Site icon Міні Рівне

Безпека дітей в інтернеті. 10 порад батькам

Що ж роблять діти в інтернеті? Діти сьогодні набагато більш залежні від своїх гаджетів. За результатами опитування, 44% дітей у віці від 8 до 16 років залишаються онлайн постійно. Що ж стосується США, то там ця цифра становить 83%, в СНД ще більше – 88%.


Читайте також: Діти та Інтернет: що батьки можуть розповісти дитині

Які дані розголошують наші діти:

Безпека в інтернеті безумовно важлива, тому ми підготували для батьків 10 порад.

Рада 1. Довіряйте своїй дитині, інакше технічні засоби будуть безсилі!

Якщо з якоїсь причини ви не можете довіряти вашій дитині або вона не довіряє вам, всі інші поради можна вже не читати. Ви упустили виховання. Дитину не можна тримати в клітці. У вас це просто не вийде. Всі засоби батьківського контролю допоміжні. Вони просто допомагають вам дізнатися, чим зайнята ваша дитина.


Безумовно, ви зможете захистити її від тих чи інших небезпек при використанні ПК або гаджетів. Але хто і що вбереже його від походу до однієї (подруги чи друга), в інтернет-кафе? Там немає мами і тата. І якщо він (вона) не має власних виховних гальм, то ваш контроль буде безсилий.

Порада 2. Заведіть окремий обліковий запис на ПК для вашої дитини

Перш ніж говорити про батьківський контроль, заведіть дитині окремий обліковий запис з правами звичайного користувача на вашому ПК.

Переконайтеся, що ваш обліковий запис (чи то загальна для батьків, чи то окрема для кожного з них захищена стійким паролем). Під стійким мається на увазі пароль довжиною не менше 8 символів, що містить великі і маленькі букви латинського алфавіту, а також цифри або спеціальні символи.

Після цього ви зможете досить легко задати розклад доступності вашого ПК для дитини. Тобто, наприклад, в робочі дні з 18-00 до 20-00 або в будь-який інший час, коли хтось із дорослих буде вдома.

Порада 3. Поясніть дитині, що не слід давати приватної інформації про себе без дозволу батьків

Дитина не повинна в інтернеті викладати такі відомості:

Навчіть дитину використовувати ніки (прізвиська) при використанні інтернету. Анонімність – хороший спосіб захисту. Не викладайте фотографії дитини в соціальних мережах.

Порада 4. Не слід відкривати листи електронної пошти, файли або web-сторінки, отримані від людей, які не знайомі або не вселяють довіри

Навчіть її, як слід чинити при зіткненні з підозрілим матеріалом, розкажіть, що не потрібно натискати на посилання в електронних повідомленнях, отримані з невідомих джерел, відкривати різні вкладення, і поясніть що може статися.

Порада 5. Дитина повинна зрозуміти, що її віртуальний співрозмовник може видавати себе за іншого

Відсутністю можливості бачити і чути інших користувачів легко скористатися. І 10-річний друг вашої дитини в реальності може виявитися зловмисником. Тому забороните дитині призначати зустрічі з віртуальними знайомими.

Порада 6. Заведіть дитині її власну адресу електронної пошти

Навчіть вашу дитину правильним способам аутентифікації при роботі з поштою. Постарайтеся заводити електронну адресу на поштових серверах, що використовують двоетапну аутентифікацію (Hotmail.com, Ukrnet, Gmail.com).

Поясніть дитині, що в разі необхідності реєстрації для проходження іграшок краще використовувати спеціальну ігрову адресу.

Постарайтеся, щоб вона реєструвалася на таких серверах у вашій присутності і не вказувала свої реальні дані.

Порада 7. Поясніть дітям що не все, що вони бачать або читають в інтернеті обов’язково правда

Привчіть їх запитувати вас, якщо раптом вони сумніваються в прочитаному.

Порада 8. Проведіть бесіду про інтернет-етику

Не посилайтеся на те, що ви ніколи не побачите свого співрозмовника. Відсутність можливості бачити і чути співрозмовника – це не привід для хамства.

Порада 9. Контролюйте дітей за допомогою спеціального ПО батьківського контролю

Так, безумовно, ви довіряєте своїй дитині. Але все ж врахуйте, що це все ще дитина і ви, безумовно, повинні її контролювати. Застосовуйте для цього спеціалізоване програмне забезпечення батьківського контролю. Сьогодні вибір такого ПО величезний. Безумовно, ви можете застосовувати як безкоштовне, так і платне ПО.

Порада 10. Не забувайте про те, що ваша дитина – це особистість!


Застосовуючи ПО батьківського контролю, легко скотитися в іншу крайність і позбавити дитину права на помилку. Врахуйте, ваша дитина може легко образитися на вас і обов’язково так і буде, якщо зрозуміє, що ви просто їй не довіряєте. Тому обов’язково обговорюйте обмеження разом з нею, щоб вона розуміла, чому ви робите так, а не інакше.

Взагалі, розмова про дитячу безпеку, на мій погляд, вимагає не стільки зусиль фахівців з інформаційної безпеки, скільки простої розмови з дитиною. Дитина повинна розуміти чому ви зважилися на прийняття тих чи інших правил.

Найбільш складне завдання, що стоїть перед кожним з нас – це бути гідними татами і мамами, дідусями і бабусями. І якщо ви самі цього не навчитеся, то ніякої фахівець з інформаційної безпеки і ніякої психолог вас цього не навчить.

Автор – Володимир Безмалий
Microsoft Security Trusted Advisor,
MVP Consumer Security
Джерело

Exit mobile version