Site icon Міні Рівне

На вихідних рівнян чекає фестиваль екології життя – “Зело”

9-10 вересня у Рівному відбудеться щорічний волонтерський екофестиваль “ЗЕЛО”. Територія Рівненського обласного краєзнавчого музею та парк Молоді (Лебединка) на два дні перетвориться на центр культури екології життя. Що чекає на гостей фестивалю, Міні Рівне дізнавалося в організаторів.

Назва фестивалю походить від застарілого слова – “зело”, що означає зелень. Саме культура екології життя і визначає концепцію заходу.

Фестиваль ЗЕЛО, покликаний зібрати в одному місці людей, громадські ініціативи та ресурси, для створення якісного еко-свідомого життя. Знайомить відвідувачів із виробниками здорової та смачної їжі, народними майстрами та майстрами сучасного декоративно-прикладного мистецтва. Організатори дають можливість презентувати себе цікавим екологічно свідомим проектам, громадським ініціативам, організаціям і окремим спікерам. Фестиваль має на меті створення гармонії, тому організатори запрошують до участі представників духовних практик, шкіл саморозвитку, психології, дитячого виховання.

Фестиваль є аполітичним, не підтримує жодну конкретну організацію, персону чи релігійну течію. Разом з тим, організатори говорять, що для них – друзі усі, хто бачить майбутнє екологічно чистим, гармонійним та успішним.

Організатори та учасники фестивалю – громадські ініціативи, спікери, майстри та соціально відповідальні підприємці, поділяться своїм баченням життя у стилі “Еко”.

“Цей фестиваль практично створений для молодих родин. На ньому мало споживацтва і багато вільного спілкування та перспектив для розвитку, як для дітей, так і для батьків. Оскільки сам фест роблять молоді батьки. У нас окрема локація, під назвою “Чай-зона” буде постійно зайнята майстер-класами та презентаціями організацій, що займаються дошкільним вихованням,”- розповідає про цікаві заходи для батьків фестивалю Голова оргкомітету (Координатор) ЗЕЛО – Юрій Шепелюк.

Однією з родзинок цьогорічного ЗЕЛО стане місце його проведення – Рівненський обласний краєзнавчий музей. Музей має багату історію підтримки зелених ініціатив.

Як завжди, усі майстер класи, лекції та зустрічі, організовані волонтерами ЗЕЛО є безкоштовними. До уваги відвідувачів цього року два дні спілкування з цікавими людьми на теми від арт-терапії та здорового харчування, до туризму, активного відпочинку, ідей з розвитку міста. Кожен охочий, від дітей до дорослих, матиме нагоду забрати з фестивалю собі на згадку еко-сувенір, зроблений власними руками.

Для читачів Міні Рівне рекомендуємо звернути увагу та відвідати  заходи, які на нашу думку, особливо цікаві для свідомих та відповідальних батьків. 

Керівник напрямку “Психологія” на фесті “Зело” – Вікторія Максимчук про тренінги, що очікують відвідувачів:

“Загалом ланка психології на фестивалі, спрямована на саморозвиток та дослідження себе та своїх здібностей. Відвідувачі зможуть дізнатися, що таке соціоніка, визначитися до якого типу особистості належить, і хто його дуал. Не менш цікавою буде захід на тему “Почерк особистості”, де розкриються секрети характеру за почерком. Новинки від психологічної студії розвитку ‘Brain” – “Комунікація як спосіб життя”.

Спілкування – це надзвичайно важливий фрагмент нашого життя, адже від цього залежить все (дружба, стосунки, бізнес та власний ріст), будемо розглядати види спілкування допоможуть у різних ситуаціях, а також перевіримо якість спілкування. Також дуже важливий і вартий уваги майстер-клас для саморозвитку: “Талант в мені”, не кожен насправді задумується над даним питанням, а варто! Будемо шукати свій талант і направляти у правильному напрямку. Психологія – це широка наука про людину і її діяльність, душу, емоції, поведінку. На фестивалі ми розглянемо тільки деякі ніші, для того, щоб люди вчилися розуміти себе та інших. Психологія – це міст, проходячи через який, отримуєш позитивний досвід та знання, а в наш час – це безцінно!”

 

Хочете дізнатися, що таке синтаксис Любові? Звідки у нас так багато енергії на одні сфери життя, і чому так мало на інші? Чому наші найкращі сторони для одних людей – щастя, а для інших – біда?

Зрештою, як гармонізувати себе та свої відносини з оточуючими?

Про це допоможе дізнатися Психософія – типологія особистості, яка дозволяє не лише дослідити таємниці власної сутності, але й аналізувати та прогнозувати сумісність парних відносин. Більше про психософію розповість Олена Андросова (Lena Androsova) на фестивалі ЗЕЛО в суботу, 9 вересня о 15:45 на Лекторії просто неба.

Про гастрономічні цікавинки, які будуть представлені на фестивалі розповідає керівник напрямку “Виробники смачної їжі” Мирослава Невірковець:

“Напрямком їжі на екофестивалі “Зело” займатиметься Рівненський осередок міжнародної еко-гастрономічної організації Slow Food. Основна мета діяльності організації – популяризація і підтримка дрібних виробників харчової продукції, які в своїй роботі дотримуються трьох принципів: чиста, хороша і чесна їжа. Крім того, це місцева і сезонна їжа. На фестивалі будуть представлені саме такі місцеві виробники меду, сиру, солодощів та інших продуктів.”

Охочі батьки, яких цікавить методики розвитку Вальдорфської школи можуть відвідати “Waldorf. Чарівний Сад”, зайняття Рівненської вальдорфської школи, від сертифікованого вальдорфського педагога Олени Плахтини, яка наочно демонструватиме німецький досвід виховання на фестивалі ЗЕЛО з 15:30 по 18:30 щодня.

Як подолати фізичний дискомфорт, больові синдроми, безсоння, мігрені, буде корисно послухати матусям, і не тільки про це, – розкажуть викладачі йоги центру YOGA • POINT – перший йога-простір у Рівному. Хатха-Йога, як вона є, – потужний засіб фізичного та ментального відновлення й ефективної адаптації до сучасного ритму життя.

Не оминіть дуже корисний та інформативний тренінг «УМІЙ ВРЯТУВАТИ ЖИТТЯ».

Майстер-клас «Умій врятувати життя» проведе команда інструкторів «Рівне-ТАКМЕД». Громадська організація “Рівне-ТАКМЕД” на волонтерських засадах проводить навчання з тактичної медицини для військових, і курси з основ домедичної допомоги – для цивільних. Інструктори навчали бійців на полігонах вмінням і навичкам виживати майже з початку АТО. А вже більш, ніж два роки, до «Рівне-ТАКМЕД» почали звертатись рівняни, і не тільки, з проханням провести заняття з основ домедичної допомоги.
Отож, на ЗЕЛО інструктори Рівне-ТАКМЕД проведуть майстер-клас “Умій врятувати життя” для усіх учасників та гостей фесту.

Ви дізнаєтесь і навчитесь:

Як комплектувати аптечку першої допомоги? Як зупинити кровотечу? Як провести серцево-легеневу реанімацію? Допомога при невідкладних станах (опіки, обмороження, інфаркти, інсульти, судомні напади). Порятунок на воді. Допомога у разі ДТП.

Субота 9 вересня на території обласного краєзнавчого музею «Умій врятувати життя» від ГО «Рівне-ТАКМЕД» 13.00-17.00 год.

Завершуватимуть фестивальний день на території Рівненського краєзнавчого музею екотворчістю та руханками від центру розвитку дитини “Радік”. Вихователі центру працюють з дітьми віком до 5 років. І розважатимуть наймолодших гостей фестивалю в суботу та неділю з 17:30 по 18:30 на нашій Чай-зоні, на території невеличкого парку в Рівненському обласному краєзнавчому музеї.

Окрім музею, площадкою фестивалю також стане прилегла до нього частина парку Молоді (Лебединка). Де ви зможете за символічний благодійний внесок покататися на байдарці по лебединому озеру або безкоштовно узяти участь зі своїм дворовим псом в конкурсі безпородних собак “Приз Барбоса”. Простір вільного спілкування на Лебединці триватиме ще дві години після закінчення основної програми лекцій та майстер-класів на території музею о 19 годині.

Тих, хто вважає, що у Рівному нічого не відбувається, ЗЕЛО приємно вразить кількістю активних людей, та презентаціями цікавих проектів, покликаних зробити наше життя кращим. Ну і, звісно ж, фестиваль відомий своїми майстрами екопродукції: від їжі, веганської й не зовсім, до чарівних побутових дрібничок на будь-який смак. Виробники цих скарбів будуть представлені як біля лекторіїв музею так і на прилеглій до закладу території парку Молоді.

ОСНОВНА ЧАСТИНА з 12:00 до 19:00 на території музею та парку.

ВІЛЬНЕ СПІЛКУВАННЯ з 19:00 до 21:00 на території парку Молоді.

[Програму фестивалю “Зело” можна побачити тут]


Організатори фестивалю висловлюють подяку за організаційну підтримку Рівненському обласному краєзнавчому музею, та особисто директору музею, Олександру Булизі.

“Фест не відбувся би, без матеріальної підтримки Домової служби та особисто Валерія Гусака.

А ще, ми дуже цінуємо допомогу Національного університету водного господарства та природокористування.

І безумовно, волонтери фестивалю вдячні відкритості до співпраці, з боку Рівненської міської ради,  та Управління культури і туризму Рівненського міськвиконкому.

Окрім вже зазначених установ,  до створення фестивалю доклали зусиль представники таких організацій та ініціатив:

Slow Food Rivne”, “Екоклуб (Рівне)”, “Година в метро”, “Пермакульутра в Україні”, “Rivne Running Club”, “Купа пригод”, “Сіль і пиріг”, “Світовир”, “Зелені ініціативи Рівного”, “Базилік”, “BRAIN project”, “Під егідою”, “ФРІ Рівне” “Соціозбірки: соціоніка Рівне” ,Національний парк Дермансько-Острозький, Рівненський зоопарк, “Рівне ТАКМЕД”, “Фрімаркет”, “Вальдорфська школа у Рівному”, Платформа взаємодій “Простір”, Дитячий танцювальний колектив ”Арт квартал”, Івано-Франківська “Берегиня”, Журнал “Технології та інновації”, Центр розвитку дитини “Радік”, туристичний клуб “Азимут”, “Єдність”  “Клуб натурального землеробства”, “Театр Особливих людей”, “Yoga Point”, волонтерський рух “РЕВІНЬ”.

Також, нам приємно, що серед наших спікерів є два представники Острозької Академії, а саме Сергій Гонгало та Вікторія Назарук”.


Постійна сторінка фестивалю в мережі фейсбук: https://www.facebook.com/my.zelo/

Подія фестивалю в фейсбук: https://www.facebook.com/events/1862070700790323/

Міні Рівне закликає читачів відвідати фестиваль “Зело” – це ідеальне місце, де поєднані можливості для сімейного вікенду, дозвілля з дітьми та особистого розвитку! Пам’ятайте, що тільки у щасливих, реалізованих батьків – щасливі діти! 

Exit mobile version