А ви знаєте, що робити, щоб вберегти свою дитину від сексуального насилля?

Проблема сексуального насильства над дітьми є проблемою прихованою, незручною та замовчуваною. Надзвичайно тяжко встановити кількість потерпілих дітей – першочергово це залежить від страху говорити про це: сором, вина, біль, відчуття не такого\такої як інші – це суміш супроводжує жертву.

За оцінками Ради Європи кожна п’ята дитина страждає від різних форм сексуального насильства. Часто ЗМІ висвітлюючи історії про дітей, які зазнали насильства, були викрадені чи навіть вбиті, описують злочинців-незнайомців. Але важливо знати, що такі злочини – це рідше виключення, ані ж закономірність. Зазвичай аб’юзером (насильником, гвалтівником) є близька, знайома людина.

Сексуальне насильство, що відбувається над дітьми, за своїми наслідками відноситься до найтяжчих психологічних травм. Переважно жертвами сексуального насильства є діти молодше 12 років, але найчастіше ними стають діти у віці від 3 до 7 років. У цьому віці дитина ще не розуміє, що відбувається, тому її легше залякати, схилити до того, щоб вона нікому нічого не говорила?  таким чином «укласти договір мовчання».

Редакція сайту для батьків “Міні Рівне” та дитячий психолог Катерина Габрієль запрошують всіх небайдужих до участі у семінарі «Сексуальне насилля – попередити, зарадити, допомогти».

На семінарі ви дізнаєтесь:

 • про психологічні факти щодо сексуального насилля над дітьми: ступінь впливу на психіку дитини та психологічну травматизацію;
 • про фактори ризику сексуального насилля над дітьми;
 • які дії щодо дітей вважаються «Сексуальним насиллям»?
 • портрет гвалтівника (аб’юзера);
 • галузі проблем, на які впливає сексуальна наруга (фізичні, психологічні, поведінкові, вплив на взаємини);
 • ознаки сексуального насилля (вікова класифікація): перший рік життя, 1-4 роки, 5-8, 9-12, підлітковий вік (13-17);
 • фактори, що впливають на ступінь наслідків від сексуальної травматизації;
 • чому діти мовчать? (коли страждають від сексуального насилля).
 • рекомендації батькам та педагогам, які є профілактичні заходи і що має знати дитина, щоб вона могла ухилитися від домагань гвалтівника
 • що робити, якщо ви дізнались про факт сексуального насилля?
 • ефективний план допомоги для дитини

Також ви отримаєте консультацію від представників поліції та юриста.

Кому буде корисна інформація семінару:

Батькам, дідусям, бабусям, педагогам, вихователям, тренерам, психологам, вчителям – усім, хто має відношення до виховання та навчання дітей.

Організатори:

Автор та ведуча: Травмотерапевт, дитячий психолог Катерина Габрієль – магістр психології, дитячий психолог, травмотерапевт, психологічний консультант (РДГУ’2010, Regent University’17). Засновник клубу для батьків «Лабіринтами виховання».

Сайт для батьків – Міні Рівне (https://mini-rivne.com/) – інформаційний ресурс для свідомих відповідальних та прогресивних батьків міста Рівного.

Захід відбудеться за активної участі Патрульної поліції України у Рівненській області.

Реєстрація за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/11P-N-v0bu0t8mYQmFi5v9Oe3-WPCNpgY1I-eQuh4OFE/viewform

Кількість місць обмежена розміром аудиторії

Вартість участі: Free Donation (розмір пожертви визначаєте самостійно). Усі кошти, зібрані під час заходу, будуть передані у Благодійний фонд “Скарбниця Надії”.

Час: 7 жовтня о 10-14 годині.

Місце проведення: м. Рівне, вул. Соборна, 11, НУВГП, 1 корпус. Відкритий офіс-162 ауд.

Слідкуйте за новинами події у Facebook

 

 

Готліб Анна

автор статей, журналіст, копірайтер

Залишити відповідь