеля вліво / вправо і вгору / вниз;
3) термостати – являють собою панель з розташованими на ній рукоятками, що служать для регулювання води по напору і температурі.
Виходячи з призначення, змішувачі також можна розділити на кілька видів:
1) для душа;
2) для раковини;
3) для ванни;
4) для біде;
5) для мийки;
6) комбіновані – підходять для використання і на кухні, і у ванній.
Існують також змішувачі, що не належать до тієї чи іншої категорії пристроїв. Наприклад, варто відзначити навісні змішувачі, характерні тим, що вішаються на стіну.
Якщо розглядати матеріал виготовлення змішувачів, то можна сказати, що такі вироби виготовляються в основному з металу, зокрема, нержавіючої сталі і латуні. Саме металеві змішувачі вважаються найбільш довговічною і надійною продукцією. Представлені також керамічні та пластикові пристрої.
Ознайомившись з вищепереліченими різновидами змішувачів, можна приступати до визначення того, з якого матеріалу має бути виготовлено пристрій, для яких цілей він призначений і який тип виробу оптимально підходить під поточні потреби. Потрібно обов’язково перевірити якість змішувача, а також визначити, наскільки зручно буде проводитися заміна прокладки в разі її руйнування. Конструкція пристрою повинна бути такою, щоб можна було легко дістати зношену прокладку і поставити замість неї аналогічний новий елемент.
Стандартна конструкція змішувача виглядає приблизно так: під синьою або червоною наклейкою є болт, відкручування якого дозволяє вийняти баранчик і сердечник із закріпленою на ньому прокладкою.
Не варто забувати, що змішувач обов’язково повинен відповідати розмірам ванни, раковини або іншої ємності, для якої він купується. Він повинен також підходити під наявні кріплення, тому при покупці краще брати з собою старий устрій.
Змішувач не слід купувати через марки. Наприклад, якщо продавець в магазині скаже, що найнадійніші німецькі та італійські пристрої, то не варто відразу сліпо їх купувати. Адже може виявитися, що вони взагалі не з Німеччини чи Італії, а від якогось нікому не відомого виробника.
Не буде зайвим оглянути кілька варіантів, а також перевірити наявність сертифікату якості і комплектацію змішувача. Варто обговорити з продавцем гарантійну угоду і, якщо виникнуть які-небудь питання, відразу їх уточнити.
Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці – пишіть на mini.rivne@gmail.com