Site icon Міні Рівне

Діти та Інтернет: що батьки можуть розповісти дитині

Сучасну дитину захищати повністю від віртуального світу і гаджетів безглуздо. Можна, звичайно, але якщо ви самі далекі від усього цього і живете там, де цим ніхто не користується. В інших випадках, набагато ефективніше буде стратегія розумного споживання. Батьки стають першими людьми, які можуть навчити дитину відповідально використовувати Інтернет-простір та не потрапити в неприємності в віртуальному світі. Коли варто починати таке навчання? З того моменту, коли в руки дитини потрапляє смартфон або планшет.

firestock.ru

Зазвичай це відбувається у віці 2-3 років, коли дитина сама може натиснути на потрібні кнопки, щоб чарівний екран показав йому улюблений мультфільм. У такому віці не варто малюкові читати ні лекцій, ні нотацій про шкоду гаджетів. Встановіть батьківський контроль і час перегляду. Зробіть добірку хороших мультфільмів і не залишайте дитину одну серфити в інтернеті. На тому ж Yuotube є ролики, які імітують дитячі мультфільми, але сам зміст або дуже дурний, або небезпечний для дитячої психіки.

Ви не знайдете єдиних рекомендацій, скільки часу буде безпечним для малюків. Він коливається від 10 хвилин до 1 години. Так як в цьому віці, провідна діяльність – гра і пізнавання світу руками, то краще, щоб гаджет не став основною іграшкою малюка.

У 4-5 років вже можна загальними словами пояснити, що таке Інтернет і для чого він потрібен, як вмикати та вимикати комп’ютер. Але це ще не той вік, коли можна відправити дитину в самостійне плавання. Тому батькам краще контролювати, що і скільки дивиться дитина. Правда, доведеться вже враховувати її думку і уподобання.

У старшому дошкільному віці батьки можуть формувати у дитини хороший смак, вибираючи для дитячого перегляду повчальні та добрі мультфільми. Не варто ставити сувору заборону на ті мультики, які не подобаються вам, але викликають інтерес у дитини. Якщо в них немає нічого підозрілого (сцен насильства, грубості і т.д), то вони мають право бути присутніми в житті дітей.

По-перше, дитина може мати свою думку, по-друге цензура і заборони призводять до того, що діти намагаються дістати це будь-якими способами і без вашого дозволу. У шкільному віці вже приходить час освоювати інтернет не тільки в якості помічника по розвагах, а й для розвитку та навчання. В принципі, існують онлайн-програми та для дитячого раннього розвитку. Але наскільки вони ефективні думки фахівців розходяться.

З чим треба знайомити школярів:

Батькам треба пам’ятати, що критичне мислення формується у дітей поступово, тобто навіть ретельні інструкції не гарантують того, що дитина все запам’ятає і не зробить помилок. Тому особистий батьківський приклад теж грає велику роль. Наприклад, мама і тато можуть показати, як використовувати мережу для навчання, пошуку цікавої інформації, зібрати колекцію пізнавальних передач, розповідати про небезпеки інтернету на прикладах з життя.

Розширити знання дитини про можливості комп’ютера і мережі допоможуть і різні курси, які навчають користуватися різними програмами. Наприклад, мультфільми можна не тільки дивитися а і навчитися їх створювати на курсах анімації.

Найголовніше про що варто пам’ятати батькам:

  1. Інтернет – один з головних інструментів сучасного світу. Дітей треба вчити ним користуватися. У ранньому віці гаджети не повинні бути головною іграшкою.
  2. У цьому віці у дітей інші завдання.
  3. Заборони і критика – погана тактика. Для небезпечного контенту використовуйте батьківські фільтри і пояснюйте чому не варто це дивитися. В інших випадках – допомагайте формувати хороший смак особистим прикладом.
  4. Постарайтеся зробити так, щоб дитина, якщо знайшла щось шокуюче в інтернеті, змогла звернутися до вас за допомогою і роз’ясненнями. Це на той випадок, якщо фільтри і програми не спрацюють.
  5. Варто заздалегідь попередити дитину про віртуальні небезпеки: кібербулінг, незнайомців, віруси і т.д.
  6. Будьте готові пояснювати і допомагати дитині освоювати інтернет-простір. Залиште ідею тотального контролю, якщо хочете бути в курсі того, чим цікавиться дитина.
  7. Намагайтеся бути в курсі технологічних новинок, щоб залишатися для дитини, що підросла авторитетом в питаннях інтернету.

Джерело

 

Exit mobile version