Як правильно заміряти пластикові вікна?

Якість нових металопластикових вікон залежить від декількох факторів. На жаль, не всі поки розуміють, що якісне вікно це не тільки якісні профіль, склопакет і фурнітура. Це також монтаж віконної конструкції з дотриманням всіх нормативних вимог і стандартів. Багато хто недооцінює важливість професійного заміру віконного отвору, тут важливий кожен міліметр. Разом зі спеціалістами сайту https://okna-germanii.com.ua/ ми розбирались з цим питанням.

Грамотний замір віконного отвору дозволить максимально точно вписати нове вікно в отвір, і досягти оптимальної величини монтажного зазору. Монтажний зазор — це проміжок між віконною рамою і стіною, якій необхідний для облаштування монтажного шву (заповнення тепло- і гідроізоляційним матеріалом). Величина монтажного шва рекомендована від 15 мм до 50 мм, залежно від конкретних умов (нерівностей і перепадів віконного отвору).

Якщо під час заміру розмірів вікна була допущена помилка, то вікно може не підійти до віконного отвору. Якщо конструкція завелика, тоді доведеться розширювати отвір. Це вимагає додаткового часу, сил і матеріальних витрат. У випадку коли віконна конструкція суттєво менша за отвір, доведеться закладати частину віконного отвору, або монтажні зазори будуть більші рекомендованих розмірів. В такому випадку вікно досить швидко почне продувати в місцях примикання віконної рами до стін. При високій вологості в приміщенні ці місця будуть мокріти від конденсату і промерзати при мінусовій температурі за вікном.

Замовляти віконні конструкції в квартиру чи приватний будинок по замірам, виконаним власноруч, не рекомендовано. Але Ви можете виконати замір самостійно для того, щоб отримати приблизну вартість віконної конструкції при консультації з менеджером віконної компанії.

Як визначити ширину вікна?

Для того, щоб визначити ширину вікна без чверті, необхідно виповнити замір ширини віконного отвору в трьох місцях: в нижній частині отвору, в середині і в верху. Отримавши три розміри, для подальшого розрахунку вибирають найменший. Від ширини віконного отвору необхідно відняти дві величини монтажного зазору. Тобто, найменшу ширину віконного отвору зменшуємо на 4…8 см ( по 2…4 см з кожного боку).

Для вікна з чвертю необхідно заміряти ширину віконного отвору поміж зовнішніми відкосами. Тепер необхідно забезпечити рекомендовану величину заходу рами за чверть. Отже, ширина вікна з чвертю визначається, як ширина отвору поміж зовнішніми відкосами збільшена на 4…6 см (по 2…3 см з кожного боку). Зробіть перевірку: отримана ширина рами не повинна бути більшою за ширину віконного отвору поміж внутрішніми відкосами.

Як визначити висоту вікна?

Для віконного отвору без чверті необхідно заміряти висоту в трьох точках (з лівої сторони, по центру і з правої сторони). Серед трьох величин вибрати найменшу.

Висота вікна визначається, як висота віконного отвору зменшена на 5…7 см, де 3 см приходиться на підвіконний профіль, і 2..4 см величина монтажного зазору у верхній частині вікна.

Якщо вікно з чвертю, то висоту віконного отвору визначають від основи до верхнього зовнішнього відкосу. Від висоти віконного отвору слід відняти 3 см (висота підвіконного профілю), та додати 2 см на захід рами за чверть. Отримана висота рами не повинна перевищувати висоту віконного отвору від основи до внутрішнього відкосу, зменшену на 3 см (підвіконний профіль).

Як визначити розміри відливу і підвіконня?

Підвіконня і відлив є необхідними елементами кожного вікна. Для того, щоб отримати орієнтовну вартість віконної конструкції бажано вказати і розміри цих елементів.

Ширина підвіконня визначається як ширина віконного отвору збільшена на 10… 20 см (по 5…10 см з кожного боку). Глибина підвіконня залежить від ваших побажань, адже підвіконня може використовуватись як робоче місце, наприклад. При визначенні глибини підвіконня слід пам’ятати, що підвіконня не повинно перекривати опалювальні прилади. Тепле повітря повинно вільно переміщатися вздовж площини вікна. Якщо є необхідність зробити підвіконня ширшим, то слід облаштувати спеціальні отвори в підвіконні в місці розташування опалювальних приладів.

Ширина відливу визначається, як ширина віконного отвору з сторони вулиці збільшена на 6… 8 см (по 3…4 см з кожного боку. Глибина відливу визначається як відстань від віконної рами до зовнішнього краю стіни (замір зі сторони вулиці) збільшена на 3…5 см.

Самостійний замір віконного отвору допоможе вам отримати орієнтовну вартість віконної конструкції. Але виготовлення нових вікон повинно відбуватися за розмірами, виконаними професійним замірщиком. Окрім того, що замірщик зможе максимально точно прорахувати всі розміри (врахувати особливості віконного отвору), він допоможе обрати правильну комплектацію віконної конструкції, оптимальний варіант розташування глухих секцій та стулок, визначить необхідність добірних профілів.

Залишити відповідь