Site icon Міні Рівне

Найцікавіші зимові фестивалі України

Зима — час веселощів, колядок, новорічних чудес і яскравих подій. Ніщо так не переносить у кришталево-снігову казку, як мандрівка до незнайомого міста на колоритний зимовий фестиваль! Тож вилізай з-під теплої ковдри та вирушай до омріяного міста на найфеєричніші свята цієї зими.

Багатюща історія, стародавні звичаї, розташування України на перетині торгових шляхів спричинили появу різноманітних культурних традицій. Зима — найбагатша пора року на усілякі святкування, розваги та веселощі. А де найкраще відчути атмосферу прийдешніх свят? Правильно! На тематичному фестивалі. Саме там можна взяти участь у відтворенні давніх українських традицій, поспілкуватися з носіями різних культур, помилуватися красою природи та поласувати національними смаколиками.

Читай про унікальні зимові фестивалі України та обирай свій. Нам є чим пишатися! Не дарма кажуть: «Краще один раз побачити, ніж 100 разів почути».

Фестиваль «Різдвяної та новорічної іграшки», Пістинь

Село Пістинь на Івано-Франківщині — місце, де живуть дива. Де ж іще побачиш стільки новорічних іграшок та різдвяних композицій, дбайливо виготовлених дитячими руками! Маєток Святого Миколая на Косівщині 19 грудня гостинно відкриває двері своїм маленьким відвідувачам.

Тут обиратимуть найкращий різдвяний костюм та малюнок, визначатимуть кращих співаків і танцюристів. Однак перед тим їхніми виступами, звісно ж, насолодиться захоплена публіка.

Також у резиденції Миколая Чудотворця працюватимуть казкові станції: «Пан Коцький», «Курочка Ряба», «Рукавичка», «Дванадцять місяців» та інші, де на дітей чекатимуть гостинці. Отримати їх малеча зможе, відгадавши загадку або розповівши віршик. А яке видовищне запалення Миколаївської ватри! Приїзди і Ти, буде весело!

Фестиваль «Новорічна казка і новорічна ніч», Копачів

Рухливі ігри, танці, вертеп, безкоштовне катання на конях та частування від князя — ось що чекає на щасливих відвідувачів новорічного фестивалю на Київщині. Проходитиме свято у «Парку Київська Русь» села Копачів. З середини грудня до 9 січня казкові герої змінюватимуть один одного в залежності від тематики свят.

Організатори приготували для гостей фестивалю чимало сюрпризів: вогняне шоу, трюки на конях із князівської конюшні, ігри в сніжки та штурмування снігових фортець , а також святкові феєрверки. Тепла різдвяна атмосфера гарантована!

Виставка пряникових будиночків, Одеса

Щосічня одесити запрошують на найсмачніше свято року — виставку пряникових будиночків. Мімішність одеських солодких споруд зашкалює! На фестивалі можна не лише придбати безліч смаколиків, але й відвідати майстер-класи та навчитися самому виготовляти пряники.

В 2016 році темою свята були пам’ятки України. Тож для відвідувачів звели цілий ландшафт із замками, палацами, річками, дорогами, парками та озерами. Одного року поміж різнобарвних споруд із льодяників, шоколаду та цукатів ходив потяг. А чим здивує фестиваль-2017?

Фестиваль «Спалах Різдвяної зірки», Львів

Різдвяний Львів заворожує. Театралізовані дійства, колядки, вертепи, урочиста дитяча хода з дідухами — зимове місто Лева закохує з першого погляду, а розмаїття різдвяних зірок просто вражає! Щороку «Спалах різдвяної зірки» запалює святкові вогні у Шевченківському гаю, де посеред стародавнього українського села, в мерехтінні зірок лунає дзвінка колядка. Далі святкова процесія рухається до площі Ринок, де гуляння продовжуються

На святі можна побачити найчудернацькіші зірки львівських звіздарів та майстрів з інших областей. Однак традиційно львівські різдвяні зірки є відображенням подій в Україні. У 2016 році головною героїнею фестивалю стала Зірка Світу, ніжно-блакитного кольору, з білим голубом — символом миру — в центрі, а ореолом були слова: «Слава Богу на висоті і мир людям на землі».

Свято пампуха, Львів

Відчути дух Різдва і навіть спробувати його на смак у самому центрі Львова можна, завітавши на Фестиваль пампуха. Українські, польські, єврейські, американські — пампушок тут настільки багато, що голодним піти додому просто неможливо.

На Святі пампуха існує добра традиція частувати усіх гостей кутею. Все як вдома, в кращих українських традиціях. На святковому Ярмарку діє велика Пампухова хата, в якій Тобі запропонують пампушки з різними начинками. А ще — неодмінно розкажуть особливості їх приготування та повідають історію цієї неймовірно смачної страви. Також протягом Свята пампуха проводять конкурси на найвправнішу господиню, найкращого пампухоїда, наймилішого ангела та найкапоснішого чортика. Повір, зимові свята у Львові — це зовсім не холодно!

Етнографічний фестиваль «Маланка-Фест», Чернівці

Бажаєш потрапити на справжній зимовий карнавал? Завітай у січні до Чернівців. На фестивалі Маланок Ти зможеш побачити українську, румунську, молдавську, гуцульську, бессарабську Маланку. Не дивно, адже Буковина славиться розмаїттям етносів і культур.

Напередодні Старого Нового року чи не кожен чернівчанин вдягає химерний костюм та разом з іншими учасниками фестивалю ходить від оселі до оселі, вітаючи господарів та відганяючи від їхніх будинків злих духів. Цікаво, що взяти участь у Переберії (перевдяганні) можуть лише чоловіки, а от спостерігати за неймовірним дійством — усі охочі!

А вже 14 січня, в день Василя, всі галасливі учасники свята з дзвіночками, батогами, петардами, салютами, на тракторах, «мерседесах», коровах сходяться з трьох районів та зустрічаються на Хрестовій дорозі. Персонажі міряються силою, братаються, відьми лякають дітей, козаки намагаються владнати шум. Ближче до вечора маланкарі йдуть до найближчої річки Глибочок, де топлять злий дух — купаються у крижаній воді.

Фестиваль «Різдвяні польоти», Кам’янець-Подільський

Помилуватися неймовірною красою зимової природи з висоти пташиного польоту можна у Кам’янці-Подільському. Для всіх шанувальників екстриму в перші дні нового року українська столиця повітроплавання влаштовує видовищний фестиваль. Прогулянка старим містом, відвідини місцевої фортеці, зустріч Різдва у дружній атмосфері, видовищне сяйво повітряних аеростатів на заході сонця і перший політ — що може бути прекраснішим для нестримних романтиків і любителів пригод?!

За гарних погодних умов здійснюються як індивідуальні, так і групові польоти.

Гастрономічний фестиваль гентешів, Геча

Поласувати ароматним м’ясцем прямісінько з вогню можна на січневому фестивалі гентешів у Гечі. З угорської «гентеш» перекладається як «різник». Тож фестиваль, м’яко кажучи, не для слабких духом. З самого рання свиней ріжуть, обпалюють, смажать м’ясо та влаштовують за ними «поминки». Тож якщо Ти не любитель кривавих сцен, краще завітати на фестиваль по обіді. От коли можна оцінити все розмаїття м’ясних страв: гурку, сало, пікницю, запашний бограч тощо. А готуватимуть усе етнічні угорці, тож готуйся до гострих страв, але неймовірно смачних!

Фестиваль льодових скульптур, Ходосівка

Потрапити до країни кришталевих скульптур, де з задоволенням оселилась би Ельза, Ти зможеш, відвідавши зимовий фестиваль в аутлет-містечку «Мануфактура». Свято відбувається в лютому в селі Ходосівка під Києвом.

Для юних відвідувачів фестивалю організатори проводять безкоштовні майстер-класи з виготовлення льодових скульптур. А от дорослі гості свята зможуть зігрітися різноманітними видами глінтвейну.

Вкінці фестивалю обирають найкрасивішу скульптуру, яка найкраще зображає тему свята.

Національне свято шоколаду, Львів

Маленькі ласунчики неодмінно захочуть відвідати фестиваль шоколаду у Львові. Дегустація різних видів цього десерту, школа шоколаду та виставка солодких фігур — на фестивалі кожен знайде заняття до душі.

Неймовірно, як величезна шоколадна глиба в умілих руках майстра перетворюється на величний замок, пузаті хатки або витончені квіти! Не обійдеться на святі й без фігури лева. Завітай на свято шоколаду до Львова у лютому — нехай зима скінчиться весело і солодко.

 

Джерело

Exit mobile version